Yksi hyvä esustajaa oli Venäjän doomassa. Nyt taistelee Venäjän oppositiossa Putinin diktatuuria vastaan https://x.com/IAPonomarenko
Venäläinen kansanedustaja
4
111
Vastaukset
Al Green, kansanedustaja USAssa aikoo pian haastaa Trumpin valtakunnanoikeuteen.
Trumphan toimii liittolaistaan ja Ukrainaa vastaan Venäjän puolella. Se on maanpetos selkeästi.Euroopan maat ovat liittolaisia, ei niitä vastaan saa toimia Venäjän puolella. Nyt taas kun Venäjä on vastannut 30 päivän tulitauko ehdotukseen, Trump tulee vaatimaan myönnytyksiä Ukrainalta. Toiminta liittolaisia vastaan saattaa jatkua.
Trump ei ole USAn puolella, vaan USAn, Venäjän ja Euroopan äärioikeiston puolella. Hän haluaa äärioikeiston diktatuurin kaikkialle. Tämä on myös joka maan sisällissota.- Anonyymi
Maassa maan tavalla. Aikookohan puupää hajottaa naton ja hyökätä paitsi Grönlantiin niin myös Kanadaan, Meksikoon, Panamaan ja ainakin vielä Iraniin unohtamatta Gazaa? Taitaa loppua velholta ikä kesken sitä ihmettä ennen?
Hihihi ai ihmettä sentään.Se kupla puhkeaa, että kaikki reput kannattaisivat Trumpia. Tai äänestäjät enää. Niin pähkähulluja toimia on tehnyt ja ehdottanut.
Ja pettänyt Ukrainan ja liittolaisensa, Britannian, Saksan, Ranskan, Baltian, EUn, Japanin jne. Se on maanpetos. USAn oman edun vastaista politiikkaa.
Saanut Tanskan, Grönlannin, Kanadan ja Panaman vihollisikseen, uhannut niitä kuin vihollinen olisi.
Gazan tyhjentäminen olisi etninen puhdistus, sotarikos.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381319
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38889Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad30623Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14590
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26568Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17533- 24531
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16502
