Oma valvoja palstalle, tai sitten pakollinen rekisteröityminen

eli jokainen kommentti tai avaus, pitää kirjoittaa rekatulla nimmarilla. Nimittäin palstaa pilaa jatkuvasti tuollaiset alamittaiset viherpunakakarat, jotka tekee noita lapsellisen tyhmiä huuhaa-avauksiaan. Eivätkä edes tajua, että paljastavat vaan sen oman heikon älynsä noilla jutuillaan.

Tuttia suuhun vaan tuollaisille vauvoille.

28

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vois loppua palstan mainostulot kokonaan...

      • Anonyymi

        Minä käytän adblokkeria.


    • Anonyymi

      Ei niihin tarvitse laittaa trollinruokaa, eli vastauksia.

    • Anonyymi

      Palstalla avaukset 90% paskaa.

    • Anonyymi

      palstalta pitäisi poistaa kaikki moderointi että voisi puhua asioista niiden oikeilla nimillä

    • Anonyymi

      Helposti poistat trollin törkkyviestit klikkauksilla oikeassa yläkulmassa olevaa pientä lippua tai kolmea pistettä. Pidetään keskustelut asiallisina.

      Trollit suuttuu
      Kun viestit puuttuu

      • Anonyymi

        Helppoa ja nopeaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Helppoa ja nopeaa

        Muutama klikkaus ja poistuu


    • Anonyymi

      Helppoa ja vaivatonta

    • Anonyymi

      Kyllähän sen arvasi että nimenomaan porvarit: kokpanssit, kepulit ja porvaripersut haluavat rajoittaa sananvapautta, kuten Valko-venäjällä ja Venäjällä. Yksi oikea totuus jota oikeisto-omisteinen valtamedia toitottaa.

    • Anonyymi

      Täällähän on ainoastaan vihervasurivastaisia aloituksia, ja paljon onkin.

    • Anonyymi

      Perskeko-porvarihallituskaudella nähtiin miten tämä oikeistoporukka haluaa rajoituksia foorumisensuuria, anonyymin nettikeskustelun kieltoa, vihapuhelakeja, maalituslakeja, verkkovalvontapolpoa, tiedustelulain massakyttäystä, panssarimersuja jne. Ei jatkoon!

      • Anonyymi

        ..sananvapauden puolustajien vangitsemista, myrkyttämistä ja maahanluovutusta terrorismiluovutussopparilla.


      • Anonyymi

        Haluavat nämä perskekot äärioikeistolaista Stasi DDR:ää Suomeen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ..sananvapauden puolustajien vangitsemista, myrkyttämistä ja maahanluovutusta terrorismiluovutussopparilla.

        Venäjällä tai Ukrainassa saa dioksiini, polonium ym. myrkytyksen, Suomessa syövän.


    • Sellaisia keskustelufoorumeja löytyy paljon, joissa on rekisteröidyttävä. Vaikka se ehkä hillitseekin trollailua, en näe mitään syytä, miksi jokaisen foorumin olisi oltava sellainen. Päinvastoin minusta on hyvä, että on näitäkin, joissa ihmiset voivat halutessaan vapaammin purkaa turhautumistaan ja tunnekuohujaan.

      Täälläkin keskustelu on rekisteröityneille käyttäjille varmaan helpompaa, ainakin keskustelujen seuraamisen kannalta, mutta rekisteröityminen on vapaaehtoista ja hyvä niin. Kaikkia avauksiahan ei tarvitse tai edes kannata lukea, jos kokee ne häiritseviksi.

      Ymmärsin rekisteröitymättömyyden pointin ehkä parhaiten jonkun anonyymin kommentista hiljattain. Hän kirjoitti siitä, miten Suomi24:n eri palstoilla erilaisista, aroistakin asioista avautuminen on turvallisempaa, kun sen voi tehdä anonyymina. Näin ei helposti pääse kukaan keräämään tietoa yksittäisestä käyttäjästä ja mahdollisesti jopa tunnistamaan häntä. En ollut tätä näkökantaa osannut huomioida, kun en tapaa itse kirjoitella täällä henkilökohtaisia asioita enkä siten ole nähnyt tarvetta suurempaan anonymiteettiin kuin nimimerkki tarjoaa.

