Kuka opettaa sinun lapsellesi seksuaalisuudesta?

Harmittaa_kovasti

19

60

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VäärälläTavalla

      Pakolaiset opettavat oulussa seksuaalikasvatusta....

    • suksikaapavittuun

      Jos teille isänmaallisille pelleille ei kelpaa peruskoulun ja lukoiden seksuaalikasvatus niin ottakaa lapsenne kotiopetukseen sitten, muussa tapauksessa tyydytte siihen, että koulut opettavat vapaata seksuaalisuutta ja seksuaalivähemmistöille edullista linjaa. Teidän isänmaallisten mielipidettä ei kuunnella. Koulut noudattavat kansainvälisiä ihmisoikeussopimuksia sekä pääsääntöisesti Suomen Punaisen Ristin laatimaa Ei rasismille-ohjelmaa joka tunnustaa myös seksuaalivähemmistöt ja liberaalit perusarvot.

      • Onko_se_oikein

        Tuo ei nyt kyllä kuulu viralliseen opetusohjelmaan ? Tuo on jokin lain ulkopuolelta tullut opetusohjelma.


      • se_siitä

        Hyvin toimii näköjään, matujen tekemiä raiskauksia yli puolet kaikista.


    • nyffeli

      No varmaan parampi, kun edes jotakin höpistään. Kotona saattaa olla ties millasta traumameininkiä. Eipä noita oikeasti edes muista.

      https://www.youtube.com/watch?v=7lRGIkLEYoA
      Kyllähän tuo saattaisi toimia. Sitten vaan oppilaat koittamaan perässä...

      • kysyttiinikää

        Olin liian vanha katsomaan opetusohjelmaa.


    • Salakavalasti_hiipinyt

      Koska suomesta tuli sekopää ?

      • UskokaaMinua

        Kun mentiin EU:hun ja tuli porvarihallitukset. Ainoa keino nousta suomella edes joskus on että laitetaan pakoloiset kaikki ulos ja erotaan koko EU:sta! Ja nyt heti!


      • äkkiä_kävi

        Sipilän hallituksen aikana.


      • UskokaaMinua kirjoitti:

        Kun mentiin EU:hun ja tuli porvarihallitukset. Ainoa keino nousta suomella edes joskus on että laitetaan pakoloiset kaikki ulos ja erotaan koko EU:sta! Ja nyt heti!

        Mitenkä ajattelit erota EU:sta? Ei hallitus eikä eduskunta käsittääkseni edes kunnolla käsittele kansalaisaloitteita EU:sta eroamiseksi .


      • MenonOnLoputtava
        on.aika.herätä.unesta_ kirjoitti:

        Mitenkä ajattelit erota EU:sta? Ei hallitus eikä eduskunta käsittääkseni edes kunnolla käsittele kansalaisaloitteita EU:sta eroamiseksi .

        Ei tietenkään käsittele,sehän tulisi omille nilkoille kun osakeomistukset löisi miinusta.Pakolaisbisnes on näille päättäjille ollut tavattoman hyvä tulokeidas.


      • KallisEU
        MenonOnLoputtava kirjoitti:

        Ei tietenkään käsittele,sehän tulisi omille nilkoille kun osakeomistukset löisi miinusta.Pakolaisbisnes on näille päättäjille ollut tavattoman hyvä tulokeidas.

        Hillotolppa Soini oli aikoinaan oikeassa,siis vielä silloin ennenkuin oli takin kääntänyt,Jos suomi olisi eronnut EU:sta se olisi tullut silloin maksamaan suomelle 90miljardia euroa...no...nyt meillä on pelkästään 130miljardia valtionvelkaa, kumpi olisi tullut pitkässä juoksussa halvemmaksi? Vähemmän velkaa ja vähemmän raiskattuja lapsia ja vähemmän elättejä vai nykyinen tilanne? Uusi kansanäänestys EU:hun kuulumisesta olisi todellakin nyt paikallaan suomessa.Yksistään venäjän kauppaboikotin ansiosta suomi on hävinnyt älyttömiä summia ja puhumattakaan sen työllistämis määrästä ja niistä saaduista verotuloista...miettikää tätä.


    • Moccamastermusu

      Seksuaalikasvatuksessa suuntaus on se että mitä "homosempi" sen parempi, sitten pikkutytöt luulee joka toinen olevansa lesbo, vaikkeivat todellisuudessa ole kuin ihan normaaleja heteroita, se vaan on nijn hienoa olla poikkeva ja vähemmistöryhmän edustaja.....ihan perseestä kaikki vedetään aina yli ja aina jokin loukkaantuu tai ihmisoikeudet jne...

      • Xyxy

        Se on sitä uhriutumispolitiikkaa, jossa parhaiten etuja saa, kun kuuluu "syrjityiksi" määriteltyihin ryhmiin. Seksuaali- ja sukupuolivähemmistöt, naiset, värilliset, islaminuskoiset.

        Kaikkein "syrjityin" ja siten vahvoilla tuossa järjestelmässä olisi varmaan muunsukupuolinen lesbonainen, joka olisi musta ja muslimi.

        Viktimokratiaa:
        https://www.oikeamedia.com/o1-92617

        Ja kukaan valkoinen heteromies, kristitty ei voi olla mitään muuta kuin sortaja.
        Todellisuuden uhrit ja pahantekijät eivät merkitse mitään suvakkien keksimän järjestelmän rinnalla, sitä he puolustavat hamaan loppuun saakka.


    • Tunnettu_juttu

      Pervosäätiö SEXPO on päässyt määrittelemään koulujen seksuaalikasvatusta. Joten ei ole mikään ihme jos siellä tungetaan lasten kurkusta alas kaiken seksuaalistamista ja monenkirjavia seksuaalimarginaalien oikkuja. Tavoitteenahan on saada lapsista henkisesti sairaita niin tehokkaasti kuin mahdollista.

      • SairasMieli

        Ja kohtuu hyvin on onnistuttu siinä....ainakin kun katsoo nuorten psykiatrian jonoja....Valitettavasti.


      • Ei_hyvin_mene
        SairasMieli kirjoitti:

        Ja kohtuu hyvin on onnistuttu siinä....ainakin kun katsoo nuorten psykiatrian jonoja....Valitettavasti.

        Niin ja psyykelääkeiden käyttö jo nuorella iällä.....


    • eiyllata

      Siellä kouluissa ravaa ihan kansanedustajakin sairaslomillaan kertomassaan ilosanomaansa.

      • PolitiikanTurhake

        Niin joo tämä taksisankari joka puolustaa sateenkaarikansaa....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      157
      4950
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3606
    3. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      35
      2597
    4. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      40
      2253
    5. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      96
      2139
    6. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      28
      2046
    7. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      63
      2033
    8. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      87
      2003
    9. Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?

      Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet
      Sinkut
      21
      1506
    10. Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin

      Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään
      Maailman menoa
      105
      1406
    Aihe