25 kieltäytyi koronatestistä ja saa vapaasti kulkea suomessa minne vain.
Skopjesta saapui taas lento
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi päästetään maahan Harakka ja kumppanit. Miksi ei voida lentoja lakkauttaa? Onko niin arvokas koronalasti? Nyt mennään metsään Tengeliäkin pahemmin.
- Anonyymi
Saavuin aamulla tänne Tukholmaan ja täällähän on rauhallisempaa kuin Taka-Hikiän Essolla. Järkeä näillä sweduilla on ainakin sen suhteen etteivät ole lähteneet koronatautipaniikki buumiin mukaan.
Eivät saa kuljeskella vapaasti.
"Kaikki Turkuun saapuneet lentomatkustajat on asetettu tartuntalain mukaiseen karanteeniin. Karanteenipäätökset teki Turun kaupungin tartuntataudeista vastaava lääkäri."
https://www.is.fi/turun-seutu/art-2000006611912.html- Anonyymi
Kerrankin järkevä päätös, kättä lippaan lääkärille.
- Anonyymi
Tässä se nähdään, mikä on ministerin tai hallituksen todellinen valta. Plus miinus nolla.
- Anonyymi
Linkki aloituksen väitteeseen, muutoin valetta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2037016
- 594632
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s384278- 713249
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161955Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271706- 171670
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹401573- 341459
- 1431237