Suomen pelokkain reservin kapteeni luovuttamaan Ukrainan...

Anonyymi-ap

Venjälle?

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/b3d1b7e8-58ab-4478-9a47-b92b452a9185

Kokoomus pääsee täyttämään historiallisen tehtävänsä, jota varten Venäjä on sitä rahoittanut ja trolleillaan tukenut. Toki trollipuolueesta löytyy törkyturpia omastakin takaa, kuten Otto Meri.

Lakitieteen tupakoija Niinistö laati Euroopalle puolustusstrategian, joka lienee lähinnä peräytymisstrategia, kaikista ilmansuunnista ja taloudellisesti, ja seuraava suuri tehtävä tosiaankin voisi olla YK:n pääsihteerinä varmistaa yhdessä ns kolmannen maailman kanssa, että Venäjä saa Ukrainassa sen, mitä lähti sieltä hakemaan.

Toki pelokas kapteeni pitää huolen myös USA:n eduista Grönlannissa ja Venezuelassa. Israel myös saa, mitä haluaa, eli asuttaa Länsirannan ja Gazan, palestiinalaiset katoavat maailmankartalta.

Sääntöpohjainen maailma saa... uudet säännöt. Puola pääsee kirouksestaan olla etupiirien jakolinjalla, kun tuo linja siirretään nyt Atlantin selänteelle.

Suuri kysymys on, miten Venäjä varmistaa Tanskan salmet. Sitä ei Niinistökään tiedä, mutta tulee kyllä Venäjän etua siinäkin ajamaan.

11

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Ruotsin liittyminen Natoon oli Venäjälle aika paha rätti päin kasvoja. Jotain se pyrkii tekemään irroittaakseen Ruotsin ja mielellään myös Tanskan. Maahanmuuttoa ainakin käytetään varmasti.

      • Jaa että Venäjä lähettää maahanmuuttajia Ruotsiin ja Tanskaan? Miten?


      • Anonyymi00005

        Pute luuli olevansa Natoportsari. Pieleen meni Ei kompetenssi riittänyt eikä kokemus.


    • Muodollisesti varsin hyvää suomea, sisällöllisesti täyttä sekoilua.

      • Anonyymi00003

        Menepäs sinä nyt siitä iltamahorkalle ja sitten nukkumaan.


      • Anonyymi00003 kirjoitti:

        Menepäs sinä nyt siitä iltamahorkalle ja sitten nukkumaan.

        Onko iltamahorkka sellainen vapina, joka syntyy iltamissa? Olen kuullut kyllä sellaisesta.


      • Anonyymi00006
        Repe_RuutikaIlo kirjoitti:

        Onko iltamahorkka sellainen vapina, joka syntyy iltamissa? Olen kuullut kyllä sellaisesta.

        Tupakan puutteesta se vapina syntyy. Kovimmatkaan Venäjän kannattajat tuskin uskaltavat mahorkkaa polttaa edes nurkan takana perinteisissä pohojaalasissa iltamis. Duudsoneista en tietenkään voi olla varma, ne nyt on ovat niin pohojaalaasia etteivät pelekähä eres pohojaalaasia.


    • Anonyymi00004

      Venäjän maailman politiika on aina sotaa ja tuhoa tuovaa

      Muuta nyt taisi venäjä löytää parempansa, joka hajottaa kaiken venäjälle tärkeän

    • Taas on LENINGRADIN iloinen KILJUKLUBI vauhdissa!!!

      Sysimökkiin on nyt tuotu uusi SAMMIO tuoretta KILJUA ja siitäkös ilo irtoaa. Oikeastaan vähän liikaakin.

      Sanokaa TOVERI EVERSTILLE, että tarkistaa alkometrillä jokaisen kirjoittajan promillemäärän. Jos on yli kaksi, niin laitetaan vähäksi aikaa huilimaan.

      (ai niin, mutta eihän teillä ole paristoja niihin alkometreihin; ja onko niitä alkometrejäkään enää ehjänä?)


      MUAHAHAHAA venäläiset, MUAHAHAHAA

      • Anonyymi00007

        Luulin, että Niinistö on raivoraitis tiukkis. Nuorena kai eksyi Juicen ja Mikon kämpille, mutta nykyään Jenni vähän katsoo perään.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      100
      1763
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1160
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      441
      1126
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1043
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      821
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      130
      814
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      49
      766
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      753
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      708
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      671
    Aihe