Mitä tapahtui palstaputinatseista parhaalle?

Vielä muutama viikko sitten ja pitkään sitä ennen törmäsin täällä säännöllisesti pitkiin ja varsin hyvällä suomella kirjoitettuihin kommentteihin, joiden koko sisältö oli lyhentämätöntä Kremlin propagandaa ja valeita. Nyt en enää ole aikoihin törmännyt, joten mietinkin, onko tälle palstaZankarille sattunut jotain. Esimerkiksi tehtävä Ukrainassa?

Vai kirjoitteleeko se yhä, mutta en vain ole osunut kohdalle? Melkein kaikki Z-anonyymiviestithän ovat nykyään kuin suoraan ostarilta.

37

451

    Vastaukset 37

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos Suomi24 alkoi vihdoinkin noudattaa sääntöjään?

      • Se olisi tietysti hienoa, mutta voisi sitten noudattaa laajemminkin.


      • Anonyymi
        Repe_RuutikaIlo kirjoitti:

        Se olisi tietysti hienoa, mutta voisi sitten noudattaa laajemminkin.

        Sananvapautta!


      • Anonyymi kirjoitti:

        Sananvapautta!

        Ei yksityisen yrityksen tarvitse noudattaa sananvapauksia yhtään enempää kuin se itse haluaa ja voitollinen toiminta sallii. Sananvapaus tarkoittaa valtion sallimia yksilön oikeuksia.


      • Anonyymi
        Repe_RuutikaIlo kirjoitti:

        Se olisi tietysti hienoa, mutta voisi sitten noudattaa laajemminkin.

        Sinultahan lähtee elämästäsi kaikki sisältö, jos "tiltut" katoavat palstalta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sananvapautta!

        Sananvapaus ja ihmisoikeudet ei kuulu demokratiaan.


    • Anonyymi

      Varmaankin Suomen itsenäisyydestä ahdistuneena ryyppy putki päällä.

    • Anonyymi

      10 senttiä Ukrainassa-veikkaukselle.

    • Anonyymi

      Varmitettua tietoa asiasta ei ole, mutta olen antanut kertoa itselleni, että hemmo taisiis ivan, olisi tapettu?

      • Kuollut on kuin kivi. Yksi tieto kertoi että LENINGRADISSA tuli puukkotappelu viimeisistä KILJUNJÄMISTÄ. Ja toinen taas kertoo, että KAALISOPASSA oli vähän liikaa "pippuria" ja siitä lensi sellaiset LENTOPASKAT että Ivanilta lensi SUOLETKIN siinä samassa SUKKANA ulkoilmaan. Ivania ei saatu enää parsittua kasaan. Harmi.


    • Anonyymi

      Kärsii vapinasta linnan juhlien jälkeen🤡

    • Anonyymi

      Se oli tekoälysontaa, luultavasti hukkasi tekoälynsä.

    • Anonyymi

      No löytyihän se viimein.

      Trumpin pojalta säälimätön purkaus Ukrainasta
      Donald Trump jr. haukkui presidentti Zelenskyin ja kehui isäänsä.

      "Ukraina on mätä ja Yhdysvallat saattaa jättää sen oman onnensa nojaan" jyrisee Yhdysvaltain presidentin vanhin poika Donald Trump jr.

      Trump jr. puhui sunnuntaina Doha Forum -keskustelutilaisuudessa Qatarissa. Hänen puheenvuorostaan uutisoivat muun muassa brittilehti The Guardian ja amerikkalainen Politico.
      Oman osansa Trumpin tylytyksestä sai myös muu Eurooppa. Presidentin pojan mukaan Euroopalla ei ole Ukrainan sodan päättämiseksi muuta suunnitelmaa kuin ”odottaa Venäjän menevän konkurssiin”.

      • Anonyymi

        Niin mitä tapahtui palstaputinisteista parhaalle?

        No yksi tutkintalinja kertoo että se oli saanut 11 vuotta vankeutta siitä kun oli huutanut kauppatorilla monta kertaa suureen ääneen jotta presidentti Stubb on idiootti kun uskoi USA:n vilpittömyyteen ja ystävyyteen.

        Perusteita tuomiolle kysyttäessä selvisi, että "palstaputinisteista parhaalle" oli luettu yhden vuoden tuomio presidentti Stubbin kunnian loukkauksesta ja 10 vuotta se oli saanut VALTIOSALAISUUDEN paljastamisesta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niin mitä tapahtui palstaputinisteista parhaalle?

        No yksi tutkintalinja kertoo että se oli saanut 11 vuotta vankeutta siitä kun oli huutanut kauppatorilla monta kertaa suureen ääneen jotta presidentti Stubb on idiootti kun uskoi USA:n vilpittömyyteen ja ystävyyteen.

