Robespierre sanomaa

oikeuden todistaja

Kansallismielisyyden suunta. ( Ei heikkohermoisille!)

Tällä palstalla on useasti keskusteltu siitä suunnasta, jolla kansallismielinen liike voisi parhaiten ohjata kehitystä ns. terveeseen suuntaan.
Tässä on minun (ei vain minun) käsitykseni.Tämä ei ole ehdotus jonkinmoiseksi Sisun tavoiteohjelmaksi, sillä Sisu ei ole koko kansallismielisyyden kirjo eikä muutenkaan ymmärrettävästi sovi suosittamani suunnan toteuttajaksi.

Jos aiomme pysäyttää nykyisen kehityskulun ja ylipäätään muuttaa historiaa, tarvitsemme kivikovista kaadereista muodostuvan järjestön. Sitä voidaan kutsua puolueeksi, mutta se ei ole mikään tavallinen puolue, vaan vallankumoukseen ja sen organisointiin vihkiytynyt järjestö. Sen jäsenet eivät näinollen ole mitään oluenjuontikerholaisia vaan tehtäväänsä vihkiytyneitä fanaatikkoja, miehiä ja naisia, jotka eivät kaihda mitään . Henkilöitä, joiden sielunmaisema muistuttaa inkvisition, jesuiittojen, ja Al- Qaidan taistelijoiden sielunmaisemaa.
Vain kaikkein paras aines on kelvollista tuohon kansamme ylösnousemukseen pyrkivään joukkoon, jonka vähäpätöisinkin jäsen on enemmän kuin mistä tavallinen ihminen edes osaa uneksia tai pelätä!
Mitä tämä joukko sitten tekee?
Sen tulee rakentaa vastayhteiskunta luomalle kokonainen vanhalle järjestykselle vihamielinen kolmannen sektorin yhdistysverkosto niin, että valtion huoltojärjestelmien romahtaessa niille löytyy tuohon valtioon vihamielisesti suhtautuva korvaaja.
Ei tässä kaikki. Tuon järjestön jäsenten tulee vallata ja soluttaa voimien mukaan yhteiskunnan avainalueet eliitin vastatoimien mitätöimiseksi ja tehostaa kaikkien kansallismielisten järjestöjen ja puolueiden toimintaa saattaen samalla ei- kansallismieliset voimat sekasortoon ja moraalin tuhoutumiseen törkeitäkään provokaatioita kaihtamatta.
Eräänä päivänä, eliitin heikentyessä riittäväsati, tähän maahan syntyy valtatyhjiö ja on olemassa vain yksi valtatekijä, joka kykenee sen täyttämään.
Silloin tähän maahan syntyy sellainen demokratia, josta nyt vain harvat uneksivat!

Käräjien jäsen alkaen 1.1.04

http://www.network54.com/Forum/message?forumid=171225&messageid=1071362435

6

440

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • metsästäjä_

      Eli on tullut aika metsästää nämä fanaatikot ja laittaa ihan rehellisin keinoin linnaan! Nettinasset, teidän toimianne seurataan ja rangaistaan asianmukaisesti.

    • law&Order

      tämä tästä vielä puuttuukin, että suomeen ihan ikioma terroristi järjestö!
      Noh, ainakin hetkeksi aikaa silmät kääntyy pois venäjän suunnalta...

    • sinä tähän "tulevaan eliittiin"?

      • Aurelianus

        Aurelianus on todennäköisesti tuhkaa kun tuo ihana päivä realisoituu ja Todistaja taas...ken lienee hän?
        Muuten, kutjun muille kirjoittajille: Missä kohdassa tekstiä yllytettiin terrorismiin? Itseasiassahan siinä vain kehoitettiin luomaan väestön itsenäisiä yhteistoimintajärjestöjä ja jos näiden suhtautuminen valtion holhoukseen onkin kriittinen, niin mitä ainutlaatuista siinä on?


      • Factum
        Aurelianus kirjoitti:

        Aurelianus on todennäköisesti tuhkaa kun tuo ihana päivä realisoituu ja Todistaja taas...ken lienee hän?
        Muuten, kutjun muille kirjoittajille: Missä kohdassa tekstiä yllytettiin terrorismiin? Itseasiassahan siinä vain kehoitettiin luomaan väestön itsenäisiä yhteistoimintajärjestöjä ja jos näiden suhtautuminen valtion holhoukseen onkin kriittinen, niin mitä ainutlaatuista siinä on?

        Olet varmasti oikeassa. Tuota päivää sinä et onneksi koskaan tule näkemään.

        Ei tuossa minustakaan terrorismiin yllytetty. Siinä kehotettiin rakentamaan "vastayhteiskunta luomalle kokonainen vanhalle järjestykselle vihamielinen kolmannen sektorin yhdistysverkosto". Toisaalta siinä kaipailtiin jäseniksi tähän ihanuuteen "tehtäväänsä vihkiytyneitä fanaatikkoja, miehiä ja naisia, jotka eivät kaihda mitään. Henkilöitä, joiden sielunmaisema muistuttaa inkvisition, jesuiittojen, ja Al-Qaidan taistelijoiden sielunmaisemaa".

        Jäit ihmettelemään, mitä ainutlaatuista tuossa on. Ei siinä minusta mitään ainutlaatuista ole tuollaisista fanaattisista taistelusoluista haaveilevia ihmisiä on aina ollut ja on yhä. Hyvä esimerkki heistä oli sinulta tuo al-Qaida.

        Onneksi suomalaisten arvot ovat hieman erilaisia kuten myös suhtautuminen fanatismiin. Ainahan joitakin höyrypäitä löytyy - suomalaistakin.


    • aye-serene

      ...oletko itse "( Ei heikkohermoisille!)"???
      Kun noin reagoitset?
      Oletkos itse vastaan tai puolesta tuota kirjoitusta??

      /aye

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      32
      3857
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      143
      1619
    3. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1491
    4. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      75
      1142
    5. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      193
      1111
    6. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      1061
    7. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      1017
    8. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      38
      991
    9. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      67
      950
    10. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      78
      925
    Aihe