      Mitä tuohon muuhun kirjoittamaasi tulee, niin kyllä sillä itsestään tosiaan huonon kuvan antaa, jos joutuu turvautumaan muiden nimittelyyn, esim. 'alamittaiset viherpunakakarat'. Sillä ei halvenna muita, vaan nimenomaan itseään.

      • Anonyymi

        Näistähän salainen polpo saa parhaimman tiedon ihmisten mielenliikkeistä, joita voidaan sitten käyttää suomalaisten poliittiseen ja psykologiseen profilointiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näistähän salainen polpo saa parhaimman tiedon ihmisten mielenliikkeistä, joita voidaan sitten käyttää suomalaisten poliittiseen ja psykologiseen profilointiin.

        Ja koska viestejä seurataan myös niiden kirjoituksen aikana, saadaan myös ne viestit napattua, jotka kirjoittaja päättikin olla lähettämättä syystä tai toisesta, tai joiden lähettäminen ns. epäonnistui verkkoyhteysvirheen jne. tekosyyllä.


    • Anonyymi

      En tiedä miksi vastaan näin hölmöön aloitukseen edes.. mutta ettäkö viherpunakakarat? Jokainen joka vähänkin edes vilkaisee palstaa, näkee että ihan muut kakarat täällä ovat vauhdissa 247. Ja väitänpä siinäkin vastaan että jos joku "viherpuna" heittää täällä vastineen siihen sontaan mitä täällä suolletaan, nostaa se jo yksin palstan laadullista tasoa huimasti. Kolmantena, mitä se estäisi? Se rekkautuminen. Sä jo ties monettako kertaa heität tämän loistavan ideasi tänne. Eikö rekattuna voi heittää ihan samanlaistaa tuubaa? Ja olisi mulla vielä neljäskin kysymys. Missäs se sananvapaus nyt on, joita sinun arvomaailmasi edustajat niin aina painottavat?

      Pähkäile näitä hetki, ennenkuin kuin taas huomenna teet aloituksen samasta asiasta, jookosta?

      • Anonyymi

        Puhut täyttä asiaa. Tämä on pitkälti perskekoporvarien aloitusten kaatopaikka, mutta annetaan silti kaikkien kukkien kukkia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Puhut täyttä asiaa. Tämä on pitkälti perskekoporvarien aloitusten kaatopaikka, mutta annetaan silti kaikkien kukkien kukkia.

        Näillä PersKeKo-porvarien aivopieruilla lienee juuri tarkoitus hankkiakin rekisteröintipakko foorumille. Toimivat tekosyynä.


    • Anonyymi

      Poistat trollin sääntöjenvastauset viestit klikkauksilla oikeassa yläkulmassa olevaa pientä lippua tai kolmea pistettä. Pidetään keskustelut asiallisina ja Trollit aisoissa.

      Trollit suuttuu
      Kun viestit puuttuu

      • Anonyymi

        Ei ne aina poistu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ne aina poistu.

        Jos viesti on sääntöjen vastainen, niin poistuu. Helppoa ja nopeaa


    • Anonyymi

      Taidat ite niitä spämmätä että saisit palstalle pakkorekkauksen, ei tule onnistumaan koska olisi ihan sama sulkea palsta kokonaan.

      • Anonyymi

        Poistat trollin sääntöjenvastauset viestit klikkauksilla oikeassa yläkulmassa olevaa pientä lippua tai kolmea pistettä. Pidetään keskustelut asiallisina ja Trollit aisoissa.

        Trollit suuttuu
        Kun viestit puuttuu

        Helppoa, lapsikin osaa


      • Anonyymi

        Ei sitä koskaan tiedä.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      214
      7334
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4712
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      43
      4654
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      75
      3388
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1985
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      31
      1789
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1776
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      44
      1637
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      36
      1537
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1297
    Aihe