Israelin ja Amerikan toiminta

Anonyymi-ap

Amerikka oli tehnyt iskuja Iraniin, joissa oli kuollut 30 ihmistä, osa lapsia. Asiantuntija sanoi radiossa, että iskulla voi olla aivan päinvastainen vaikutus, mitä Amerikka on luullut. Eli iranilainen hizbollah voi jatkaa edelleen iskuja alueen laivoihin.
Sitten tämä Israel on tehnyt taas iskun Gazan alueella liikkuneeseen ajoneuvoon jossa oli ihmisiä. Siinä oli ollut avustustyöntekijöitä, toimittajia ja valokuvaajia. Muista Gazan sodan alusta, kun televisiossa oli haastateltu nuorta ja kaunista australialaista naista, joka oli avustustyöntekijänä Gazassa, tämä nuori nainen oli hyvin iloisen oloinen. Hänkin oli kuollut israelilaisten tekemässä iskussa avustustyöntekijöiden autoon.
Israel väittää aina että, he iskevät terroristikohteisiin, esi. melkein kaikki Gazan alueen sairaalat on tuhottu kokonaan. Eräs suomalainen Gazassa sairaalassa ollut hoitaja tai lääkäri sanoi, ettei missään Gazan alueen sairaaloissa. joissa hän on oli työskentelemässä, ei ollut mitään hamas terroristeja, eikä sairaaloiden alla ollut mitään käytäviä terroristeja varten
Israel haluaa vain tappaa kokoajan mahdollisimman paljon palestiinalaisia ihmisiä ja ilman mitään syytä. Israel on syyllistynyt Gazassa sotarikoksiin ja rikoksiin ihmisyyttä vastaan ja tekee sitä edelleen, kansainvälisistä laista mitään välittämättä.
Israelin toiminta tulee estää ja lopettaa kokonaan ja Israel tulee asettaa kansainvälisen rikostuomioistuimen eteen vastaamaan teoistaan.

1

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Trump on tehnyt iskuja Jemeniin hutheja vastaan, jotka häiritsevät meriliikennettä. Mutta huthien takana on Iran ja ns. pahan akseli, Venäjä myös.
      https://www.kyivpost.com/opinion/49100
      Trump ei tajua, että Irania lyödessään, hänen pitäisi lyödä myös Venäjää eikä Ukrainaa, kuten nyt tekee.

      Saa nähdä vaatiiko tänään lisää Venäjältä vai Ukrainalta keskustelun jälkeen Putinin kanssa. Iran toimittaa Venäjälle ohjuksia ja drooneja. Samoin Jemeniin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      185
      1549
    2. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      200
      1411
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      43
      1129
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      43
      833
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      720
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      711
    7. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      700
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      36
      691
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      20
      646
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      617
    Aihe