Pellervolaiset osuuskunnat boikottiin

Boikottia_pukkaa

Keskusta kyykyttää suomalaisia vähäosaisia ja ammentaa puolueeleen rahat suomalaisten vähäosaisten ja työtätekevien ostoksista omilta osuuskunniltaan.
Valio, Atria ja S-ketju boikottiin, ne ovat kepulaisen politiikan rahoittajia.
ÄLÄ RUOKI PUREVAA KOIRAA!!!

5

175

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hyvä.Puoli.Asiasta

      Mutta keskustalaiset rikastuvat!

    • Peltopummit

      Mahdollisuukdien mukaan meidän perheellä on kaikki kotimaiset elintarvikkeet boikotissa,valion tuotteita ei ole ostettu kohta kolmeen vuoteen,arlan juustot hyviä ja lidlistä löytyy hyvää. Kaikki tekemään samaa niin saadaan suomalaisia maatiloja vähenemään nopeammin silloin tukiaiset vähenee eli kuluttajien ruokalasku vähenee koska vastikkeettomat maataloustukiaiset on myös kuluttajan ruokalaskua! N. 2000 euroa vuodessa vauvasta vaariin,sillä rahalla ostaisi aika paljon ruokaa,nyt se menee noiden maatalouspummien elättämisiin joilta ei vaadita mitään tulosta vaan tukiaiset tulee vastikkeettomasti pinta-alojen mukaan ei sadon,eli jos ei kehtaa vaikka puida niin tuo loinen saa rahat pinta-alan mukaan,niin kuin mustalaisissa ja matuissa olisi tarpeeksi elätettävää on vielä nämä kaikkein kalleimmat elätettävät maatalousloisetkin yhteiskunnan riesana!

      • H.Olisti

        Arla mainostaa tuotteitaan kotimaisina. Lopeta ostaminen. Tarkista myös LIdlin tuotteiden alkuperä.


    • E.Konomi

      Kilpailuasiamies pitää huolen Pellervolaisten kyykyttämisestä senkin uhalla, että hinnat nousee.

    • Paskalla_on_tekijänsä

      Nyt on vuoden tärkein aika boikotoida kepulaisia osuuskuntia. Valio, Atria ja S-ryhmä boikottiin!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      23
      3133
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      753
    3. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      750
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      690
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      35
      597
    6. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      591
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      19
      530
    8. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      38
      523
    9. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      521
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      519
    Aihe