Ketkä olivat Helsingin missikisojen tuomarit?

Saisiko-nimet

Kuka osaa kertoa ketkä tuomarit valitsivat miss Helsingin? Olisi mukava saada nimet esiin, koska mitään noin vähäjärkistä ja sairasta kauneuskilpailun lopputulosta ei Suomessa ole ennen nähty.

40

735

4Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PuoletMamuja

      Tuomaristossa istuvat tänä vuonna

      The Voice of Finland -kilpailija Ikeanna Ikegwuono,

      Jekku Berg,

      Klara Kivilahti,

      Miss Helsinki 2016 Hannaleena Laaksamo,

      Miss Suomi Shirly Karvinen,

      Miss Universe Sweden Ida Ovmar,

      bloggaaja Uino Aino,

      Santa Cruzin Arttu Kuosmanen,

      vuoden korusuunnittelija Olli Lindroos,

      Tapio Marjanen ja

      entinen Miss Helsinki Kelly Kalonji.

      Illan juontavat Oku luukkainen Radio Novalta ja Alexander Eklund radio NRJ:ltä.

      • 10plus14

        Pitäiskö olla puolueeton tuomaristo että kantasuomalaisellakin olisi mahkuja kisoissa eikä mennä pelkästään raismin uhalla voittoon periaatteella.


      • KaksiMiesnaamaa

        Martti Martin Aitolehmä valitsee tuomarit "kisaansa", valitsemaan haluamansa mustin. Muuten Martti Aitolehmä ei saisi mitään töitä eikä minkäänlaisia kisioja järjestettäväkseen. Martilla on myös hyvin ruskea kieli. Ja molemmilla miehen naamat.


    • luopion.kisat
      • pilapalat

        Nuo kuvat nähdessäni nauran ääneen!!
        Aika huippua pilaa ja silmään kusemista oikein paineella!
        Hahhahhaahhaaa..
        Ole siinä sitten, kun silmiä kirvelee :DD


      • OikeaVoittiTavallaan

        Eihän nämä mitkään miss suomi kisat olleetkaan. Vaikka osittain pointtisi ymmärränkin. Miss Helsinki kisan teemahan oli "kauniimpi arkiminä" joten voittajahan kuvastaa aika hyvin helsingin arkea, kadulla laahustavineen mamuineen. Eihän tässä kauneinta helsinkiläistä ilmeisesti haettukaan. Sanoihan se Martta Aitolehmäkin että ei tollasta voittajan vartaloa skandinaaveilla ole mahdollista saadakaan. Onko se sitten hyvä vai huono asia, se jää jokaisen itsensä päätettäväksi. Mutta kyllä minäkin kovasti ihmettelen jos ton näkönen menisi esim. ulkomaille edustamaan Helsinkiä ? Millasen kuvan se helsingistä antaisi ? Saattaisi jopa ulkomaalaiset ihmetellä että mitenkäs etelässä sa helsinki sijaitsikaan tai onpa suomalaiset menettäneet identiteettinsä kun pitää edustajakin hakea ulkomailta.


    • luopion.kisat

      Siis , osa tuomareista.

      • MartinAitoLehmänTuomarit

        Lopuilla on ruskea kieli.

        Miten se oksettava turhistyrkky Aitolehmä on valittu tämän kisan "puuha-peteksi"????


      • halvatkisat

        Tämä ruskeakielinen tyrkky, Aitolehti osti oikeudet noihin aikoinaan itselleen ja siksi siis niitä järjestää. Näin olen käsittänyt.

        Ei tarvitse kuin googlen kuvahakuun laittaa Miss Tampere, Miss Turku tai muu kaupunki niin kisojen taso on ihan eri. Nämä Martinan kisat ovat kuin halvat pehmoporno kisat, vailla mtään tyylikyyttä.

        Mäissä Miss Helsinki kisoissahan on voittaja saanut palkinnoksi lahjakortin kauneuskirurgille. Onkohan sama palkino tänäkin vuonna ?


