Vihreät on maailmanparantajapuolue, joka on väärällään fanaattisia ilmastouskovaisia - vihernatseja. Vihreissä esiintyy myös selvää miesvihaa valkoista heteromiestä kohtaan, varsinkin feministinaisten keskuudessa. Vihreät näkee myös rasismia ja vihapuhetta kaikkialla, mutta se koskee vain suomalaisia - ei mamuja.
Vihreät myös haluavat mielellään tänne mm. pakolaisia, eli lähinnä nuoria muslimimiehiä. Ja vaikka muslimimiehet ovat erittäin machoja, ovat kovia sovinisteja, vihaavat homoja ja raiskailevat paljon, tämä ei haittaakaan vihreitä feministejä. Miesviha kun koskee vain valkoisia heteroita.
Mitä mietteitä vihreistä.....?
28
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Jollakin tapaa vihreät ovat masokisteja kun kutsuvat tänne homojen vihaajia ja raiskareita. Myös sippilä on täysin väärässä puolueessa kun kutsui tänne sotilaskarkureita vuonna 2015, parempi hänelle olisi olla vihreissä.
- Anonyymi
Toi juuri ihmetyttää, suomalaisia miehiä haukutaan, mutta muslijätkiä rakastetaan - pervoa.
- Anonyymi
Vihreät yrittävät muka parantaa maailmaa, mutta hullulla aateideologiallaan vain sotkevat ja pilaavat kaiken. Mitään hyvää he eivät saa aikaan.
Vaikka luontoarvot ovat olleet minulle aina tärkeät en ole koskaan äänestänyt vihreitä enkä varmaan tulevaisuudessakaan äänestä heitä. He ovat turhanpäiväisiä haihattelijoita, joilta puuttuu järki kaikessa tekemisessä.- Anonyymi
Niin naiivia sakkia ovat.
Vihreiden kannattajista ja jäsenistä voidaan todeta muihin suuriin puolueisiin verraten ainakin, että he ovat keskimäärin nuorempia, naisten osuus on suurempi, asuinpaikat painottuvat voimakkaimmin Uudellemaalle, eniten korkeakoulutettuja, eniten työssäkäyviä ja opiskelijoita, vähiten eläkeläisiäa ja työttömien määrässä tulee kolmanneksi, suurin osuus ylempiä toimihenkilöitä ja toiseksi vähiten työntekijätasolla työskenteleviä, painottuu hyvätuloisiin, mutta vähemmän kuin kokoomuslaisilla.
- Anonyymi
Nuoria, erittäin naiiveja ja pääosin hesalaisia.
- Anonyymi
Viisaus ja oppiarvot ovat aina eri raiteilla kulkevia ominaisuuksia.
- Anonyymi
Kaikki muuttuu paskaksi, mihin he liskon räpylöillään koskevat, kuten Carunakaupatkin ja 1,2 miljadia muka kehitysapuun.HAHAHHAHA!MIKÄ VITSI!
- Anonyymi
Joku tais olla kipeä jo silloin kun isänsä sattui sen johonkin muijaan ruiskimaan...
- Anonyymi
Viher-idealistien asfalttiin mieltyminen ihmetyttää hieman meitä kaukana maaseudulla asuvia. Suuressa kivikylässä, kulutuspyramidin huipulla jätettä tuottava vihreä on epäsovinnainen ilmiö. Silloin - ja vasta silloin kun kehäkolmosen sisäpuoli on ennallsitettu aarniometsäksi ja suojelualueeksi, heillä alkaisi olla uskottavuutta ja
jotain oikeutta tulla tänne saarnamatkoilleen. - Anonyymi
Vihreiden toiminta näyttää aivan sekopäiseltä jos mieltää puolueen ympäristöpuolueena.
Katso vihreitä kommunistisena puolueena, niin silmäsi aukeavat. Vihreät kannattavat kaikkea mikä on suomalaisille haitallista.- Anonyymi
Vihreän liikkeen perusti alunperin vanhat natsit DDR:ssä.
- Anonyymi
Vihreiden ideologia on nimenomaan muuttunut isolta osin fanatismiksi, eikä pelkästään ilmaston suhteen, vaan myös mm. seksuaalisuuden ja sukupuolen suhteen. Asioita liioitellaan ja vääristellään, ja eri mieltä oleviin suhtaudutaan jopa vihamielisesti. Yhdistelmänä vihreät ja vasemmisto on vaarallinen suomalaisille. Siksi ne täytyy pitää aina erillään.
Samaa mieltä
https://youtu.be/ZANPsjFQb68- Anonyymi
Vihreässä aatteessa he ovat fanaattisia. He ajavat vihreitä asioita pakolla ja syyllistämällä. Ei ole ihmisen vapaa valinta, elääkö hän ympäristöystävällisesti, vaan se on pakko!
