SDP on rasistinen puolue

sdpjäsen

Tämä puolue ilmoittaa, että perussuomalaiset ei kelpaa heidän hallitukseen. Ilmiselvää rasismia. Aivan samaa, jos kauppias tai bensanmyyjä ilmoittaa, että hän ei myy romaneille. Tai joku vuokranantaja ilmoittaa, että ei vuokraa asuntoa tummaihoisille. Miksi tasa-arvovaltuutettu ei haasta SDP:tä käräjille??? Noista paljon pienemmistä rikkeistä lehdistö on nostanut jo hirveän haloon. Onko SDP:llä jokin erioikeus olla rasistinen???

7

128

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tomas.Turska

      Ja katin kontit !

      Rasismia ei voi olla jos sitä harjoittaa "valittutaso". Vuosikymmeniä kestänyt "Persuttelu" ja "natsittelu" ei voi olla mikään rikos. Lakihan on kirjoitettu aivan muuta tarkoitusta varten.
      Miten muuten voidaan selittää se lukuisien kiertoilmaisujen joukko mitä maailmalla harrastetaan. Lakihan on niinkuin luetaan ja juttu niinkuin ajetaan , sanoi tuttavani eläköitynyt Lautamies.

      Lehtien tehtävähän on myydä ja tuottaa kustantajilleen voittoa ja jos toimittaja aikoo nousta ylemmäs hierarkiassa on juttuun aina lisättävä "käytettä".

    • jurrrrristi

      Rasismi nimistä rikosta ei ole Suomessa. Sillä tarkoitetaan rikoslaissa kiellettyä syrjintää.
      Ainakin ahtaasti tulkiten SDP syyllistyy syrjintään.

      Rikoslaki

      11 § (13.11.2009/885)
      Syrjintä

      3) asettaa jonkun ilmeisen eriarvoiseen tai muita olennaisesti huonompaan asemaan..

      yhteiskunnallisen mielipiteen, poliittisen tai ammatillisen toiminnan tai muun näihin rinnastettavan seikan perusteella,

    • korruptiot

      Pitää paikkansa. Ainakin julkisen sektorin henkilöstöpolitiikka (rekrytointi, virkanimitykset) kuuluvat demareiden rasismiin. SDP on korruptoitunut puolue.
      http://www.uva.fi/nostyle/news/piilokorruptiotutkimus/
      SDP-paikkakunnilla työnhaussa vaaditaan punainen jäsenkirja. Muuten ainoa työllistymiskeino on nepotismi, kuten Eurassa.

      "Miksi oikeus ei haasta SDP:tä käräjille?", kysyit. Vastaus löytyy tuosta Vaasan yliopiston linkistä: korruptoitunut oikeustoimi. Korruptio ja hyvä veli-verkostot kukoistavat SDP:n jäsenistössä.

      • Ruotsissa Persujen yhteistyö puolue SD ei ole kelvannut demareille.
        Nyt näyttää siltä, että SD on noussut demareiden ohi suurimmaksi puolueeksi.
        Suomessa demarit houkuttelevat äänestäjiä katteettomilla eläkelupauksilla.
        Saa nähdä ovatko galluptutkimukset paikkaansa pitäviä. Ainakin kaksissa edellisissä vaaleissa niiden tekijät nolattiin täydellisesti.


      • DemariMoskeija

        Toivotaan että nytkin, jos demarit, vihreät, vasurit ja rkp muodostaisivat seuraavan hallituksen se olisi taloudellinen ja humanitäärinen katastroofi.


    • IslamKelassa

      Kukaan noista puolueista ei menisi persujen kanssa samaan hallitukseen. Jos tuo skenaario toteutuu kepulla vahvistettuna niin suomesta tulee maakuntien suomi ja kaikkien tukielättien paratiisi myös kehitysmaamuslimien Islamilainen kalifaatti alkaa etenemään vauhdilla......jos Allah suo ja kyllähän se suo....

    • Jahvetti.Jalkalista

      Jaahah, onko tuossa mitään uutta tai poikkauksellista ?

      Listat ja mustatkin sellaiset ovat aina kuuluneet vasemmistolaiseen ajtteluun milloin on oltu boikotoimassa mitäkin. On jopa kuulunut ääniä ja listaa yritystoiminan ja valtioiden häiritsemiseen tähtäävistä hankkeista. Jos sitten on käynyt niin, että on epäilty itse joutuneensa listalle siitä on puhuttuu kuin "perisyntinä" niiden listojen laatijoille ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      637
      1337
    2. 97
      1139
    3. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      190
      852
    4. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      312
      791
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      219
      739
    6. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      58
      703
    7. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      175
      661
    8. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      225
      615
    9. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      88
      610
    10. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      21
      551
    Aihe