Ranskan Elysee-palatsissa alettiini pelätä vallankaappausta Ranskassa
https://news.mail.ru/politics/35615371/?frommail=1
Ranskassa pelätään vallankaappausta!
13
200
Vastaukset
Kuinkahan sen Junkkerin kanssa nyt käy? saako huppeli sydärin vai tekeekö ihan itsarin?
- jatkaakännäilyä
naah, se suuttuu - ottaa paukun ja
ajaa itse hyökkäysvaunulla kansan päälle
En usko , että se pakenee edes bunkkeriin- luulen että se raivoaa itsensä loppuun kadulla tai pakenee e-amerikkaan kuten edeltäjänsä.
Onkohan eu johdolle jaettu itsemurhapillerit kuten natsisaksassa?
- aboutthetime
ooo, i wish
Rukoilen onnistumisen puolesta - jos lähtevät yrittämään.Ranskan valtiojohto on huolissaan lauantaiksi suunniteltua uutta rynnäkköä jonka on tarkoitus päättyä Elyseen linnaan.
Опасения французских властей связаны, в частности, с запланированной на субботу акцией протеста «желтых жилетов», которые пообещали направиться к Елисейскому дворцу.
- VäärääKieltä
Ranskalaiset ovat koko historiansa ajan nousseet barrikaadeille herättääkseen poliittisten päättäjien huomion. Tämäkin häly ja siitä noussut savu haihtuu konsensuksen tuottamaan loppuratkaisuun.
Ei tämä ole sen kummoisempi näytelmä.
Aloittaja voisi seuraavan kerran linkittää englanninkielisen sivun, tuota mongerrusta kun ei moni suomalainen ymmärrä.Valitettavasti ne enkkusivusi eivät uskalla kertoa totuutta tai katsoa sitä silmästä silmään.
Kyllä Ranskassa on pitkät perinteet vallankumouksille ja giljotiinikin on siellä ollut ahkerassa käytössä.
Kaikkein tärkeintä tässä kansallisessa liikehdinnässä euroopan länsivaltioissa on se että näillä toimilla kova euro tullaan lopulta joko laittamaan pyörimään tai sitten roskakoppaan.kissamies57 kirjoitti:
Valitettavasti ne enkkusivusi eivät uskalla kertoa totuutta tai katsoa sitä silmästä silmään.
Kyllä Ranskassa on pitkät perinteet vallankumouksille ja giljotiinikin on siellä ollut ahkerassa käytössä.
Kaikkein tärkeintä tässä kansallisessa liikehdinnässä euroopan länsivaltioissa on se että näillä toimilla kova euro tullaan lopulta joko laittamaan pyörimään tai sitten roskakoppaan.Ranskan talous on vielä suurenpi kuin Italian joka on jo melkein sodassa kovan euron papistoa vastaan ja Ranskan siihen liittyminen on lopullinen isku kovan euron eli kultaisen vasikan palvojille.
Ranska on myös taannut Afrikan frangin ja tulee sen takaamaan tulevaisuudessakin.
- ghkghk6
Suomen meno aiheuttaa äärimmäistä myötähäpeää verrattna Ranskan kansan vastustukseen! Täällä vaan taivastellaan ja pahoitellaan mieliä.
Minä kylläkin näen mielenilmauksissa vapauden tuulahduksia kun jopa kansallissosialaistitkin saivat äänensä kuuluviin ja nuo hakaristit liehuvat vielä tänä päivänäkin maidanin liikkeen riveissä ja kaunistavat heidän päämajansa seiniä,siitä meillä vaan ei kerrota kun olemme tukemassa Ukrainan pilkkomista ja juutalaispresidenttiä.
syytä ranskassakin ilmeisesti pelkoon, ja medialle eikä kansalle puoliakaan totuudesta kerrota, niin kuin ei suomessakaan. voivotellaan ja pahoitellaan =(.
- PuutananSatin
Myös Venäjällä Kremlin pikkumies pelkää hysteerisesti vallankaappausta.
Siksi perusti kansalliskaartin turvakseen. Niidenkin perustamiseen meni kosolti vanhusten leipäjonojen lyhentämiseen tarvittavia ruplia. - PuppetMacron
Analyysiä, jota et tv:ssä näe.
https://www.youtube.com/watch?v=uNs3rv40z-I - Pravdaaa
Jos lähde on tyyppiä ". ru", niin kannattaa pohtia pari kertaa mikä on uutisoinnin tarkoitus...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.326737- 394182
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1843410- 173356
- 122417
- 302415
- 251952
- 1621946
- 301803
- 1051402