Iso ongelma, maassa asuvat viron kansalaiset vie suuren osan suomalaisten eläkeläisten ja lapsiperheiden tuijsta, ovat tarkoituksella elinkeinopakolaisija, EU pitäisi lakauttaa, jotta ne loiset palaisi kotimaahansa joka on niin hieno ja sivistynyt. Jokainen heistä nostaa toimeentulotukea, asumistukea, usea lapsilisiä ja lapsen kotihoitotukea... siis oikeesti, miettikää.
Maassa asuvat viron kansalaiset
2
<50
Vastaukset
Niin tämä todellakin on suurempi ongelma kuin muutama muslimi jotka tänne jää. No tässä vaiheessa yleensä sanotaan, että tulevat töihin tänne. Totta, mutta puolet halvemmalla kuin se suomalainen. tuovat vähintään "puolittain" tänne perheensä jotta voivat juurikin nostaa kaikki mahdolliset sosiaalituet. Kun tulee veronmaksun aika niin saavat valita kumpaan maahan veronsa maksavat, no kuinkakohan moni olisi niin rehti, että sinne Viroon ne maksavat, eivät ainakaan Suomeen mutta kukaan ei juuri valvo tuota, kiinni jäämisen riski on ihan olematon.
Ja sama pätee venäläisiin.- TARKKAILIJAT
SYYLLISTYIT JUURI VIHAPUHEESEEN....TUTKINTAPYYNTÖ LÄHTEE POLIISILLE
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1196354Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816177Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696050Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443972Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482395Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1211420- 121261
- 1871098
- 61907