rikostutkinnan ajalta
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/37ad3a8d-5337-4a85-89bd-ec6d29db0834
Valtiontalouden tarkastusviraston pääjohtaja Tytti Yli-Viikari saakin puolikasta palkkaa eli noin 6000 euroa kuukaudessa ollessaan virasta pidätettynä.
Eduskunta kumosi päätöksensä: Tytti Yli-Viikari saakin palkkaa
36
68
Vastaukset
- Anonyymi
Ei demari toisen demarin rahoja varasta ne varastetaan veronmaksajilta.
- Anonyymi
Ei Tytti ole demari.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei Tytti ole demari.
Porvari.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei Tytti ole demari.
Viherdemari.
- Anonyymi
Pitäähän hyvälle veljelle palkka maksaa tekemättömästä työstä.
- Anonyymi
Se tämän viraston tapa.
- Anonyymi
Pärjääkö virkanainen Tytti tuollaisella pienehköllä kuukausiansiolla? Tuskin!
- Anonyymi
Kyllä tuollakin rahalla voi mennä kampaajalle
- Anonyymi
Rauhio on tytti tuppuraisen jalkaaviomies.
- Anonyymi
Siihen ei valtion vuosibudjetti riittäisi...
- Anonyymi
Korruption julkipornoa.
On näillä otsaa. - Anonyymi
eihän yhtä voi rangaista kun muutkin tekevat samoin,
- Anonyymi
Haluan myös valtion hommiin jossa maksetaan palkkaa mutta töissä ei tarvii olla.
- Anonyymi
https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000008057080.html
Ja tämä on vain yksi henkilö. Tämä kertaa 21 vuotta kertaa n, niin saadaan 2000-luvun saldo henkilökohtaiseen hyötyyn tuhlattuja veronmaksajien rahoja.
n = vapaa arvio valtion korruptoituneen työvoiman määrästä.
Ei yhtään ihmetytä, että Suomessa ei rahat riitä mihinkään, jos koko valtiollinen koneisto toimii samalla periaatteella, mitä Yli-Viikari.
Ja tällaista paskaa pitäisi vielä puolustaa?- Anonyymi
Henkistä kasvua saisi työttömänä paljon enemmän.
- Anonyymi
On muuten poikkeuksellisen ruma nainen. Ei mulla muuta.
- Anonyymi
Silmät kiiltää kuin
- Anonyymi
Kaverille 2 vuotta palkkaa voi kiesus Tytti EX
- Anonyymi
Ja voi palata pakastervirkaansa niin kuin mitään ei olisi tapahtunutkaan tämä on mahdollista vain Suomessa
- Anonyymi
Mahdollista vain Suomessa.
- Anonyymi
Sama duuni sama palkka vankilas ja viras eli duuni nollahommaa
- Anonyymi
Virkatäti on saanut hyväveli järjestön luottamuksen ja jatkaa mälläämistä!🙈🙊🙉
Samaan kastiin luetaan ja kuuluu tämä viikari, kuin haavisto, marin, al -tea.ym. vihervasurit. SYYNTAKEETTOMI ovat. Tekivät rikoksensa TÄYTTÄ YMMÄRRYSTÄ VAILLA. Hyvät ihmiset, tämä on sitä niinistön ylistämää DEMOKRATIAA, Tässä länsimaisessa mallissa toiset on" orvellin malliin" tasa-arvoisempia kuin toiset.
- Anonyymi
Teillä persuissahan rötöstelijä saa sulan hattuunsa omilta kannattajiltaan.
Persuilla oli kuntavaaliehdokaina enemmän rikoksen tehneitä kuin muissa puolueissa. Oli lapsiinsekaantujaa ynnä muuta.
- Anonyymi
Virka takaisin, miljoonaa euroa henkisen häirinnän korvauksena ja lopetetaan joutava menestyvän kustannusten seuranta.
- Anonyymi
Tuskin työttömyyskortistoon joutuu. Tuollaisille löytyy aina joku toinen isopalkkainen suojatyöpaikka.
- Anonyymi
Suattaahan Tytillä olla sisäpiirin "tietoja". Eli jos se lähtee niin sitten lähtee 10 tai 100 muutakin. Irtisanotulle voi tulla "rehellisyyden" puuska.
Ei näitä päätöksiä muuten voi ymmärtää.
- Anonyymi
Jotkut tässä maassa maksaa yhä edelleen rankan Progression alaista veroa tuloista, jotka on hankittu kansainvälisessä toiminnassa, aidossa kilpailutilanteessa.
Hymy alkaa hyytyä. - Anonyymi
No totta kai tekemättömästä työstä palkka pitää maksaa. Tehdystä työstä ei niin väliä.
- Anonyymi
Toi tuli jo hyvitettyä Sheikki persulle jolta ulosotto unohti periä velat. Ei voi kun ihmetellä 178 000 unohtuu. Pitäisi kai nostaa kanne ulosotolle virkavelvollisuuksien laiminlyönnistä.
Hoi persut! kun olette niin rehellisiä, niin eikö olisi aika huomauttaa Sheikille, että hoitaisi silti vanhentuneen velan pois kun tulojakin on ?
Oikeusvaltiossa mennään sopimusten ja lakien mukaan (valtion virkaehtosopimus ja virkamieslaki) vaikka ei aina mieli tekisi. Epäilty on syytön niin kauan kunnes hänet on syylliseksi todettu.
- Anonyymi
Onneksi kansa tietää: SYYLLINEN.
Anonyymi kirjoitti:
Onneksi kansa tietää: SYYLLINEN.
Onneksi Suomessa ei ole kansantuomioistuimia, vaan oikeuslaitos tuomitsee.
Itse en näe, että Yli-Viikarilla olisi mitään mahdollisuutta jatkaa vanhassa tehtävässään. Joku toinen olisi ymmärtänyt jo erota itse. Ilmeisesti Yli-Viikarilla ei mitään varasuunnitelmaa ja hän haluaa rahastaa niin paljon kuin pystyy niin kauan kuin voi.
- Anonyymi
Vääryys kansaa kohtaan, tasa-arvo ei toteudu.
- Anonyymi
Onko ko "palkka" suhteutettavissa todellisuuteen? kylmä vastaus ei ole. Nimittäin oikeuden tuomion jälkeen sakkojen suuruus tulee olemaan sitä luokkaa että vosulla on takaisinmaksun aika
- Anonyymi
Mistä se palkan saa?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1011031
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt57979Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61830Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa144798- 65695
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel103561Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto90548- 78541
- 53527
- 39518