      • MustaaKulttuuria

        Kuka ne oikeudet myi?
        Täytyi olla sellainen "myyjä", joka pystyi laittamaan ehdoksi, ettei suvaitse muuta kuin mustaa suvaitsevaisuutta...
        Ja sittenpä "oikeudet" saikin 100.000 eurolla, jotka RAY lahjoitti matumonikulttuurin edistämiseen.


      • 898899889

    • makuasioistaturhakinata

      Ei jonkun firman järjestämät missikarkelot pitäisi olla kovin tärkeä asia.
      Kauneus on makuasia. Tuomarit valisivat mielestään kauneimman. Pulinat pois!

      • TransuKisat

        Mustan (tasa-)arvon nimissä myös Bazaramba on otettava tekotisseineen seuraaviin Miss-Mr-Transu Helsinki-kisoihin mukaan. Lusii jossain Helsingin lähellä.


    • VIHApuhetta

      Martina Aitolehti:

      "ei tuollaista vartaloa ole skandinaavin mahdollista koskaan edes kovalla työllä saavuttaa."

      Martina on siis sitä mieltä että valkoihoisten naisten vartalo ei koskaan missään tapauksessa voi olla mustan veroinen?

      Miksi SUOMALAISIA saa ihan vapaasti herjata ja vähätellä ilman tuomiota?

      • HirveeNAPA

      • muualla

        Suomalaisnaisen pitää käydä töissä että saa ilmaismatkustajat elätettyä. Ei voi eikä jaksa päivittain treenata kuntosalilla.


      • Ja vieläpä ilmaiseksi tai no, ei sentään, veronmaksajat sen kuitenkin joutuvat maksamaan.


      • Meitilonunelma

    • Thnx

      No voi YHEN KERRAN!! Antakaa jo olla. Onko jtku missikisat n ä i n vakava asia? Hankkikaa nyt oikeasti elämä.

      • wqwwqdw

        Mistäs niitä voisi hankkia? saanko kolme kahden hinalla?


    • Katsojansilmä

      Nuo kisat ovat ihan täysin merkityksettömät, tosin jonkun bisnes joka on osannut hankkia bisnekselleen julkisuutta.
      En oikein ymmärrä tätä voittajan arvostelua. Kyseessä on miss Helsinki kisa. Miss Helsinki kisassakin pitää olla voittaja ja tuomaristo on valinnut voittajan. Perusteita voittajan valinnalle en ymmärrä, eikä tuomariston kaiketi tarvitse perustella valintaansa. Kriteerit voittajan valinnalle ovat jotkut muut, kuin mihin kauneuskilpailuissa on totuttu.
      Kisan nimi pitäisi ehkä vaihtaa joksikin muuksi, koska suuri yleisö (minä mukaan luettuna) sekoitti tapahtuman nimensä takia kauneuskilpailuun. Kuten varmaan myös suurin osa osallistujista.
      Eiköhän homma ole tältä vuodelta paketissa?

      • hoit_su

        just noin, ihme vinkunaa.


    • huomattavasti.enempi

      Maatalousnäyttelytkin kiinnostaa enempi, siellä valitaan miss utare (luomu) ja mrs sonni (luomu).

    • qetuipljj

      Järjestäkää omat missikisat jos ei kelpaa.

    • Kälättäjä

      Jospa ovat kuitenkin aikeissa antaa uudelle missille burkha mallin toimet yksinoikeudella,siinähän eivät näy kuin valkoiset silmänvalkuaiset.
      Burkhia esittelemään sopiva malli.Javisst.

    • kenkänokan-näkönen

      Miss Helsingistä tulee mieleen sellainen lintu kuin kenkänokka.

    • oh.dear

      Kannattaa katsoa nuo edelliset voittajat, kyllä tämä Martinan kisa on ihan yleinen vitsin aihe. Seiskalehtikamaa.

      • weqsrw

        No sinä olet vitsin aihe, herra 47. Vitun hikinen runkkaripunkero. Ketä kiinnostaa jotkut missikilpailut


      • jkjajll

        Näin olen itsekkin käsittänyt, nämä kisat ovat yleinen naurun aihe pornahtavine vaatteineen ja poseerauksineen. Nämä kisat eivät ole sitä mitä nimi antaa ymmärtää.

