49 musulmaania tapettu moskeijoissa Uudessa-Seelannissa

HolyProphet00007

Yllätys yllätys, tekijä oli Aussi. Australialaiset ovat tunnettuja GS-vainoajia ja GS-vainoojat pesiytyvät erityisesti Australiaan. Salaliitto koskee siis Aussien läpitunkevaa pahuutta, jota he levittävät ympäri maailman ja matkustavat vieraisiin maihin tekemään hirmutekojaan. Jos joku tappaa 49 musulmaania moskeijoissa, voiko hän olla kukaan muu kuin Aussi?


https://www.youtube.com/watch?v=peuXkeYHDnw


Aussi kuvasi koko teurastuksen livestriiminä, missä hän latasi aseen ja käveli moskeijaan ampumaan musulmaaneja. Syytä tähän ei ole vaikea arvata, hän tappoi nämä ihmiset, koska oli Aussi. Todellisuudessa tällä ei siis ole mitään tekemistä musulmaanivihan kanssa, Aussi vain etsi uhreja ja moskeijoista hän löysi niitä. Se että hän valitsi musulmaanit uhreiksi oli pelkkä sattuma.



Aussien pahuus on läpitunkevaa ja he tulevat tekemään pahoja tekojaan jopa toisiin maihin, kuten Uuteen-Seelantiin. Suomessa Aussit tekevät pahoja tekojaan Dragon miningin ja Carunan takaa: pitäisikö Australialaisten yritysten sekä Aussien tulo kieltää Suomeen?

19

64

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AhmetMullahBinVolvoV70

      Jotenkin vaan ei herättänyt kielteisiä tunteita niinkuin yleensä terrori-iskut tekee.

      • HolyProphet00007

        Se voi johtua siitä, että olet jo turtunut Aussien pahuudelle. Olet kenties maksanut kohtuuttomia Carunan sähkölaskuja ja Dragon miningin suunnitelmat viedä suomen malmit ja jättää saastunut luonto sen jäljiltä suomeen ovat kenties turruttaneet mielesi Aussien pahuudelle. Tai se voi olla tämä Aussiyhtiön suunnitelma tehdä suomesta ydinjätteiden kaatopaikka - siis sen jälkeen, kun kaikki malmit on viety.

        No oli syy mikä tahansa, niin lienee itsestään selvää, että tällä musulmaanien ampumisella ei ollut mitään tekemistä äärioikeistolaisuuden kanssa, vaan kyse oli pelkästään siitä, että tekijä oli Aussi. Aussit eivät voi mitään luonteelleen ja läpitunkevalle pahuudelleen.


    • No nyt korostetaan medioissa äärioikeistolaisuutta, mutta on varmaa ettei tuon teon takana ole tekijän läheisten raiskaus, ryöstö tai muu pahoinpitely jonka takia tämä kosto ? Nyt vain tuodaan asiasta yksipuolinen näkemys medioissa esille . Että silleen.

      • Rantasipi

        Tottakai yksipuoleinen, koska se m*lkku julkaisi 73 sivuisen manifestin, missä selitti tarkalleen kuka on, ja miksi teki sen. Trump Suomessa pari marginaali sivustoa, ja Fox voi esittää "vaihtoehtoisia totuuksia", me muut kutsumme niitä valheiksi.


      • todellisuus-tulee

        Mediat valehtelee sen minkä ehtii. Miten ne kehtaa??
        EIkö ne tiedä, että siitä on video olemassa. Katselin sen videon.
        Se on ihan muuta kun mitä media valehtelee.
        Oikein kiukuttaa, että esim. IS ( iltapaska) tekee jotain musu-sankareita vaikka niitä ei tosiaankaan ollut. Ei yhtään sankaria.
        Jotenkin ihmetytti kun aseukko käveli ovea kohden, niin joku musu huutaa " hei veli".
        Tekikö aseet veljellisen vaikutuksen. Mutta videossa selviää, että ei siinä juteltu enää mitää enempää. Melko toiminnan mies. Yhtään sankari muslimia ei ollut, vaikka media niin valehtelee.
        Media on hölmöä. Eikö ne milloinkaan tule nykyaikaan ja tajua, että kaikesta on videota.
        Ei kannata valehdella, kun heti jää kiinni valheesta ja maine menee valehtelijana heti.
        Mutta joo, kyllä se meni muslimeja ampumaan. Oli laittanut navigaattoriin osoitteen ja ajeli sinne. Ei ollut mikään sattumanvarainen. EI myöskään mikään natsi . Ennemminkin sotilas.
        Mutta, miksi? Se on ainakin minulle auki. Varmasti oli jokin syy, koska ajoi melko pitkän matkan videolla autolla kohteeseen. Kyllä se oli kohde.
        Medialta toivoisin vaan tietoa, neutraalia tietoa. Ei valheita!
        Median tehtävä ei ole luoda mielikuvia vaan jakaa tietoa.
        Toimittajan plantut ovat luulleet itsestään liikoja, kun ovat alkaneet kertomaan omia satujaan.


    • hähähähähäähääääAkhbar
    • Ei kaikki välttämättä ole totta mitä uutisissa kerrotaan. Ehkäpä tuon teki Mossad ja pistää syyn valkoihoisen "kristityn" päälle

    • Novoirähmä
    • show.dont.tell

      Mitä sillä videolla oikeasti näkyy? Oliko se aito vai voiko olla, että oli etukäteen kuvattu lavastettu video? Koska kun etsii tapahtumasta kuvia, niin ei löydy mitään, mikä viittaisi siihen, että siellä olisi ollut muuta kuin mahdollisesti taas terrorismiharjoitus niin kuin käytännössä aina näissä mediassa hehkutetuissa "terrori-iskuissa".

