Tukujullille ei työ kelpaa. On mukavampi olla konkurssifirman valeyrittäjä, jota veronmaksajat elättävät.
Päivät kuluvat loikoillen, kun tilitoimisto täyttelee tukihakemuksia.
Tänäänkin tukijulli loisii maataloustuilla
26
158
Vastaukset
- Anonyymi
Maataloustuki on yksi suurimmista yritystuista kannattamattomille yrityksille.
- Anonyymi
Suomen maataloustuet ovat kynnen mustuainen verrattuna niihin valtaviin EU-tukiaisiin, jotka lämpimämmän Euroopan maat, kuten Ranska, Italia ja Espanja ym. itäblokki ovat rohmunneet.
Suomi netto-artistina maksaa näillekin ..
- Anonyymi
Uuninpankolla on hyvä maata ja röhöttää röhönaurua.
- Anonyymi
Maataloustuki on työttömyyskorvaus maalaisille.
- Anonyymi
Viettävät etuoikeutettua rälssielämää meni niin tai näin.
- Anonyymi
Kiva saada joku 54 000 euroa tukea, itse en saa edes palkkaa niin paljon vuodessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiva saada joku 54 000 euroa tukea, itse en saa edes palkkaa niin paljon vuodessa.
Keskimäärin saavat 180 000€/v. Enemmän kuin ministerit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keskimäärin saavat 180 000€/v. Enemmän kuin ministerit.
Lisäksi tekevät jopa vuosittaina aina 50 000 - 100 000 euron metsäkauppoja, eli myyvät metsää. Ei ihme, että maasturit ja mönkijät vaihtuvat vähän väliä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keskimäärin saavat 180 000€/v. Enemmän kuin ministerit.
On heillä hieman suuremmat menotkin kuin ministereillä.
- Anonyymi
Punikkien aikaansaama haitallinen maahanmuutto maksaa kymmenen miljardia euroa joka ikinen vuosi eikä se tuota edes maailman tärkeintä artikkelia ruoka.
Punikkien aate on sellainen että se lupaa ihmiselle kaikki etuisuudet automaattisesti eikä tällainen kannusta töihin. Kun se aate ei annakaan näitä etuisuuksia, ihmisestä tulee katkera ja kateellinen omistavaa luokkaa kohtaan.- Anonyymi
Persujen aate on se, että se lupaa olla leikkamaatta ainakin pienituloisten etuisuuksista, ja kun se aate ei olekaan leikkamatta etuisuuksista, tulee ihmisestä persuille katkera.
- Anonyymi
Miksi ette itse ala maajusseiksi, jos se kerta on niin lokoista homaa ja rahaa tulee tekemättä mitään?
- Anonyymi
Ei kuulu aatteeseen lähteä enempiä rehkimään
- Anonyymi
Kaikilla ei ole huijarin luonnetta.
- Anonyymi
Tutkimus kertoo että jussi maksaa vähintään yhtä paljon veroja kuin duunarit, jopa enemmän.
- Anonyymi
Eihän tukijulli mitään maksa, kun kaikki rahat on muilta kavallettu.
- Anonyymi
Ei pidä paikkaansa, saavat kaiken verovähennyksiin aina polttoaineita myöten.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän tukijulli mitään maksa, kun kaikki rahat on muilta kavallettu.
Niinhän te punikit teette..varastatte porvareilta kun itse ette osaa tehdä mitään.
- Anonyymi
"Miksi ette itse ala maajusseiksi, jos se kerta on niin lokoista homaa"
Sen takia kun ei olla peritty maita, jos olisin perinyt maatilan niin luuletko että möyrisin toisten töissä.- Anonyymi
Harva maatila on täysin peritty.
Useimmiten se lapsista, joka ottaa tilan jatkaakseen sen toimintaa, joutuu ostaman yhden tai useamman sisarensa osuudet itselleen.
- Anonyymi
Putin punikit luulee maanviljelyn olevan kultakaivos. Jos olis kultakaivos niin kukaan ei takuulla lopettas kuten nyt joka vuosi tuhat tilaa. Punikit ite loisivat kelan rahoilla ja täällä näyttävät kateellista putin pärstäänsä. Kaikki kelan ja muut tuet pois punikeilta.
Mieluummin mutakulli kuin tukijulli.💩
- Anonyymi
Osta se tila, jota kadehdit.
- Anonyymi
Vassarit ei maksa paskanvertaa koko suomen veropotista. Sitten täällä huutelevat tyhmyyksiä päivät pitkät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1835027Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,204418Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993117Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2532962Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432902- 522511
- 271929
- 351770
- 221767
- 681751