Ketuttaa valtamedian uutisointi matujutuista

Anonyymi

Ei millään haluta kertoa, että jonkin rikoksen tekijät ovat matuja. Paheksutaan sitten poliisia tai persua, joka totuuden möläyttää ilmoille tai muotoilee sanansa väärin. Tilastokikkaillaan ja tuodaan jonkinlainen "asiantuntija" paikalle sanomaan, että asia ei ole lainkaan niinkuin se on.

Matut ammuskelivat Kampissa. Matut ilmeisesti verisesti pahoinpitelivät Kaisaniemessä. Matunuorisojengi lienee myöskin p*rseilemässä Vuosaaressa.

Lehdet ja suvakit kiljuvat täyttä kuoroa estääkseen totuuden tulemisen julki. Miksi ihmeessä? He kenties perustelevat sitä rasismin lisääntymisellä. Mutta toisaalta kyse on heidän tietoisesta politiikastaan ja epärealistisesta ideologiastaan, jota he kieltävät arvostelemasta.
Jos valtiossa on epäkohtia ja ongelmia, joita pimitetään, salataan kansalta ja kielletään puhumasta sekä kritisoimasta, kyse on monesti diktatuurista. Diktatuureissa ei saa kritisoida vallitsevan eliitin ideologiaa. Sekä toisinajattelijoita vainotaan.

Joten me olemme aikalailla totalitaarinen valtio. Miksi pitäisi olla suojeleva tekijä pelkkä ihonväri? Nythän tietyn värinen, rotuinen ja uskoinen ihminen saa tehdä mitä tahansa lähes rankaisematta. Mikään barbaarinen pahuus ei ole niin pahaa kuin rasismi. Vaikka raiskaat pikkulapsia, leikkaat kauloja irti ja työnnät ihmisiä junan alle, kalpenevat nämä teot kuitenkin rasistisen ajattelun rinnalla. Näin kulkee suvakin päättelyketju moraaleineen.

17

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä on melkoinen rotusortohallitus. Kaikki ihmiset eivät ole nyt samalla viivalla tässä tasa-arvon ihmemaassa. Esim. persujen haukkuminen on ok. mutta vasemmistoa arvostelevat viestit poistetaan. Diktatuuri on nyt lähempänä kuin demokratia.

      • Anonyymi

        Onko Ylen jälkiviisaissa koskaan haukuttu muita suomalaisia kuin perussuomalaisia, tai Trumpia, Unkarin Orbania, tai Puolaa ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko Ylen jälkiviisaissa koskaan haukuttu muita suomalaisia kuin perussuomalaisia, tai Trumpia, Unkarin Orbania, tai Puolaa ?

        Tuli tuotakin joskus katsottua .Ei enää vuosiin on suurta propakandaa


    • Anonyymi

      En ymmärrä miksi se pitäisi erikseen kertoa jos sille ei ole perusteita tutkinnan takia.

      • Anonyymi

        Jos tietyntyyppisiin rikoksiin syyllistyy suhteellisesti lukumääräänsä nähden huomattavasti enemmän tietyn kulttuurin edustajat, niin kyllä siitä pitää voida avoimesti uutisoida ja keskustella. Jos asioita yritetään salata ja peitellä rasismin pelossa, niin vaikutus on juuri päinvastainen. Kun totuus kuitenkin tulee joskus julki, niin asioiden salailu vaan kasvattaa rasismia.


    • Anonyymi

      Ilmeisesti, ehkä ja voisin ajatella siinä Putinpersujen tiedot. Kuitenkin Suomessa väkivaltaa tehneistä muuttajista suurin osa on Itäblogin maista tulleita. Siis ovat eikä ehkä tai minä luulen.

      Sama koskee Ruotsin jengejä.

    • Anonyymi

      Mitähän tuo salailu hyödyttää, koska kuitenkin nuo tulevat aina jostakin yleiseen tietoon?

      Antaa vain kuvan, kuinka kieroa ja korruptoitunutta on valtamedian uutisointi suomalaisille.

      • Anonyymi

        Eipä kerrota mitä Ruotsissa tapahtuu. No onhan meillä parjattu vaihtoehtomedia, saimme tänäänkin sieltä uutta tietoa koko heinäkuulta.


    • Anonyymi

      Vain se tulee selväksi, että YLE, MTV jne.. valemedioihin ei ole luottamista.