      Siis missä on kuvat itse tapahtumapaikalta, kuvat uhreista ja haavoittuneista, joissa näkyy verta jne.? Kuvissa on vain poliisiautoja, ambulansseja ja pari miestä paareilla, jotka ei edes näytä loukkaantuneilta eli verta ei näy jne. Ei tämä taaskaan nyt oikein täsmää, kyllä aivan selviä todisteita tapahtuneesta pitäisi näkyä myös kuvissa.

      • hmmm.kylläseon

        Etsi video. Tämä hemmo teki videon joka on netissä kyllä nähtävillä.
        En viitsi linkittää sitä, koska se ei sovellu ollenkaan kaikille.
        Ehkä voi olla viisasta että sinäkään et katso sitä.
        Kun jotain sairasta katsoo ja näkee, muista että se ei milloinkaan poistu mielestäsi.
        Ihminen on semmoinen. Asioista jää päähän pyörimään osia.
        Kannattaako siis katsoa ja hankkia itselleen pahan olon?
        Tietenkin terve ihminen tajuaa heti vääryyden ja pahuuden.
        Mutta ei tuo kuitenkaan ole sarjassa niin paha, kun mitä isis-rikolliset tekivät ja kai niitä kauheuksia on yhä esim. naisia kohtaan tuolla islamistisissa maissa.
        Mutta .. mitään hyvää nämä eivät tee ihmiselle, mutta jos jotekin työsi tai muun elämäsi takia joudut kohtaamaan ikäviä tilanteita, niin ...
        Voihan se olla että video yritetään saada pois netistä, ettei kukaan sekopää saa siitä energiaa sekopäisiin ajatuksiin.


    • loose.cannon

      Poikkeaako Christchurchin massamurhaaja muista australiaan briteistä siirretyistä rangaistusvangeista? Tuskin. Psykopatia periytyy.

      Näinollen emme voi puhua ideologiasta - kyseessä on valitettava yksittäistapaus, kuten Breivik ja muut holtittoman satunnaisesti reagoivat, usein kovin korkeita pisteitä psykopatian piirrelistalta saavat tuppaavat tekemään.

      Eli kysymys ei ole organisoidusta terrorismista, kuten esim. Rote Armee Fraktion, NSU ja RZ aikanaan olivat. Pikemminkin 'Loose cannon' -tyyppisestä toiminnasta, jonka mallimaa on USA.

      Koulu ja kirkkomassamurhia ei voi verrata organisoituun terrorismiin.
      Valtion näkökulmasta yksittäistapauksilla ei ole yhteiskunnallista merkitystä.
      Ne eivät uhkaa valtion olemassoloa siten kuin järjestäytyt terrorismi tekee.

      • uutisoinnin.takana

        Tiedostaen edellisen pääsemmekin salaliittoteoriaan:
        Kenen edun mukaista on uutisoida asiasta, kuin siitä on uutisoitu? Mikä on motiivi?


      • Dertyyh

        Motiivi on yksinkertaisesti raha. Terrori-iskuista ja muista dramaattisista halutaan lukea. Kun on paljon lukijoita, on paljon mainoksia ja rahaa tulee. Sama motiivi koskee myös Nykäs-Mattia. Rauha hänen sielulleen.


    • Wolfensteinuudelleen

      Video näytti siltä kuin ensimmäiset wolfensteinit, mentiin huoneesta toiseen ja ammuttiin kaikkea liikkuvaa, mutta myös lattialla makaavia.
      Näitä pelasi nuoret aikoinaan.

    • yet.another.hoax

      En ole nähnyt vielä videota, mutta jotkut ovat kommentoineet, että siinä ammutaan vain harjoituspatruunoita. Se käy yksiin sen kanssa, että missään muualla ei ole näytetty mitään todisteita, että ihmisiä oli haavoittunut tai kuollut. Ts. kyse olisi taas kerran yhdestä lavastuksesta.

      Kaikki tuon huijausnäkökulman esittävät videot muuten poistetaan heti kaikilta alustoilta, jopa esim. Bitchute:sta. Syiksi annetaan mm. että ne on "kiusaamista ja ahdistelua". Ennen Youtube oli täynnä videoita, joissa ammuskelut paljastettiin lavastetuiksi, mutta sitten niitä alettiin sensuroimaan systemaattisesti. Miksiköhän?

      • kanahaukka.iskee.jänöön

        Joku haluaa kääntää maailman katseet ja ajatukset pois 737 MX:n puutteista ... ko se 777X:äkään ei taida oikein myyvä...

        miksei sitten fake-kirkkohyökkäys


      • HolyProphet00007

        Niin, tuo äänentoisto oli kyllä sitä luokkaa, että nallipyssyn ääniltä ammuta kuulosti. En yhtään ihmettele, jos joku on tuollaisia päätelmiä tehnyt tilanteen lavastuksesta.

        Aussit kuitenkin ovat vastenmielisiä ihmisiä ja tämä tukee vahvasti sitä asiaa, että tämä moskeijajutska oikeasti tapahtui.


      • yet.another.hoax

        Olen nyt nähnyt videon väitetyn ammuskelun jälkitilanteesta moskeijassa. Siinä on yksi mies, joka aluksi istuu lattialla, sitten hetken päästä makaa "kuolleena" lattialla ja sitten lopuksi onkin noussut ylös ja kävelee pois muina miehinä.


    • Novoirähmä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      135
      12509
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      79
      3580
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      91
      2855
    4. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      35
      1350
    5. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      266
      1314
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      143
      1265
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      112
      1216
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1137
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      80
      1021
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      184
      913
    Aihe