https://svenska.yle.fi/artikel/2018/09/08/sverigedemokraten-jimmie-akesson-fick-svt-att-ta-avstand-och-centerns-annie-loof
Pohjoismaisen yhteistyön näkökulmasta seuratkaa tarkoin, ketkä puoluejohtajat ovat Ruotsissa vaalivalvojaisissa?
Moderaattien vaalivalvojaisissa onko Petteri Orpo sinne kutsuttuna?
Löfvenin seurassa puhuuko Antti Rinne tankero ruotsiaan?
Pysyykö Li Andersson pystyssä ilman tukea Vasemmiston vaalivalvojaisissa?
Onko Sipilä päässyt Annie Lööfin kainaloon?
Läpsytteleekö Touko Aalto Vihreät vaalikynnyksen yli?
Minkä puolueen vieraina loistaa RKP:n A-M Henrikkson ja ne kaksi muuta, joiden nimiä en muista?
Soinin sinistä pukua siellä tuskin näkee.
Sverigedemokraattien jytkyä on juhlimassa Persujen trio Halla-aho, Huhtasaari ja Purra.
Äänestäjän, jonka mielestä Pohjoismainen yhteistyö on Suomen kannalta hyväksi, kannattaa ottaa nämä asiat huomioon. Tarkkailkaa tarkalla silmällä onko teidän edustakanne Ruotsissa nuolemassa kenkiä ja osoittaa alamaisuuttaan puhumalla pakkosuomenruotsia. Mikäli edustajasi kommunikoi sujuvasti englanniksi, niin tiedät häntä kohdeltavan tasavertaisena kollegana.
Suomi nähdään tasavertaisena itsenäisenä kansallisvaltiona! Sinun äänestyskäyttäytymisesi ratkaisee onko Suomi jatkossakin Ruotsin alamainen vai tasavertainen itsenäinen valtio.
Seuratkaa Ruotsin vaaleja su TV1 klo 21.00.
5
129
Vastaukset
https://svenska.yle.fi/artikel/2018/09/07/tre-timmars-direktsandning-sa-har-kan-du-folja-med-den-svenska-valrysaren-pa
Svenska Yle bevakar 3 timmar. Här ser ni var i Sverige finns SFP:s ledning.- hgfg
https://www.nykysuomi.com/2018/09/07/nykysuomen-ruotsin-vaalien-valvojaiset-sunnuntaina-9-9-klo-2030-alkaen-vieraana-myllari-lindstrom/
Nykysuomen sunnuntai-lähetys on korvattu tulevana sunnuntailla Ruotsin vaalien valvojaisilla. Lähetyksessä on vuosikymmenten näkemystään tarjoamassa Markku ”Mylläri” Lindström ja kenties muutakin spesiaalia saadaan mukaan.
Junes Lokalla on myös vaalivalvojaiset. Erityisesti kiinnostaisi seurata Anna-Maja Henrikssonin kommentteja Pohjoismaisesta yhteistyöstä.
En vain tiedä, mikä puolue Ruotsissa on RKP:n johdon kutsunut vaalivalvojaisiin?
RKP on aina esiintynyt Pohjoismaisen yhteistyön puolueena ja perustellut pakkosuomenruotsin juuri yhteistyöllä Ruotsin kanssa. Olisi hyvä nähdä, kuinka puolue hoitaa asian ihan käytännössä?- painukoot.vittuun
Ei voisi vähempää kiinnostaa kuin tuon palleralleraa maan asiat. Ovat paljastaneet muun maailman edessä totaalisen typeryytensä ja tehneet siitä maan jonka raiskayustilastot on Euroopan suurimmat.
RKP:n sivustot poistivat huomautuksen, että mikä puolue on kutsunut RKP:n vaalivalvojaisiin?
Eivät kestä totuutta, että RKP on mitätön puolue.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1202081
- 1561977
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h281926Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue141173- 51987
- 85946
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To23875- 114834
Minä tunnen sinut
Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell50811Mihin olet kadonnut kaivattuni?
Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon32779