Venakot todisti, että USA todella laskeutui kuuhun.
https://www.ridus.ru/roskosmos-podtverdil-podlinnost-lunnogo-grunta-dobytogo-ssha-v-programme-apollo-442240.html
"Valtioyhtiön Roskosmosin johtaja Juri Borisov vahvisti sen asian paikkansapitävyyden, että USA:n 1960-1970-luvuilla osana Apollo-ohjelmaa kuusta louhittu maaperä oli todellakin kuusta. Siten hän vakuutti duuman jäsenille, että USA:n astronautit olivat todella laskeutuneet Kuun pinnalle.
Roscosmosin johtaja huomautti, että USA siirsi osan louhitusta kuun maaperästä NL:oon."
Salaliittoteoria kuuhun laskeutumisesta selvitetty
6
207
Vastaukset 6
- Anonyymi
Tässä kuussakäynti debatissa on vähän sellainen puoli etta jos uskoo siihen niin uskooko sitä samalla tavallaan kaiken muunkin. Ikään kuin lähdetään siitä että maailma on rehellinen ja että kaikki mitä tehdään tehdään kuin jonkin yhteisen hyvän nimissä. Ei niin kuin ymmärretä tätä systeemiä. Siltä se vaikuttaa ihan koulutetuista alkaen.
- Anonyymi
Ei se ole joko tai. Mutta totuus on etteivät isot salaliitot vain kerta kaikkiaan pysy salaisina.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei se ole joko tai. Mutta totuus on etteivät isot salaliitot vain kerta kaikkiaan pysy salaisina.
No missä on se systeemitaju sitten kun lähdetään todistelemaan jotain juttua todeksi kun todennäköisyydet on kuitenkin feikin puolella. Mihin perustuu se lähtökohta että asiat joita tuputetaan on tosia tai jotain muuta kuin suunniteltuja kollektivistisia kontrolleja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No missä on se systeemitaju sitten kun lähdetään todistelemaan jotain juttua todeksi kun todennäköisyydet on kuitenkin feikin puolella. Mihin perustuu se lähtökohta että asiat joita tuputetaan on tosia tai jotain muuta kuin suunniteltuja kollektivistisia kontrolleja.
Kerta kaikkiaan niin kollektiivista kontrollia EI OLE OLEMSSA EIKÄ PYSTY TOTEUTAMAAN ilman, että joku kateellinen saa tietää!!!!!
- Anonyymi
Mitä sanoo Viki tähän?
Venäläiset hänen mielestään kertoo aina totuuden. - Anonyymi
Voisiko salaliittoteoreetikot kertoa, mikä avaruustutkimuksessa on totta ja mikä valhetta? Jotain Skylabia ja muita maapalloa kiertäneitä satelliitteja ei ole väitetty lavasteiksi. Entä apollo 8 joka kiersi kuun ja kuvasi kuun perspuolen? Onko se totta vai lavastettu? Entä apollo 10 joka kävi 15 km päässä kuun pinnasta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j841261- 42834
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga77770Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden243719Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35601Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️80582- 46575
- 25522
- 37522
- 27490