EU on menettänyt järkensä!

Anonyymi

Yhdysvaltalainen New York Post- lehti jutussaan sanoo suoraan sen , minkä EUvostoliiton pravdat kieltäytyvät sanomasta.

Lehden mukaan Unkari toimii järkevästi ja luonnollisesti, mutta Bryssel on menettänyt järkensä! Perustelut ovat täysin pätevät tuossa jutussa.

Tietysti me palstan keskustelijat tiedämme asian. Jopa eunukit, mutta hehän valehtelevat itselleenkin.

45

96

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      ” Unkari ei jättänyt Eurooppaa, vaan EU jätti järkevyyden.”

      Voiko tuota enää paremmin ilmaista!?

    • Anonyymi

      Ei muuten ollut juttu, vasn yhden miehen mielipidekirjoitus!

      • Eivät nuo ymmärrä eroa. Noille se, että joku unkarilainen kuvittelee EU:n olleen nationalismin linnake ja haikailee takaisin natsisaksaan (mikä on outoa), on noille sama kuin arvostetun lehden punnittu mielipide EU:n järkevyyden puutteesta.


    • Anonyymi

      Kyseessä on Orbanin yksinvaltapyrkimysten puolustelu.

      EU:ssa ei ainakaan ammattimedia sitä juuri harrasta,koska se on vastoin EU:n perusarvoja.

      EU-vihaajien kannalta kyse tietenkin on ihailtavasta toiminnasta.

      • Anonyymi

        Tiedotan.

        EUvostoliiton pravdat tosissaan ovat ammattimaisia valehtelun taidossaan!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tiedotan.

        EUvostoliiton pravdat tosissaan ovat ammattimaisia valehtelun taidossaan!

        EU:n alueella on sananvapaus EU-vihaajien harmiksi. Heidän valeensa paljastetaan armotta. Kuten tässäkin tapauksessa.


    • Anonyymi

      Viimeksi tänään EU:n presidentti Michel täysin suoraan valehteli väittäessään, että UK olisi kieltänyt koronarokoteiden ja niiden valmistusmateriaalien viennin maasta.

      Koko EU:n kuvottavuus tuli jälleen ilmi. Pelkkää valehtelua kaikki tyynni.

      • Anonyymi

        Vai niin.

        No,kerrohan,minne kaikkialle UK niitä myy?


    • Anonyymi

      Eu on ylimääräinen kustannuserä.

    • Anonyymi

      Mielenkiintoista kuinka persut ihailevat itä-euroopan valtioita joissa yritetään valtaapitävien taholta mennä takaisin diktatuurin aikoihin.

      • Mielenkiintoinen näkemys. tuo diktatuuri. MIHIN se eu sitten pyrkii, MIETI!!


      • Anonyymi
        tarkkanäköinen kirjoitti:

        Mielenkiintoinen näkemys. tuo diktatuuri. MIHIN se eu sitten pyrkii, MIETI!!

        Mielenkiintoista myös, miten sananvapaudesta määkivät persut ihailevat näitä itä-Euroopan maita, joissa ei ole sananvapautta.

        Hyvin ristiriitaista. Vai peräti kaksinaamaista?


    • Ihailin kaikkia jotka vastustivat neuvostoliittoa, Ihailen kaikkia jotka vastustavat euvostoliittoa. ihailen itsenäisiä valtioita, EI aasiassakaan tälläistä sontakasaa rakenneta, valtiot siellä on omine rajoineen ja lakeineen itsenäisiä. On luonnollista. että riippuvuutta syntyy , ainahan sitä.... Ei mailma ole oikeudenmukainen, eikä ikinä sellaiseksi tule. Ainoa yhteisö, jossa oikeudenmukaisuus joten kuten toimii on PERHE, sitä isommissa populaatioissa yhdenvertaisuus ei toimi...... Jos mailman kaikki varat tänään jaetaan tasan, Huomenna olisi parvi persaukisia ja miljonäärejä, näin se vaan menee, demokratian jauhaminen on täyttä sontaa .Jos omalla paskalla rikastuisi, tämä mailma olisi kyllä rakennettu niin, että köyhä syntyisi ilman persereikää, mikä taas olisi homppelipekoille katastrooffi. Ei mitään nimiä, vai mitä haavisto?

