https://www.suomenuutiset.fi/scanian-ex-toimitusjohtaja-ruotsi-ajautumassa-sisallissotaan/
Juuri näin. Tämä uhkakuva näyttäsi olevan vaanimassa Ruotsissa?
MAAHANMUUTTO VIEMÄSSÄ RUOTSIN SISÄLLISSOTAAN?
8
58
Vastaukset
- Anonyymi
Tilanteen kauheutta kuvaa se, että tosiaankin sisällissota alkaa olla AINOA tapa pelastaa Länsi-Euroopan maiden sivilisaatioiden tuho!
Todella pistää vihaksi, kun tietää maiden eliittien tietoisesti ajaneen kansansa siihen tilanteeseen....- Anonyymi
seijaah kirjoitti:
Olet edelleenkin kiinni isojen miesten salaliittoteorioissa.
Sinä olet kiinni pienten naisten tietämättömyydessä ja harhassa.
Länsi-Eurooppa muuttuu muslimienemmistöiseksi 35 vuoden sisällä ja Ruotsin kaikkein nopeiten. Siitä on tehty pätevä laskelma, jota tutkimusfirmat eivät kieltäneet.
Tietysti maat muuttuvat ensin mamunenemmistöisiksi. Nimimerkkisi viittaa, että sinua ei Ruotsin islamisaatio haittaa? Mutta valtaosaa kantaruotsalaisista varmasti haittaa!
Scanian entinen vd on nyt saanut potkut työpaikastaan sanomisiensa takia.
Niin käy kun uhoilevan rasistisesti pilkkaa muita kansoja.
https://www.expressen.se/dinapengar/leif-ostling-sparkas-efter-uttalandena/
Se jos kansa on jäljessä yhteiskunta-asioissa Eurooppaan, niin ei sitä tarvit6se kaiuttaa rasistisesti ilmoille vaatimalla, että heitä ei saa ottaa vastaan vaikka ovat avun tarpeessa sodan vuoksi.
Tuollainen on alhaista ja rasistista.
Normaalisti funkkaava ihminen ymmärtää jos jotkut on kehiytykseśtä jäljessä, että se ei ole kansan vika, vika on aina johtajissa jotka päättää maassa.
Se on rasistista lauleskella kehittymättömyyttä. etenkin kun samalla ilmaise oman huonon ja alhaisen empatia ja ymmärtämättömyyden maailman tilanteisiin.
Mantanee nyt Östlig katua sanomisiaan kun sai potkut hyvästä työpaikastaan, menetti korken palkkansa nyt :)Kuinka nuori ja kouluttamaton olet kun kuvittelet, että terroristijohtaja olisi kaikkien maailman muslimitaustaisten hengellinen johtaja? Hymyilyttää tuollaiset lapselliset ilmaisut.
Säälittää tietämättömyytesi, mutta älä sure,l iän myötä jokainen viisastuu jonkin verran, joillekin se viisastuminen voi viedä kauan aikaa, kun taas toiset viisastuu jo nuorina. Viisastuminen on yksilöllistä.
Puhut kehitysmaamuslimeista. Itse tuot itsestäsi esille epämiellyttävän nuorukaisen, kouluja käymättömän joka ei tiedä mitäään henkisyydestä.
Sinä olet kiinni Islam ja muslimi vihassasi vielä ja se näkyy sanoistasi.- Anonyymi
seijaah kirjoitti:
Kuinka nuori ja kouluttamaton olet kun kuvittelet, että terroristijohtaja olisi kaikkien maailman muslimitaustaisten hengellinen johtaja? Hymyilyttää tuollaiset lapselliset ilmaisut.
Säälittää tietämättömyytesi, mutta älä sure,l iän myötä jokainen viisastuu jonkin verran, joillekin se viisastuminen voi viedä kauan aikaa, kun taas toiset viisastuu jo nuorina. Viisastuminen on yksilöllistä.
Puhut kehitysmaamuslimeista. Itse tuot itsestäsi esille epämiellyttävän nuorukaisen, kouluja käymättömän joka ei tiedä mitäään henkisyydestä.
Sinä olet kiinni Islam ja muslimi vihassasi vielä ja se näkyy sanoistasi.Valitettavasti sinun kirjoituksesi eivät enää ole tästä maailmasta. Kuinka joku ihminen voi puolustaa fanaattisesti jotain sellaista oppia, jonka pohjana on puhdas ja paljas pahuus?
- Anonyymi
Hahhah. Östling on 74-vuotias ja vähintään miljonääri, ellei jopa miljardööri. Kuvitteletko tosissasi, että häntä hetkauttaa mihinkään suuntaan joku korkea palkka tai hyvä työpaikka?
Sitäpaitsi hän on aivan oikeassa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hahhah. Östling on 74-vuotias ja vähintään miljonääri, ellei jopa miljardööri. Kuvitteletko tosissasi, että häntä hetkauttaa mihinkään suuntaan joku korkea palkka tai hyvä työpaikka?
Sitäpaitsi hän on aivan oikeassa.Selvästi näkyvää on Ruotsin uppoaminen suohon eikä sieltä enää tulla pinnalle enää koskaan ja täällä Suomessa mennään perässä vain vähän viiveellä.
Muslimien pitäisi muuttaa sinne missä heillä oma uskontonsa ja kulttuuri näin he kotoutuisivat kaikkein parhaiten.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381309
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä35840Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad27586- 14580
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26538Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30526- 24521
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16482Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver15482