Tässä on kaksi todella loistavaa esimerkkiä ruokateollisuudesta ja tämä kertoo
sen juuri mitä tulevaisuus on ! Ajatelkaa sitä, että EU- erossa suomen elintarviketeollisuus
joutuu kilpailemaan tällaista teollista massatuotantoa vastaan. Ei tällaista vastaan pysty
kilpailemaan 5 miljoonan ihmisen maassa. Teidän pitäisi pystyä valmistamaan samaan hintaan
ja samalla voimalla, kuin tulevaisuudessa vaikka Puola, jolla on valmius tähän maataloustuotannossa.
Se tarkoittaa silloin sitä, että se halpa ruoka jää aina EU rajan taakse ja sitä ei voi voittaa ja
suomesta ei voi viedä elintarvikkeita Euroopan alueelle. Koska niitä ei siellä kukaan osta.
Teillä olisi kuljetuskustannukset ja kalliimmat tuotantokustannukset ja se kilpailukyky otettaisiin
palkasta ja orjatyöstä. Tällaisia tehtaita ei kukaan investoi tänne missä ei ole markkinoita. Teidän
pitäisi lisätä kyttiä ja kyyliä koko suomi täyteen ja postipakettien ja kaiken avaajia, kuin DDR:ssä.
Eli se voittaa joka saa maahan halpaa tavaraa ja kukaan ei osta mitään millään suomi nimellä.
Eli se volyymi jää silloin EU-alueelle ja se voittaa kaiken suomessa olevan teollisuuden.
Tämä koskee kaikkea tuotantoa.
Toivottavasti tämä nyt osoittaa sen niille, joilla oli vielä jotain muutakin, kuin luulo ja tyhmyyttä!
Paremmin tätä asiaa ei voi oikeastaan osoittaa. Nyt ei voi sanoa enään, että EU:sta voi erota.
Ei siihen kukaan täysijärkinen lähde.
https://www.youtube.com/watch?v=pBcl6R4IL-A&t=253s
https://www.youtube.com/watch?v=qu7umEB2wFY&t=212s
Nyt minä näytän miksi EU:sta ei voi erota !
7
71
Vastaukset
Totuus sattui näemmä kommunisti-poikaan ! Kirjoitti kirosanoin muualla.
- onneton-tulevaisuus
Taidat itse olla niitä taistolaisia 70-luvulta jotka Nallen tavoin muuttivat mieltään rahalähetysten loppuessa N-liitosta. Nyt näköjään saalistat suomalaisia EUn ja EKPn avulla. Tätä me kutsumme epäisänmaallisuudeksi .Siis suomalaiset eivät ikinä ole olleet kommunisteja eikä joukossamme ole varkaita jotka elävät muiden kustannuksella työtä tekemättä. Siksi EU sopii sinulle loistavasti. Mutta muista sitten pysyä siellä lopullisesti kun asiat muuttuvat toiseen suuntaan jolloin teemme oikeaa työtä saadaksamme ruokaa mahaamme. Sitten nähdään kuka oli viisas ja kaukonäköinen. Eihän nettirobotti mitään välitä tulevaisuudestaan vaan ilkkuu työkseen muita.
onneton-tulevaisuus kirjoitti:
Taidat itse olla niitä taistolaisia 70-luvulta jotka Nallen tavoin muuttivat mieltään rahalähetysten loppuessa N-liitosta. Nyt näköjään saalistat suomalaisia EUn ja EKPn avulla. Tätä me kutsumme epäisänmaallisuudeksi .Siis suomalaiset eivät ikinä ole olleet kommunisteja eikä joukossamme ole varkaita jotka elävät muiden kustannuksella työtä tekemättä. Siksi EU sopii sinulle loistavasti. Mutta muista sitten pysyä siellä lopullisesti kun asiat muuttuvat toiseen suuntaan jolloin teemme oikeaa työtä saadaksamme ruokaa mahaamme. Sitten nähdään kuka oli viisas ja kaukonäköinen. Eihän nettirobotti mitään välitä tulevaisuudestaan vaan ilkkuu työkseen muita.
SINÄ JUURI KERROT TÄSSÄ, ETTÄ OLET KOMMUNISTI... ETKÖ EDES ITSE TAJUA ?
- Turvatakuut.heh.heh
EUssa pysytään kuin tikku paskassa.
- suomi.loves.saksa
Suomi "loves" Saksa. Siinä on syy EU:lle. Kun rautaesirippu romahti ja Saksat yhdistyivät, Suomi-Neito kirmasi helmat heiluen entisen kesti-heilansa syliin. Siinä kalpenivat pohjoismaisuudet ja Suomen yhteinen 700-vuotinen historia Ruotsin kanssa.
Eikä se ollut sattuma, että meitin rahayksikkö oli markka. Ei kruunu, ei liira, ei rupla, ei punta. Virossakin on käytössä kruunu. Mutta Suomipa otti markan.
Kun asuin aikoinaan pääkaupunkiseudulla, joka toisella työpaikan muijalla oli tapana paljastaa kahvipöytäkeskustelussa hiljaa kuiskaten, melkein kuin olisivat salaisuutta paljastaneet, miten isoisosisoisoisoisän isä oli Saksasta. Härreguud! Jopa Helsingin yössä hoippuvat viikonlopunviettäjät kertoilivat näistä "saksalaisista sukujuuristaan".
Helsingissä kaikki ovat "melkein saksalaisia". Paras vaihtoehto EU:n hajoamisen jälkeen olisi se, että Suomi julistautuisi Saksan osavaltioksi. Onhan Venäjälläkin Kaliningrad ja Tanskalla Grönland, joten miksi ei Saksalla Finland?
Te Itse Todistatte... Tyhmyyttä kaiken mitä minä olen Teistä sanonut !
Yksi todisti tässä ketjussa olevansa kommunisti ja keräävänsä ja tekevänsä työtä
kolhoosin hyväksi.
Tässä yksi todistaa olevansa luuseri, joka yritti löytää vaimon ja työpaikan kaupungissa
ja palasi maitojunalla takaisin peräkamariin:
# Kun asuin aikoinaan pääkaupunkiseudulla, joka toisella työpaikan muijalla oli tapana paljastaa kahvipöytäkeskustelussa hiljaa kuiskaten, melkein kuin olisivat salaisuutta paljastanee #- kaapeli12
OLET PELKKÄ NOLLA.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425811Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714555Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464312SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564101SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt873700Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään593199SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het482406Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?332277Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422049En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha81104