      • Anonyymi

        Teillähän on persuissa oma Sebunne ja Hankamäkenne.

        Minun elämääni homojen avioliitto-oikeus ei ole vaikuttanut mitenkään. Tuskin sinunkaan. Tavallisia työtätekeviä ihmisiä ne ovat kuten me heterotkin. Minä olen pragmaattinen, sinä elät tunteella kuten ämmät.

        Terveisin AITO TOLKUN MIÄS


      • Anonyymi

        Miten homojen häät sinun elämään vaikuttavat? Sinänsä ironista kuinka länsimaalaisista vapauksista huolissaan ovat oikeasti länsimaalaista yksilönvapautta vastaan.


      • Anonyymi

        Onko sinulla paljonkin kokemuksia homomiehistä?

        Minun elämääni homot ja homoavioliitot eivät vaikuttaneet millään lailla. Homot meillä ovat keskuudessamme joka tapauksessa. Yksi julkihomo on persujen eduskuntaryhmässäkin, kuten hyvin tiedät.

        Terveisin AITO TOLKUN MIÄS


      • Anonyymi

        Minua ei haittaa sinun itkusi, nettirölli. Homoseksuaaleilla on ollut avioliitto-oikeus jo vuosia eikä sinun itkusi siihen enää vaikuta. Kysy vaikka siltä persujen Tynkkyseltä. Eikä homoavioliitot vaikuta meidän heterojen elämään millään lailla.

        Terveisin AITO TOLKUN MIÄS


      • Anonyymi kirjoitti:

        Minua ei haittaa sinun itkusi, nettirölli. Homoseksuaaleilla on ollut avioliitto-oikeus jo vuosia eikä sinun itkusi siihen enää vaikuta. Kysy vaikka siltä persujen Tynkkyseltä. Eikä homoavioliitot vaikuta meidän heterojen elämään millään lailla.

        Terveisin AITO TOLKUN MIÄS

        Kyllä voi "ihminen" vajota alas.


      • Anonyymi
        tarkkanäköinen kirjoitti:

        Kyllä voi "ihminen" vajota alas.

        Pätee lähinnä sinuun.

        Terveisin AITO TOLKUN MIÄS JA PRAGMAATIKKO


      • Anonyymi
        tarkkanäköinen kirjoitti:

        Kyllä voi "ihminen" vajota alas.

        Tämä "tarkkanäköinen" on joku seksuaalisuudestaan epävarma kaappihömö tai teinipoika. Ei kannata tuhlata aikaa tuohon.


    • Anonyymi

      Fakenews...
      Epäilen että EU:ssa olisi ikinä ollut mitään järkeä.

      • Erittäin hyvin epäilit.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      75
      5365
    2. Kirjoita

      … jotakin minkä vain kaivattusi tietää
      Ikävä
      117
      1735
    3. Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?

      Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo
      Tv-sarjat
      23
      1660
    4. Tyhmä persuväite = köyhä argumentti

      Väite, että vasemmistopuolueita äänestäisivät vain “köyhät, tapatyöttömät tai heikoilla lahjoilla varustetut”, kertoo en
      Maailman menoa
      30
      1628
    5. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      51
      1585
    6. Tiesitkö? Andy McCoy ja Pelle Miljoona saavat taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on

      Ylimääräiset taiteilijaeläkkeet on jaettu ja 59 taiteilijaa sai sen. Taiteilijoiden keskimääräinen eläketulo jää hyvin a
      Maailman menoa
      52
      1017
    7. Oliko se peppu

      Vai älykkyys mikä enemmän viehätti?
      Ikävä
      73
      956
    8. Haluan sut

      Voitaisiinko tutustua paremmin toisiimme? Ovi on aina auki sinulle. Lähelle.
      Ikävä
      39
      765
    9. Sähköautoa vaikea hankkia koska latauspisteet puuttuu

      Suurimmassa osassa taloyhtiöitä joiden talot rakennettu 2018 tai aiemmin ei latauspisteet ole sellaisia että sähköautoa
      Maailman menoa
      60
      758
    10. Kunnanvaltuusto koolle heti

      Tämä on erittäin vakava tilanne 17 hakkiita oli hyrylle mutta Kas kummaa kaksi hakkiota loppusuora oli Kainuusta ja Brys
      Hyrynsalmi
      29
      749
    Aihe