Kärsiikö oikeistolaiset työyliherkkyydestä?

Anonyymi-ap

Omien puheidensa mukaan eivät töitä tee, vaan sijoittelevat ja pyörittelevät pöytälaatikkofirmoja ja ovat kuulema sillä ansainneet saada veronalennukset, ettei hiki pääse pintaan.

9

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      tyhmähän sinä vasemmistolainen olet
      ja ikiköyhä

      • Anonyymi

        Mutta en pelkää työtä kuten oikeistolainen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mutta en pelkää työtä kuten oikeistolainen.

        No, mutta eihän toki herraskaiset oikeistonilkit kunnon raakaa työtä tee, siinähän mittatilauspukukin likaantuu, hyi sentään. Työn raataminen, likainen sotimen ym. ikävä kuuluu alemmille yhteiskunta luokille, me oikeistolaiset annetaa vaan ohjeet, joita kuuluu nöyrästi totella.


    • Anonyymi

      Persurouvat pesettää p*skansa ulkomaalaisilla, joita pitävät kotonaan orjan asemassa,
      "Me palkkaamme taas piikoja keittiöön
      Elisabeth Wide tajusi, että keskiluokan kodeissa on taas piikoja. Hän haastatteli ulkomaisia kodinhoitajia ja näki, miten kovassa paineessa moni on."

      https://www.hs.fi/feature/art-2000011318473.html

      • Anonyymi

        Kokoomuksen ihannoima piikayhteiskunta on jo täällä, eläköön luokkayhteiskunta. Vielä kun saataisiin kuningas ja aateliset olisi kaikki hyvin 5% mielestä.


    • Vasemmistolainen kapitalismia kammoksuva elämäntapatyötön yrittää taas kääntää asiat päälaelleen. Hävettävää tuollainen tiedostamaton itseään halventava ironia.

      ☝️😒

      • Anonyymi

        Miksipä mr.P valehtelee lähimmäisistään? Hänhän ei ole itse nähnyt työntekoa edes unissaan, koska jo se olisi hiottanut liikaa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Miksipä mr.P valehtelee lähimmäisistään? Hänhän ei ole itse nähnyt työntekoa edes unissaan, koska jo se olisi hiottanut liikaa.

        Miksipä mr.anonyymi terapoi itseään valheilla? Mr.P on aloittanut työelämän heti koulujen jälkeen, eikä ole ollut työtön kolmea viikkoa pidempään. Sekin oli "omaloma" työpaikan vaihtumisen välissä.

        ☝️🤨


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      96
      1525
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1043
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      403
      911
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      163
      890
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      56
      743
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      737
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      678
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      645
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      641
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      632
    Aihe