        Eipä noissa kisoissa ole laisinkaan ns.arvostettuja sponsoreita, Iltalehti, Seiska kamaa. Vaikka minusta kyllä kaikki missikisat voisi lopettaa.


    • twetwetywety

      Onko sulla ap pikkuisen luppoaikaa kun tuollaisia mietit?

    • matupaskaa

      Aitopaskan monikulttuurisuus paska-annos pläjäys. Mikähän siinä onkin, että ne on juuri nämä jotka ei ole koskaan tehneet oikeita töitä, ne on näitä suvakkihuoria ja setahenki äärifemakkonatseja pahimmoiltaan muutamalla homostelijalla höystettynä.

      • åälpjgf

        Onko Torniainen tehnyt oikeita töitä? Mitä töitä?


      • y5425h5h5h5h5
        åälpjgf kirjoitti:

        Onko Torniainen tehnyt oikeita töitä? Mitä töitä?

        Eikös se ollut runokirjojen painossa aikoinaan?


    • CAdDRouN

      Valtion verovaroilla loisivia huumehörhöjä.

    • Ei.pitäis.olla.its.tollo

      Miksi moderointi poisti afrikkalaisfaktat? Älä saatana poista kaikkea, kun kuvittelet kirjoittajan olevan suvakki. Saahan se näkyä, mistä on kysymys. Afrikkalaisten itsekin hyvä käsittää, ettei luulla aina väärin. Niillähän on hyviä mahdollisuuksia kotiseudullaan, pitää olla koulutusta. Minulle tuli kerran yksi huutaman rasismista, enkä ollut edes tehnyt mitään, meinasi päälle käydä, sitten töissä sama juttu. Ne pitää saada tajuamaan, että siellä on hyvät mahdollisuudet, missä on omat ihmiset. Esimerkkejä onnistumisista jne.

      Nehän ovat vertailun vuoksi tuomaristolle tärkeitä. Jos ei näe muuta kuin yhden afrikkalaisen, ei sää kyllä mitään käsitystä asiasta ja "tuomari" väittää, ettei tuollaista vartaloa toisilla voi edes olla.

    • Ne-10-aivopestyä

      Miss Helsinki kisan tuomariston 10 jäsentä olivat tällaiset:
      --------------------------------------------------------------------------
      1.) Ikeanna Ikegwuono, The Voice juontaja
      2.) Jekku Berglund, 27 v, radio Loop
      3.) Klara Kivilahti, 40 v, muotiala
      4.) Hannaleena Laaksamo, Miss Helsinki 2016
      5.) Shirly Karvinen, Miss Suomi 2016
      6.) Ida Ovmar, Miss Ruotsi 2016
      7.) Uino Aino, bloggaaja
      8.) Arttu Kuosmanen, 25 v, Santa Cruz laulaja
      9.) Olli Lindroos, vuoden korusuunnittelija
      10.) Tapio Marjanen, ilmeisesti puhelinalan yrittäjä

    • Pääkaupunki.vaihtoon

      Olen entistä vakuuttuneempi, että helsinki tuhoaa satavarmasti Suomen.

      • Hki-Pietarin-valvontaan

        Ei tuhoa, jos muu maa antaa Putinin joukkojen miehittää Helsingin. Ei panna rikkaa ristiin, kun vihreät miehet tulevat ja ottavat vähitellen stadin alueen hallinnon omaan plakkariinsa.

        Itse nuo huumeita vetävät stadilaiset eivät osaa itseänsä puolustaa. Päävartion muutaman miehen vartioiva varuskunta otetaan hetkessä.
        https://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/119713274.jpg

        Olen melko varma että Putinin hallussa oleva, jatkossa Pietarista ohjeistuksensa saava Helsinki ei enää aiheuta minkäänlaisia harmeja muulle Suomelle.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      41
      5799
    2. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      217
      5336
    3. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      54
      4508
    4. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4312
    5. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4091
    6. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3786
    7. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      86
      3691
    8. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      46
      3151
    9. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2460
    10. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      48
      2396
    Aihe