https://www.youtube.com/watch?v=3nXrIAF1laU
Ei taida se soteuudistus onnistua. Näiltä ahneilta Attendoilta ja Espereiltä asiakkaat pois.
Tammisaaressa oli Tammiharjun sairaala, missä Espoolta vietiin rahat pois. Lopulta suomenkieliset espoolaiset kyllästyivät elättämään tammisaarelaisia ja siirsi potilaat pois.
Ahneella on se loppu mikä hänelle kuuluu. kokoomuslaisilta politiikoilta, jotka siirtyivät terveydenhuoltoon vain potilaat pois niin saavat ansionsa mukaan.
Kokoomuksen moraali on raha!
3
67
Vastaukset
- KokoomustaEiHallitukseen
Kokoomuksen aatteet ja arvot tulevat hyvin esiin näissä yksityisten hoivalaitosten tapauksissa. Konkreettisia tapahtumia on vaikea piilottaa. Ainoa keino näyttää olevan näille kokoomuslaisille, pyytää anteeksi viestitäkonsulttien ohjeiden mukaisesti ja jatkaa hetken kuluttua samaa heikkojen hyväksikäyttöä kansalaisten unohdettua nämä tapaukset. Sen vuoksi hoivalaitosten valvontaa on ehdottomasti tiukennettava, koska rahalla ei ole moraalia.
- LyhytkestoinenMuisti
Suomen kansa on tyhmää kun ei opi vaan äänestää nämä samat valtaan aina uudelleen.
LyhytkestoinenMuisti kirjoitti:
Suomen kansa on tyhmää kun ei opi vaan äänestää nämä samat valtaan aina uudelleen.
Perussuomalaiset on ainut vaihtoehto!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2363089
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?132857Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n182121Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari262058Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa621915Sofia Virta SUURI POLIITIKKO
Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo711682Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh211519Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr251314Mitä ikävöit eniten ikäväsi kohteesta?
Rahaa, turvallisuutta, kauniita katseita,seksiä, läheisyyttä vai jotain muuta?1071309Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http231202