Eli onko ihan hullu idea laittaa tuntemattomalle miehelle treffikutsu instan kautta? Mitä mieltä olisitte, jos ihan kaunis nainen laittaisi viestiä? En edes tiedä, onko mies sinkku, mutta vaikuttaa kiinnostavalle. Ollaan kolmekymppisiä...
Help help.. järkeviä vastauksia sit ;)
Treffipyyntö instagramin kautta
7
2584
Vastaukset 7
- Nainen_12345
Ajatuksia niin naisilta ja kuin miehiltä!
- keltainenlippis
Jos et muuten siihen kykene niin anna mennä!
- pakollinennimimerkk
Ite en instassa ole, enkä tiedä miten se toimii. Jos voit lähettää sitä kautta jonkinnäkösen yksityisviestin, niin suosittelen sitä. Pitäisin hyvin erikoiselta, jos esimerkiksi kuvaan tulisi kommenttina treffiehdotus.
Mutta varsinaiseen kysymykseesi vastauksena sanoisin, että kanava kai se on siinä kuin joku muukin. Jos tuo on ainoa kanava, jota kautta tunnet hänet, go for it. Jos sen sijaan tiedät törmääväsi häneen "oikeassa maailmassa", niin suosittelen lähestymään siellä. Sähköisessä lähestymisessä on toki matalampi kynnys.
Propsit aloitteellisuudesta. Naiset voisivat yleisemminkin ottaa aloitteen käsiinsä. - Kokemustaon45556
Ei helvetissä.
- Anonyymi
Mua pyysi yksi mies deiteille instagramissa, nykyään se on ihan normaalia.
- Anonyymi
Älä lähetä, on mun arvaus, jos et tunne miestä. Aikoinaan, kun olin somessa enemmän mukana, niin treffikutsuja sateli, mutta 99% oli feikkejä. Toki siihen yhteen prosenttiin mahtui tuntemiani henkilöitä, mutta en ollut kiinnostunut. Jos kyseessä on komea mies Insta-profiilissa, niin hän taatusti saa treffikutsuja enemmän kuin haluaisi.
Itse en enää luota kuin livetapaamiseen ja sattuman kauppaan. Toki mulla on tosi hyvä sattuma ja ehkäpä täatä muotuutuu loppuelämän suhde.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7081905Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss3301033- 67897
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö140790- 32601
Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E64585- 88577
- 45577
- 32560
- 37530