        Perusteita tuomiolle kysyttäessä selvisi, että "palstaputinisteista parhaalle" oli luettu yhden vuoden tuomio presidentti Stubbin kunnian loukkauksesta ja 10 vuotta se oli saanut VALTIOSALAISUUDEN paljastamisesta.

        Heh.
        On tainnut poiketa Pietarissa ja erehtynyt menemään parvekkeelle…
        Noinhan siellä helposti käy epäonnistuneille


    • Anonyymi

      Joo, toveri lähti paratiisiin. Ano lupasi korvata hänet ja alkaa kirjoittamaan tänne.

      Kuulema ensin terottaa kynät ja sitten alkaa hommiin.

    • Anonyymi

      No kerrotaan että "palstaputinatseista parhain" oli tullut Nato Tiltua vastaan puistossa ja esiintynyt hyvänä haltiana. Oli kuulemma ehdottanut Nato Tiltulle että Tiltu saa esittää kolme toivomusta ja hän haltiana toteuttaa ne jos saa panna Nato Tiltua perseeseen. Nato Tiltun pohjaton ahneus ylitti homostelu kammon ja tuumaili että hän toivoo pari miljoonaa rahaa ja Bentleyn ja maailman kauneimman vaimon, että antaapa mennä vaan. No liukkarittoman aktin jälkeen kun Nato Tiltu oli nostelemassa housujaan ja pyyhki kyyneleitä silmistään, "palstaputinatseista parhain" kysyyi että minkäs ikäinen sinä Nato Tiltu olet? No siihen Nato Tiltu vastasi että 45, johon haltijana esiintynyt "palstaputinatseista parhain" totesi halveksuen, että "niin vanha ja uskot vielä hyviin haltijoihin" ja paineli tiehensä.

      Nyt Nato Tiltu kyselee nolona että minne se Hyvä haltija katosi ja mitä oikein tapahtui?

      Terveiset "palstaputinatseista parhaalle" sinne onnekin. 😁👉👌👉👌👉👌

    • Anonyymi

      Ehkä se johtuu siitä että uutisissa jo puhutaan se mitä täällä yritettiin kertoa. Eli eurooppa on jäämässä jälkeen ja Trumpia ei kiinnosta.

    • Anonyymi

      En tiedä mitä aloittaja on lukenut, mutta itse en ole mihinkään propaandaan törmännyt, paitsi Naton ja EU:n taholta.

      • Anonyymi

        Taidatkin seurailla ryzzän valtionmediaa😂🤣😂


    • Venäjä & Ukraina ovat edelleen samaa Neuvostoliittoa.🇷🇺🇺🇦🎖

      • Anonyymi

        Oletko lukenut vanhoja Neuvostoliittolaisia historiankirjoja?
        Venäjäkin on tunnustanut Ukrainan itsenäisenä maana, jo muutama vuosikymmen sitten.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko lukenut vanhoja Neuvostoliittolaisia historiankirjoja?
        Venäjäkin on tunnustanut Ukrainan itsenäisenä maana, jo muutama vuosikymmen sitten.

        No joka vanhoja muitaa, sitä tikulla silmiin.


    • Anonyymi

      "Mitä tapahtui palstaputinatseista parhaalle?"

      No ainakin se on rikkonut täydellisesti nimimerkki törkyturvan, ihan vaan parilla pikku säätö justeerauksella.

      • Anonyymi

        Viesteillä vaikuttaminen on taitolaji.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Viesteillä vaikuttaminen on taitolaji.

        Ai että jollekin ääliöpalstalle tekstin suoltaminen nimimerkillä voisi vaikuttaa jotain johonkin? Aika harhaista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ai että jollekin ääliöpalstalle tekstin suoltaminen nimimerkillä voisi vaikuttaa jotain johonkin? Aika harhaista.

        Vaikutuksen näkee siitä kun Nato Tiltut hyppii seinille kun niitä manipuloi palstoilla.


    Ketjusta on poistettu 25 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      66
      799
    2. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      159
      790
    3. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      22
      777
    4. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      103
      760
    5. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      27
      718
    6. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      93
      677
    7. Kerro minulle totuus

      Minä haluan kuulla sen nyt. Kenen kanssa sinä olet nykyisin, ja miksi jätit minut? 🐒
      Ikävä
      192
      650
    8. voi luoja kun uskaltaisin

      laittaa viestiä sinulle...
      Ikävä
      22
      592
    9. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      61
      582
    10. Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!

      Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks
      Suomussalmi
      35
      544
    11. VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN

      Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisika­laumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa
      Iisalmi
      40
      539
    12. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      78
      480
    13. 39
      465
    14. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      455
    15. sinulle....

      Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.
      Ikävä
      75
      447
    16. Useita poliisiautoja kunnantalolla

      Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.
      Ähtäri
      9
      439
    17. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      437
    18. Jos näkisimme vielä joskus

      ... mihin veisit miut treffeille? 😊
      Ikävä
      70
      433
    19. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      54
      428
    20. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      407
    Aihe