On sulaa hulluutta lappaa rahaa Eurooppaan kun suuren osan kahmaisee Italian mafia ja muut rikollisjärjestöt. Kuvitelkaa, mafia odottaa kuumeisesti meidänkin veronmaksajien rahoja.
Asiasta varoittaa Europolin suomalainen poliisi MTV:n sivulla.
Rahaa Italian mafialle ja mafia kiittää
19
54
Vastaukset
- Anonyymi
Tuossa MTV:n artikkelin otsikko:
Europol-pomo MTV:n erikoishaastattelussa: Suuri määrä EU:n korona-rahoja uhkaa valua ammattirikollisten ja mafian käsiin- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
EU vihaajien valetta ja hölyn pölyä.
- Anonyymi
Tämä on irvokasta.
- Anonyymi
On niillä sentään tapoja,kun kiittävät.
- Anonyymi
Onhan ne kummisedät siistejä tyyppejä noin ulkoiselta olemukseltaan.
- Anonyymi
Mafia tukee köyhiä Italiassa auttaa yrittäjää
- Anonyymi
Mafia luo työpaikkoja Italiassa
- Anonyymi
Vihreää siirtymää
- Anonyymi
Toivotaan paketin saapuvan nopeasti Italiassa
- Anonyymi
Italia haluaa nopeasti paketinhallinnan itselleen
- Anonyymi
Toivottavasti suomi hyväksyy paketin nopeasti
- Anonyymi
Tarvitaan lisää uusia veneitä autoja
- Anonyymi
Ajatelkaa, mitä hyvää EU tarjoaa meille. Passejakaan ei tarvi enää uusia kuin 5 vuoden välein, saadaan vapaasti mennä ainakin korona alueelle ruotsiin nuuskaa hakemaan, koetaan se yhtenäisyyden tunne kun autetaan köyhää Kreikkaa(tottahan otamme vielä joskus Turkin mukaan) ja se että autamme mafisoja kotimaahansa niinkuin ennenkin autoimme kehitysmaita omiin maihinsa emmekä tehneet turhia lupauksia heille kuin Sipilä teki.
- Anonyymi
Tarvitaan uusia Ferrarit kaikille
- Anonyymi
Mafia kiittää syvästi suomen päätöstä rahasta
- Anonyymi
Nyt voi Marin astella pystypäin Ranskan Macronin eteen ja herra antaa sivistyneen käsisuudelman kiitokseksi. Wau, ihquuu.
- Anonyymi
Kyllähän keskusta heiluttaa häntää iloissaan
- Anonyymi
Vihreää siirtymää uudella tavalla
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522993Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981