Kun suomalainen alkaa vaatimaan itselleen oikeuksia joista hän maksaa veroina kalliin hinnan, hän onkin yhtäkkiä ainesta joka pitää julistaa laittomaksi. Eijkä siihen tarvita kuin yksi väkivaltainen teko, johan alkavat laittomaksi julistamisen tie.
Sen sijaa jos matu, joka tulee tänne elämään verovaroin, saaden kaiken itselleen ilmaiseksi, ja vieläpä kutsuu itseään turvapaikanhakijaksi, syyllistyy väkivaltaisiin rikoksiin, siitä ei ole mitään seurauksia. Vaikka matut tekevät vakavia väkivaltarikoksia lähes päivittäin, koko asia lakaistaan maton alle ja kiitokseksi nämä rikoksen tekijät voivat saada jopa Suomen kansalaisuuden.
Miksi tällaisen runsaasti rikollisia sisältävän joukon maahantuloa ei kielletä vaan heidän rikoksensa sallitaan kun suomalaisista koostuviin joukkoihin kohdistetaan vainoa jo pelkän riksoepäilyn takia?
Miksi matujen väkivalta on sallittua?
12
63
Vastaukset
- zxoutzs
HYvä aloitus. Tällaisia lisää ja poliitikkojen korviin.
- on.tämä.kummaa
On se tosiaan kumma kun sotarikoksiakaan tehneitä porukoita ei voida julistaa laittomaksi. Jopa laittomasti maahan tulleet paperittomat pitäisi ottaa sosiaalituvan piiriin mutta suomalaisten julistaminen rikollisiksi tuntuu käyvän tuosta vaan, eikä tarvita kuin kytkös johonkin mistä suvakit eivät pidä.
- lopeta-lässytys
mitä aloittaja oikein sekoilee?!!?
Missä on niin väitetty että pakolaisille väkivalta on sallittua?
Miten niin asia lakaistaa pois, missä niin on tehty?
Koita nyt jo tajuta, Suomella on velvollisuus ottaa pakolaisia vastaan.- lopetahaukkuminen
Siltä se näyttää , ja tässä perustelut:
yksikään poliitikko ei tuomitse vasurien väkivaltaa
ainoastaan sen vastustajia.
väkivallasta kerrotaan (jos ollenkaan) ainoastaan 1-2 artikkelissa, vain nimeksi, ettei voi sanoa, etteikö kerrottu.
Mutta yksikään päättäjä EI TORU tekijöitä eikä tekoa.
Väkivallan vastustajia nimitellään: rasisteiksi ja natseiksi. Ihan sama mitä väkivallan vastustaja sanoo. Sanooko rumasti tai nätisti.
Heti puhalletaan pilliin, ettei kommenttia kuulu ja huudetaan päälle "rasisti".
SE tekee vasurien väkivallasta "sallittua" ja se viesti menee vassareiden korviin.
- On "saatu lupa".
Ne laskee sen varaan, että ne voi hillua vapaasti, kun ei niitä kuitenkaan tuomita. "sääliale" on aina mukana...vain toiselle osapuolelle ja ne tietää sen. Ne käyttää sitä hyväkseen. Ne voittaa aina, vaikka pääsisi vankilaan. Ne "palkitaan" kaikissa tapauksissa. Maahan jääminen on palkinto.
Ja se "tämä on yksittäistapaus" ja "tämä ei ole enää yksittäistapaus" heiluu hyvin puolueellisesti.
- eimenekauan
Patologinen valehtelija, homopedofiilien hyysäri ja Suomen kavaltaja elop Jorma Ollila vaatii, että suomalaisen on alistuttava ja tuhouduttava matujen edessä. Siitä on kyse. Ollila on tätä nykyä läjä paskaa. Se katkeroitunut pässi pitää monottaa ulos kaikesta bisneksestä ja politiikasta. Sipilä nuolee edelleen Ollilan anaalia. Se on äärimmäisen tuhoisaa.
- Höpöavaus
Suomalaisen ei usein tarvitse edes hakea etuuksiaan, hän saa ne automaattisesti Koulutus, terveydenhuolto, sosiaaliturva. Lait ja asetukset ovat meille valmiina. On vieläpä hallintokoneisto, joka toteuttaa meille valmiiksi nämä etuudet.
Mitä mariset?- realismi
meneppä sanomaan tuo leipäjonoihin voi tulla nenä kipeeksi?
https://www.youtube.com/watch?v=8Lw984djzJI - toimintatapaanmuutos
To. "höpöavaus"
verot on luotu valtion taloutta varten ja ylläpitämään tiettyjä palveluita.
Jostain syystä, edes suurentunut veronmaksajien määrä ei enää riitä ylläpitämään (väitetysti) yhteistä infraa. On karsittava, ettei elettäisi velkarahalla.
Mutta maahan otetaan satojatuhansia pakolaisia ja ne laitetaan ensin hotelliin 5 lämmintä ateriaa päivässä - velkarahalla.
Samaan aikaan vanhukset laitetaan kotiin hygieniapuvussa ja petipotilaalle annetaan hälynappi käteen tai rannekkeeseen. Joku tulee, kun soittaa, jos tulee.
Sairaaloita ja hoitokoteja lopetetaan ja tilalle perustetaan VOK.
Opiskelu on menossa maksulliseksi, kirjoja, tarvikkeita ja kouluja ollaan karsimassa.
Monet oppilaitokset ovat jo liikelaitoksia joiden pitää itse hankkia rahoitus.
Terveyspavelut? Siis mitkä? Joo oli, vielä 1980 -luvulla.
Sosiaaliturva? kuka sitä saa?
Asumistuet virtaa suoraan asunnon omistajille - suora tulonsiirto valtiolta osakkeenomistajille.
Tiedätkö miten monet menestyvät yritykset käyttävät hyväkseen
ilmaistyövoimaa ja moniko niistä saa valtion tukea, jotta ne palkkaisivat tyttömiä "harjoitteluun"?
Miten nää elinkeinot ja toimistot jotka tienaa invaasiosta suoraan valtiolta?
"Lait ja asetukset ovat meille valmiina"
tota, pitääkö niistä muka maksaa erikseen? Ne on luotu jo edellisten sukupolvien aikana ja niiden "päivitys" pitää sisältyä hallintokuluihin - veronmaksun kertymästä.
Mitä sä mariset? Tai paremminkin: mitä sä vastustat otsikon sanomasta?
Siellä puhuttiin väkivallan hyväksymisestä.
No matut on tulleet rikastuttamaan kulttuuria.
- Parasitoidimatut
Aivan, Saksassa siinä ollaankin jo hyvinkin pitkällä:
https://2.bp.blogspot.com/-g2rlfn5HOHc/V8fhI8A6oqI/AAAAAAAApoI/aCcN6k9GjAUUuhn85ZaRne3DyiQl2IVYwCLcB/s1600/merkelklappse.jpg
Jopa poliittinen kenttäkin "rikastuu" kovaa vauhtia haittamaahantunkeutujien ansiosta:
http://www.kaleva.fi/uutiset/ulkomaat/merkelin-puolue-karsi-osavaltiovaaleissa-katkeran-tappion/737465/
https://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/204118-angela-merkelille-uusi-raju-tappio-valtakoalitio-murtuu-berliinissa
Että sillälailla, sellasta "värinää" tällä kertaa...
Sitäpaitsi, suomalaisista koostuvat joukot eivät edusta oikeaa kulttuuria, siksi ne on pakko kieltää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063250Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391640Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus961488- 921399
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461344Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1601276Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121198Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231029Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89932Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.52855