Kun yritän käyttää Suomi24-keskustelusivustoa, usein se korvautuu kokonaan Telian mainoksella. Onko kyseessä eito Telin mainos vai jokin huijaussivusto? Jos aito, auttaako operaattorin vaihto?
Telian mainos?
11
416
Vastaukset
- Anonyymi
Sama juttu. Toivottavasti joku tekee jotain hetimiten. Menee hermot.
- Anonyymi
Irtisanon Teliani tästä hyvästä.
- Anonyymi
Ei ole aito Telian aito mainos, huijaus on. Lähetä sivun otsikko menemään Telialle ja kysy sieltä. Tulee monille, kaikki vaan yhteyttä ottamaan Teliaan.
- Anonyymi
Kauhea mainos, se häiritsee palstan lukemista kaikkialla s.24 sivuilla. Kyselee tyhmiä ja tyrkyttää jotain ilmaista samsung puhelinta, jonka olen muka voittanut ja josta pitäisi kuitenkin maksaa euro ja joskus myöhemmin kynivät konsteillaan lisääkin. Käsittääkseni tuokin luuri olisi vain lainassa hetken ja jos haluaa pitää sen maksaa enemmän. Ei todellakaan kiinnosta!
Kieroa markkinointia ja paskamaisen hyökkäävää mainontaa.
Puuttuisipa joku näitä valvova taho äkkiä tähän tälläiseen mainokseen.
Mihin muualle tästä pitäisi ilmoittaa? Moi!
Tuon tyylisen mainoksen ei pitäisi sivustolla näkyä, ja yritämme parhaillaan saada sitä pois. Se on kuitenkin melko sitkeä. Pahoittelemme häiriötä!
Terveisin,
Suomi24-tiimi- Anonyymi
Itseltäni se taisi häipyä kun muutin Firefoxin asetuksia tiukemmiski. Otin myös Teliaan yhteyttä. Vastausta ei ole tullut. En usko sen olevan aito Telian mainos, mutta kukas tietää?
Aloittaja
- Anonyymi
Se on huijaus . Älkää menkö sinne mukaan. Otin selvää ei ole mitään tekemistä oikean Elmon kanssa. Yrittävät rahan lähettämistä.
- Anonyymi
Ei ole tullut kertaakaan tuota mainosta.
Firefoxissa asetukset Content:
Notifications = Do not disturb me...
Pop-ups = Block pop-up windows.
Mitään muuta ei tarvitse tehdä niin ei pitäisi tulla tuollaisia. - Anonyymi
Kaikki mainokset saa helposti pois ilmaisilla adblockereilla. Jos ette osaa asentaa, niin olette juuri sopivaa riistaa mainostajille ja muille huijareille!
- Anonyymi
Kerro miten tuo tapahtuu, please!
- Anonyymi
Hyi tätä uusinta telian mainosta, jossa eukko loihtii "voe että"
Kyllä mainos on pilalla.
Ni leffoista tuo keihäsmatkat on pohjanoteeraus kun kataja on siihen valittu.
Enpä voi kyllä katsoa napakymppiäkään, syy sama
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll1234865Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava1733722Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi463168Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a213143Henkirikos kiuruvedellä
Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut391657Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?
Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik391261Loimaan k-citymarketilla puukotus
Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun361157Martinan ex-rakas ulkoilutti Espanjassa koiraa.
No on hyvä asia, että heillä on kuitenkin hyvät välit, vaikka eroneet jo viimme syksynä.3031070Kunnanjohtaja haista sinä
Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei231044- 831006