      • Anonyymi

        Kun tekijä on suomalainen niin nimi mainitaan heti ja useaan kertaan vielä samassa uutisessa.
        Paikkakunta myös, ja kuva on tosi selkeä.


    • Anonyymi

      Siitäkö vasta tulee uutinen, jos rikoksen tekijä on maahanmuuttaja? Sekö on sen uutisen ydin?
      Mielestäni uutinen on se tehty rikos.
      Eihän se toimittaja välttämättä tiedä, kuka rikoksen on tehnyt.
      Toimittaja ei ole rikoksen tutkija, poliisi tutkii rikoksen.

      Niin no, onhan ihmisen rajaton uteliaisuus toisaalta ymmärrettävää. Pitää tietää asiat, jotka eivät välttämättä itselle kuuluisikaan.

      • Anonyymi

        Se, että rikollinen on mahdollisesti maahamme tullut pakolainen, antaa teolle tietyn uutisarvon siinä mielessä, että maastamme turvapaikkaa hakenut henkilö alkaakin tekemään rikoksia suomalaisia vastaan. Kansalaisilla on oikeus tietää, jos turvapaikkajärjestelmää käytetään väärin.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Se, että rikollinen on mahdollisesti maahamme tullut pakolainen, antaa teolle tietyn uutisarvon siinä mielessä, että maastamme turvapaikkaa hakenut henkilö alkaakin tekemään rikoksia suomalaisia vastaan. Kansalaisilla on oikeus tietää, jos turvapaikkajärjestelmää käytetään väärin.

        Joo tämä nyt otsikoissa oleva raiskari eno on kerinnyt harrastaa tätä kaikessa rauhassa yli 10 vuotta. Kotipaikka Laajasalo ja hyväksikäytettyjä uhreja noin parikymmentä. Poliisi etsii lisää uhreja ilmottautumaan.

        Tämäkin paska siis. Ollut täällä, saanut varmasti sossusta elätyksen ja harrastus on ollut tämä.

        Rupean pikkuhiljaa olemaan valmis teloutustuomion käyttöön ottoon. Ennen sille ei ollut tarvetta mutta nyt on.


    • Anonyymi

      Vihreät linttapäät määkivät ja koettavat piilottaa matujen tekemiä rikoksia, kun pelkäävät sitä, että kansa alkaa syyttää heitä avunannosta raiskauksiin ja kaikkeen maturikollisuuteen. Ootte varmaan huomanneet, miten joka kerta he ränkättävät, " tekeehän suomalaisetkin niin".

    • Anonyymi

      Ei tästä ole kauan kun rikkollisen matun pidätyksestä oli juttu valtalehdessä. Ei kerrottu nimeä, mutta annettiin ymmärtää että kyse oli suomalaisesta. Mikä sairainta, oli media laittanut kuvan valkoihoisesta käsiraudoissa kuvattuna takaapäin, ja alla teksti pienellä, "kuvituskuva". Pidätetty oli todellisuudessa somali, mutta juttu ja kuvituskuva loivat mielikuvan, että ilman epäilyä kantasuomalainen.

      Suvakkimediat eivät ole pelkästään mielisairaita, vaan ne toimivat rikollisesti kun luvat tahallaan valheellisia mielikuvia rikosten tekijöistä.

    • Anonyymi

      Onneksi on MV. MV kertoo.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      76
      2151
    2. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      257
      1773
    3. Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken

      ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi
      Maailman menoa
      57
      792
    4. Miksi ette halua kaivattuanne

      Yksi syy tai tekosyy.
      Ikävä
      70
      788
    5. Voi kulta rakas

      Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �
      Ikävä
      48
      767
    6. Sano nyt mitä

      Sinä oikein haluat?
      Ikävä
      68
      749
    7. Tykkäätkö kuinka

      Paljon kaivatustasi?
      Ikävä
      54
      734
    8. Haluathan nainen edelleen?

      Että hän saa nauttia sinusta. Kun aika on...
      Ikävä
      65
      717
    9. Oletko kaivattusi

      Mielestä hyvä sängyssä🤔
      Ikävä
      71
      715
    10. IL - Tulitauko Ukrainassa - Hyvä Trump!!

      Ukraina hyväksyy välittömän tulitauon Ukraina hyväksyi välittömän tulitauon Ukraina on hyväksynyt Yhdysvaltojen kanss
      Maailman menoa
      176
      700
    Aihe