Intersekoileva feminismi näkyy jo ja varmasti mediatoitotus senkuin kiihtyy. Samalla muistetaan demonisoida "valkoista heteromiestä". Onko tämä oikea kehityssuunta, että feminismistä tulee väline uhriutumiselle ja syyllistämiselle, sekä poliittiseksi lyömäaseeksi? Mitä seuraavaksi? Valkoisen heteromiehen kastraatio? Enpä ihmettelisi, että sellaista lakia tämä tiety poliittinen aines alkaisi vouhkaamaan.
Tätä alkaa tulemaan kuin sanonko mitä ja mistä! https://www.is.fi/hyvaolo/art-2000006556512.html
Intersekoileva feminismi - valkoinen heteromies kohteena
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
On toi vaatetus ehkä vähän niukka ja seksikäs.
Keikistelee netissä bikineissä ja esittelee itseään. Tarkoitus näyttää mahdollisimman tyrkyltä. Sitten valittaa, kun saa huomiota.
Kaikki naiset tunkevat Instagrammiin esittelemään rintojaan ja takamustaan, kuka tyrkyimmin sen parempi. Sitten itketään metoota.- Anonyymi
Modern Educayshun
https://www.youtube.com/watch?v=iKcWu0tsiZM
Suomenkielinen tekstitys (yli 15milj katselukertaa) kesto 7min
parodia
- Anonyymi
Eipä saisi tuo asu minua huutelemaan Larualle yhtään mitään.
Hänellä on tatuointeja. joten ei kiitos. - Anonyymi
Kummasti taas "kriisin" aikana tuodaan tällaisia BLM ja intersektionaalinen feminismi nostoja, jotka koitetaan ajaa koronapandemian aiheuttaman ihmisten enemmistön hämillään olon avulla läpi kulttuurimarxismin hengen mukaan. Soros kavereineen taitaa hääriä taas taustalla. Tasa-arvo ja samanarvoisuus ovat hyviä arvoja, mutta tässä vähemmistöjen arvot nostetaan muiden yläpuolelle ja luodaan kaksien standardien vähemmistöjen monarkiaa tai diktatuuria. Mielensäpahoittamiskulttuuri näyttää vaativan myös kaiken muuttamista harmaan sävyiksi ja ihmistäkin saa kuvata ainoastaan uusien sukupuolineutraalien liikennemerkkien tikku-ukkoina, joista ei voi löytää sukupolellisia tai rodullisia piirteitä.
- Anonyymi
Uutisessa esiintyvä t--kky sai päivänsä ja 15 minuuutin julkisuutensa 15 poseerata kansalle. Menisipä Italiaan, Turkkiin jne. niin näkisi mitä perään huutelu, hipelöinti ym. huomion kohdistelu ja vaatetuksesta huutelu on ..tai no sehän on sitä ah! niin ihanaa etelän kylttyyriä kun machomiehet huomioi ja kaapuväki katsoo pahastellen.
- Anonyymi
Hienoa että Suomessa saa sentään liikkua noin, tulevaisuudessa mahdollisesti ei enää, kuten ei suuressa osaa maista.
- Anonyymi
Tottakai tää on oikea kehityssuunta! Eikö missään tapauksessa rasismia ja/tai syrjintää ollenkaan!
Esim. Jos 10 vuoden päästä Nokian toimitusjohtajaksi ei valitakaan sitä jolla on paras työkokemus ja koulutus, vaan se pelkän peruskoulun köynyt etnisesti paremman värinen transeksuaali aivoinvalidi, koska se on insanetersektianaalisen uuden maailmanjärjestyksen mukaan paljon sopivampi kyseiseen tehtävään. Varsinkin kun toi on vielä ihan oikein tolle toksisesti maskuliiniselle ylisuoriutuja-hakijalle ettei sitä palkata! Demonisoit "valkoista heteromiestä" leimaamalla hänet seksuaaliseksi ahdistelijaksi. Linkin juttu sitä ei tee.
- Anonyymi
Saaks esittää kysymyksen?
Vituttaaks teit suvakkeja miten paljon se tosiasia, et ootte joutunu kuorossa valehtelemaan jo vuosikausia esim. maahanmuutosta, ja monesta monesta muustakin asiasta. Ja tiedätte sen ihan itsekin, että valehtelette! Niin: Käyks toi ollenkaan psyykeen päälle, kun joutuu jatkuvasti tietosesti valehtelemaan? Ja yhä enenevässä möärin jopa jäämään valheistanne kiinni!
Muo ainakin vituttais iha armotta! :/
- Anonyymi
Onko se ollut linnassa vai merillä kun siihen on hakattu noita kuvia?
- Anonyymi
Kenen nimmari sillä on jalassa?
- Anonyymi
Alkuperäinen Laura-juttu poistettu, koska mainittiin muslimit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1076221Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3685896Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie625182Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3313849Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42305Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1432277Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1111338- 121121
- 178977
- 56813