Formula ykkösissä kolareihin suhtaudutaan pärstäkertoimen mukaan?

Anonyymi-ap

Viikko sitten jenkkikuski mälläsi mersumoottorisen Williamsin kaiteisiin sadekelissä ja sai fudut tallista heti.

Perjantaina Mersun oma kuskikasvatti ajoi ensimmäisissä F1 harjoituksissaan melkein heti kaiteisiin ja auton romuksi ja radalla kuiva kirkas lämmin sää, ehti ajaa vain vajaat 2 kierrosta, näin tallipäällikkö Toto Wolf kuvailee tapahtunutta:

- Auto ei kestänyt sitä mitä hän teki, Mercedes-pomo Toto Wolff totesi harjoitusten jälkeen.

Vaikka auto ei taaskaan kestänyt kaiteisiin ajoa, Mersun oma kuskikasvatti sai ajajasopimuksen Mersun tallista :)

3

118

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      - Se mitä näimme tänään, niin kyse on enemmänkin siitä miten saamme hillittyä hänen vauhtiaan enemmän kuin miten saisimme häntä nopeammaksi. Se mitä näimme vain 1,5 kierroksen aikana, oli hämmästyttävää, Wolff kehaisi.

      Ollaanko nähty mm. suomalaisten rallikuskien taidonnäytteitä lepikkoon? Ollaanko, ei kun soppria sorvaamaan. Vauhtia monilla jo on, vähä jopa liikaaki :)

      En ole ikinä eläissäni kuullut typerämpää kommenttia kuin mitä Toto antoi asiassa. Siis että kun tiedämme, että millä tahansa autolla voi ajaa juuri niin kovaa kuin sillä pääsee, niin on hyvä kuski jos uskaltaa ajaa kaasu pohjassa eikä haittaa vaikka auto lähtee mutkissa lapasesta koska moni ei uskaltaisi ajaa suoralla täysiä, haloo!!! Kyllä kuskin on hallittava auto tilanteessa kuin tilanteessa silloin kun ohjat on omissa käsissä.

    • Anonyymi

      Antonelli on hyvä valinta ensi vuoden kuskiksi. Huippulahjakas ja nälkäinen nuori kaveri. Tuo oli vain hyvä asia, että ajoi ulos. Saa siitä oppia ja osoittaa, että ei ole mikään köröttelijä. Tuosta on hyvä jatkaa. Loistava tulevaisuus edessä.

    • Anonyymi

      Huonoilla kuskeilla on takanaan yleensä varakas sukulainen tai sponsori, joka maksaa viulut ja antaa rahaa talliin. Niinpä jotkut törmäilijät saavat olla mukana kaudesta toiseen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      649
      1353
    2. 97
      1159
    3. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      194
      870
    4. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      316
      815
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      219
      749
    6. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      58
      703
    7. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      175
      661
    8. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      225
      615
    9. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      88
      610
    10. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      21
      561
    Aihe