https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/uppsalan-kouluissa-joukkopako-vanhemmat-eivat-uskalla-paastaa-oppilaita-kouluun-pelkaavat-heidan-olevan-kuolemanlistalla/8779774
Tähän on tultu jo myös Suomessa median mukaan.
Vanhemmat eivät uskalla päästää enää oppilaita kouluun Uppsalan koulussa .
23
308
Vastaukset
- Anonyymi
Mamut ovat olleet edellisen Sanna Marinin (sd) vihervasemmistolaisen hallituksen erityisessä suojelussa Suomessa ja tulos siitä on nähtävissä tässäkin uutisessa.
- Anonyymi
Mutta raassismi on kuitenkin pahin.
- Anonyymi
Maahanmuutto on rikkaus. Ei mulla muuta.
T: Tuleva presidenttinne Mitä herätä kysymys kaikki tuo Mamut he ovat syntynyt Suomessa
- Anonyymi
Voitko suomentaa.
Anonyymi kirjoitti:
Voitko suomentaa.
Sinä ymmärsit hyvin kieli ei ongelma sinulle pieni aivo sama kuin papukaija aivo. et osaa vastata viesti
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voitko suomentaa.
Ma halu sylkea sun nama
Anonyymi kirjoitti:
Ma halu sylkea sun nama
hhhhhhhhhhhhhh no jaksatko odottaa kesä lämmin päivä ja kumma päivä hhhhhhhhhhh
Muista älä syö valkosipuli hhhhhhhhhhh- Anonyymi
Montako Suomessa syntynyttä on kyseisessä koulussa Uppsalassa.
Anonyymi kirjoitti:
Montako Suomessa syntynyttä on kyseisessä koulussa Uppsalassa.
Tarkoitin Ruotsi hahaha
- Anonyymi
brusli.bulls kirjoitti:
Tarkoitin Ruotsi hahaha
Luulin, että maantiede on vähän hakusessa.
- Anonyymi
Upsalan ekonoomit ovat kusisukassa, kun kaduilla tuulee?😎
- Anonyymi
Ruotsalaiset ja Suomalaiset ovat vieraita ymmärtäviä ei haittaa vaikka menisi oman lapsen henki?Ensin vähän itketään ja sitten jo anteeksi annetaan kun huomataan ja tunnustetaan uskonvapaus,rasismi ja oman maan kuvan tahrattomuus?
Vihervasemmisto on mielipuolivasemmisto? - Anonyymi
No hätä, globoeliitin kakarat voi hyvin yksityiskouluissaan.
Jos luet jutun, huomaat EHKÄ yhden jutun: kyseiset lapset ovat lähinnä rikollisten omaisia.
- Anonyymi
Turkkilaisten omaisua pääasiassa.
- Anonyymi
Hyvä punavihreät olette saaneet tämän aikaan.
- Anonyymi
"Perheitä pakenee maasta jengien pelossa
Upsala Nya Tidningin mukaan monet alueen perheet ovat paenneet maasta jengikonfliktiin liittyvän akuutin uhan takia."
Ruotsista lähdetään jo pakolaisiksi.- Anonyymi
Niin ja jutun mukaan pakolaisiksi ovat lähteneet rikolliset mamut ja näiden sukulaiset, eivät kantaruotsalaiset. Kannattaisi lukea koko juttu eikä vain otsikoita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin ja jutun mukaan pakolaisiksi ovat lähteneet rikolliset mamut ja näiden sukulaiset, eivät kantaruotsalaiset. Kannattaisi lukea koko juttu eikä vain otsikoita.
Ei tuossa kantaruotsalaisiksi ketää väitettykään. Kannattaisi lukea ajatuksen kanssa jos jotain lukee.
- Anonyymi
Edellinen Sanna Marinin (sd) vihervasemmistolainen hallitus ajoi myös Suomessa koulutuspolitiikan tähän väkivaltaiseen tilaan mamulapsia suosivalla koulutusuudistuspolitiikallla.
- Anonyymi
Vapaan kasvatuksen tulosta,nyt kerätään satoa.Kakaroille kunnolla selkäsaunaa,jos ovat pahoilla teillä,oppivat olemaan.
- Anonyymi
Huvittavinta oli tää suomen rasismikeskustelu kun se oikea rasismi suomessa onkin just päinvastoin eli tämä mitä joka päivä tälläkin viikolla on lehdistä saatu lukea ulkomaalaisten rikoksista suomalaisia kohtaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2034445Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t693175Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881757Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131347Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181326Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20231148Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101111- 501108
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2481089- 50999