Syyllistetään, jos et käytä jotain kauramaitoa, et syö vain luomu- ja lähituotettuja kasviksia. Ajattele ja kompensoi hiilidioksipäästöjäsi. Karsi elämästäsi kaikki nautinto ja jopa välttämättömyys.
Yksityisautoilusta kyllä saarnataan, mutta samaan aikaan vihreiden keulakuvat lentävät opinto- ja lomamatkoilleen. Rajoitukset koskevat vain rahvasta ei vihreiden eliittiä.
Vihreys on nykyään sukua kateelliselle kommunismille. Kaikkien on kärsittävä ja elintasosta on tingittävä. Kaiken tulee olla askeettista. Ympäristöystävällisyys saavutetaan karsimalla asioita pois.
Ekologisuutta ei onnistuta esittämään positiivisessa valossa, asiana joka toisi meille jotain lisää, vaan kärsimyksenä ja asketismina.
Vihreillä ympäristön ajattelu on puritanistista kilvoittelua ja itsensä ruoskimista. Kristinuskossa Jumala armahtaa meitä synneistämme, mutta vihreydestä et ikinä saa armoa etkä anteeksiantoa.
Itse olen vanhanaikainen luonnonsuojelija, silloin kun suojeltiin söpöjä eläimiä ja luonnonsuojelu oli positiivinen asia. Kannatan kierrätystä ja luonnonsuojelua jossain määrin. Mutta en pidä vihreiden mentaliteetista, että mitä tahansa ikinä teetkin, syyllistyt ympäristösyntiin. Ja ihmisten pitäisi lähinnä suorittaa kollektiivinen itsemurha luonnon vuoksi.
Lisäksi vihreät vähät välittävät, kun muslimit kiduttavat eläimiä. Animaliakin paheksui, kun otettiin esille halal-teurastus. Heidän mielestään se oli rasismia. Ja eläinten oikeudet ovat heillekin toissijaisia muslimien pussaamisen rinnalla.- Anonyymi
Taitaa olla psykopaatteja monet.
- Anonyymi
Eero Paloheimo erosi vihreistä sen haittamaahanmuuton suosimisen takia. Katsokaa Samolon Garagen haastattelu tubesta.
- Anonyymi
Ei ole ainoa sieltä eronnut.
- Anonyymi
Ruotsissa vihreiden kannatus vain siinä 3-4%.
- Anonyymi
Sellainen tunne, että vihreät ovat menettämässä kannatustaan entisestään. Vai onkohan se vain tämä palsta, joka sen saa aikaan?
- Anonyymi
Bongasin vastikään nuoren naisen, joka oli jättänyt Vihreät ja liittynyt Perussuomalaisiin. Sellainenkin ihme on mahdollista.
https://twitter.com/annikoponen/status/1210808290222821380?lang=fi - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Bongasin vastikään nuoren naisen, joka oli jättänyt Vihreät ja liittynyt Perussuomalaisiin. Sellainenkin ihme on mahdollista.
https://twitter.com/annikoponen/status/1210808290222821380?lang=fiOho!
- Anonyymi
Minun mielikuvani vihreistä on kavala ja kirkuva akkalauma jotka eivät kaihda toistensa selkäänpuukottamista. Puukottamisen syyksi kelpaa harha-askel kaidalta polulta. Onneksi ne itse kaventavat sitä pyhää polkuaan ja kohta se on vain naru jota pitkin ei kukaan pysty kävelemään.
- Anonyymi
Mitä ilmastonmuutoksen vastustamista se on, jos ei ole mitään halua väestöräjähdyksen hillitsemiseksi maailmassa. Päinvastoin, johtajansa johdolla haluavat kaikki maailman kehitysmaalaiset muslimit Suomeen ilmaiseksi asumaan!
Kun olen kysynyt selitystä, niin ei toivoakaan, että vastaisivat. - Anonyymi
Joku sanoi, että ihminen valitsee itselleen ideologiansa älykkyysosamääränsä mukaisesti.
- Anonyymi
Vihreistä ei oikein saa selvää ovatko he vain absoluuttisen pahuuden ruumillistumia vai seinähulluja. Ehkä kuitenkin molempia.
- Anonyymi
Ihan vaan hörhöjä.
- Anonyymi
Kävelevä katastrofipuolue Albiinonsa johdolla armosta itsnesä jumalaksi tunteneen Antti-demarin Suomen hallituksessa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2147354
- 594722
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s434674- 753398
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161995- 311799
Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271786Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹441647- 361547
- 1431307