Venäläinen kansanedustaja

Yksi hyvä esustajaa oli Venäjän doomassa. Nyt taistelee Venäjän oppositiossa Putinin diktatuuria vastaan https://x.com/IAPonomarenko

4

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Al Green, kansanedustaja USAssa aikoo pian haastaa Trumpin valtakunnanoikeuteen.

      Trumphan toimii liittolaistaan ja Ukrainaa vastaan Venäjän puolella. Se on maanpetos selkeästi.

    • Euroopan maat ovat liittolaisia, ei niitä vastaan saa toimia Venäjän puolella. Nyt taas kun Venäjä on vastannut 30 päivän tulitauko ehdotukseen, Trump tulee vaatimaan myönnytyksiä Ukrainalta. Toiminta liittolaisia vastaan saattaa jatkua.

      Trump ei ole USAn puolella, vaan USAn, Venäjän ja Euroopan äärioikeiston puolella. Hän haluaa äärioikeiston diktatuurin kaikkialle. Tämä on myös joka maan sisällissota.

    • Anonyymi

      Maassa maan tavalla. Aikookohan puupää hajottaa naton ja hyökätä paitsi Grönlantiin niin myös Kanadaan, Meksikoon, Panamaan ja ainakin vielä Iraniin unohtamatta Gazaa? Taitaa loppua velholta ikä kesken sitä ihmettä ennen?
      Hihihi ai ihmettä sentään.

      • Se kupla puhkeaa, että kaikki reput kannattaisivat Trumpia. Tai äänestäjät enää. Niin pähkähulluja toimia on tehnyt ja ehdottanut.

        Ja pettänyt Ukrainan ja liittolaisensa, Britannian, Saksan, Ranskan, Baltian, EUn, Japanin jne. Se on maanpetos. USAn oman edun vastaista politiikkaa.

        Saanut Tanskan, Grönlannin, Kanadan ja Panaman vihollisikseen, uhannut niitä kuin vihollinen olisi.

        Gazan tyhjentäminen olisi etninen puhdistus, sotarikos.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1319
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      38
      889
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      30
      623
    4. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      590
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      568
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      536
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      17
      533
    9. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      531
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      16
      502
    Aihe