"Vapautuksen" realismia keväällä 1945:
http://www.pappa.20m.com/Roessel_28_01_1945.htm
Voitonpäivää,Tarja!
7
591
Vastaukset 7
- Ari
...ja ansaitsisi enemmän huomiota!!
Halosen temppu oli todella törkeä, ja oman demokratiamme tila on säälittävän ja ällöttävän välimaastosta. - skokd
oikein, että meni Moskovaan. Menihän sinne Usa:n ja jopa Saksankin johtajat...Kyllä natsien luhistumista on todellakin syytä juhlia! Ja siitähän oli kyse siellä Moskovassa, eikö?
- Kansankyynikko
Etkös ole ymmärtänyt "voitonpäivän"-2005 todellista sanomaa?
Klikkaapa tästä, niin uskosi vahvistuu??
http://pappa.20m.com/roessel3.gif - realisti
"Kyllä natsien luhistumista on todellakin syytä juhlia!"
Ja mitenkähän Stalin, Neuvostoliitto tai kommunistit ovat sitten parempia kuin natsit?
Kyllä natsien teot kalpenevat Neuvostoliiton ja kommunistien toinen toistaan makaaberimpien tekojen rinnalla.
Kyllä maailma olisi parempi paikka jos natsit olisivat voittaneet kommunistien sijasta. - henkka_669
kunnian osoitus neuvostoliiton hirmutöille joita se ei ole vielä tänä päivänäkään tunnustanut vaikka cccp on kuollut ja kuopattu! Saksa sentään pyysi anteeksi, mutta ovatko venäläiset pyytäneet anteeksi esim. virolaisille tai muille kansoille jotka joutuivat rautaesiripun taakse.
se oli väärin niitä 400 000 karjalaista ja sotaveteraaneja kohtaan!mielestäni pitäisi pyytää anteeksi!
- rk95
Suomella olisi ollut samanlainen kohtalo jos venäläisiä ei olisi saatu pysäytettyä kesällä 44.
Jossa SAKSALAISET olivat suurena apuna!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1531986
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta3381424Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.176994Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.278730- 33621
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut12621- 262619
- 191573
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen20522- 42502