Ukrainan pahuus näyttää ehtymättömältä..
Vastaukset 78
- Anonyymi00001UUSI
Oli. Ukrainoitahan tosin toki riittää
- Anonyymi00017UUSI
Aloitus on Putinin trollin tekemä.
- Anonyymi00018UUSI
Anonyymi00017 kirjoitti:
Aloitus on Putinin trollin tekemä.
Olkoot, evvk. Ari Puheloinen presidentiksi SILTI. Niin loppuu tämä saatananmoisin Suomen kontallaanolo ja häpeällinen WEF-heikkous kuin seinään.
PRKL
:( - Anonyymi00021UUSI
Anonyymi00017 kirjoitti:
Aloitus on Putinin trollin tekemä.
Tietenkin on.
- Anonyymi00032UUSI
Anonyymi00017 kirjoitti:
Aloitus on Putinin trollin tekemä.
Ryssyttäjän rykäisy yksirivisellä hanurilla mitäänsanomatomalla vihan purkauksellaan.
Kai se kateeksi käy ja vihaksi kun suomifasisti näkee heimovelinatsiensa tuhon olevan ovella, kolkuttaa jo - ei kauan kestä - talvi tulossa ja kylmä kangistaa verenkin. - Anonyymi00062UUSI
Anonyymi00017 kirjoitti:
Aloitus on Putinin trollin tekemä.
Mikäs se trolli on? Aloittajahan kertoi miten asiat ovat.
- Anonyymi00067UUSI
Juuri niin!! Venäjä on osoittautunut ihmiskunnan syöväksi!! On jo tuhonnut Ukrainan kotimaan! Siis hyvä alku ihmiskunnan syöväksi! Katsotaan minkä valtion tuo ihmiskunnan syöpä ottaa käsittelyynsä seuraavaksi?????
Onneksi tuo ihmiskunnan syöpä VENÄJÄ ja Putin voi jäädä sinne omaanm maahansa rajojensa sisäpuolelle, niin ettei tuosta roistomaasta ole haittaa enää kenellekään!
Ei tuollaisesta roistosta ole yhteistyöhän minkään säädyllisen Euroopan valtion kanssa!!!!
Mikään maa ei tule kaipaamaan tuollaista tuholaista! - Anonyymi00069UUSI
Anonyymi00018 kirjoitti:
Olkoot, evvk. Ari Puheloinen presidentiksi SILTI. Niin loppuu tämä saatananmoisin Suomen kontallaanolo ja häpeällinen WEF-heikkous kuin seinään.
PRKL
:(Suomi ei ole kontallaan! Talous on noususuunnassa!! Emmekä pokkuroi tuonne itään päin enää milloinkaan!
Länsi on meidän suuntamme!! - Anonyymi00071UUSI
Anonyymi00018 kirjoitti:
Olkoot, evvk. Ari Puheloinen presidentiksi SILTI. Niin loppuu tämä saatananmoisin Suomen kontallaanolo ja häpeällinen WEF-heikkous kuin seinään.
PRKL
:(Nää Palstan Persut on hyvin manosfäärissä !
- Anonyymi00073UUSI
Miten on tuon Venäjän ja Putinn pahuus?? Sieltä alettiin tuhoamaan Ukrainaa ja lienee Ukrainalla oikeus puolustautua omalla tavallaan tuota roistomaista hyökkäystä vastaan!
Tuo Ryssän tekemä tuho Ukrainassa antaa luvan Ukrainalle tehdä vastaavasti tuhotöitä Venäjällä! Se vain on paljon siistimpää, Ukraina ei tuhoa ihmisten koteja Venäjällä ja välttää tappamasta ihmisiä! Se on sivistyneempää sodankäyntiä kuin mitä Putinin joukot tekevät Ukrainassa! Haille on tärkeintä TAPPAMINEN! Se osoittaa tuin sivisystason!!!
Sanonpa taas PUTINILLE, että SITÄ SAA; MITÄ TILAA!!! Putin aloitti, siis kestäköön kanssa!!
- Anonyymi00002UUSI
Ei ole mutta Venäjä on. Samoin te putlerin täällä jatkuvasti ulisevat trollikoirat olette. Nouda keppi koira nouda!
J.K. Venäjä on saastaisten ali- ihmisten maa. Älä koskaan luota ryssään.- Anonyymi00020UUSI
Suomalaisten ois koskaan-ikinä-milliinka tullu ryhtyä ateisti-eurostoryssiksi itteki.
..ei jaksa enää edes raivostuttaa, kunnolla.
WEFjonestown-paskaa ja sen pituinen tarina seki
:(( - Anonyymi00037UUSI
Aika aneemista tämä suoninatsin ulostus eikä asiaa koskaan tule vaan vihan purkauksia...kateus se vie kalatkin vedestä, mutta myös järjen ryssyttäjänatsilta.
- Anonyymi00038UUSI
Ryssä on ryssä vaikka oliiviöljyssä paistaisi!
Tv TimmyH - Anonyymi00043UUSI
Anonyymi00037 kirjoitti:
Aika aneemista tämä suoninatsin ulostus eikä asiaa koskaan tule vaan vihan purkauksia...kateus se vie kalatkin vedestä, mutta myös järjen ryssyttäjänatsilta.
Suoninatsi, sepustelee Igor 🤣🤣
- Anonyymi00066UUSI
Venäläiset on kui meittin veljii ja sisarii
OVat samaa dna juurta ko mekin valtaosa.
No nythän on tullu toki ulkomailta aivan toista sukupuuta eikä meittin mallii lainkas - Anonyymi00081UUSI
Anonyymi00066 kirjoitti:
Venäläiset on kui meittin veljii ja sisarii
OVat samaa dna juurta ko mekin valtaosa.
No nythän on tullu toki ulkomailta aivan toista sukupuuta eikä meittin mallii lainkasVenäläiset ovat alikehittyneitä täysin moraalittomia barbaareja.
Eivät kuulu ihmiskuntaan ne saastat.
- Anonyymi00004UUSI
(っ╥﹏╥ς)
- Anonyymi00005UUSI
On 🫲🥴🫱
- Anonyymi00006UUSI
Onneksi Ukraina on häviämässä sodan!
- Anonyymi00012UUSI
Onneksi Ukraina on häviämässä sodan!
Вы правы, Россия проиграла войну. - Anonyymi00022UUSI
Hävisi jo silloin kun luotti talmudisteihinsa
- Anonyymi00040UUSI
Se on jo hävinnyt ja nyt on vain aluettein lisäotto kun ei antaudu ehdoitta - oma kansa kärsii muttei natsit kärsi, he lähtevät maasta, ovat pumpanneet rahaa ja mammonaa ja reppu vielä pullollaan valuutta - Ukrainan oma valutta on jo aika arvotota kuten Saksan markka viime sodan aikana.
- Anonyymi00082UUSI
Kerrohan Vasiljev onko Krimillä bensaa ja kaikki hyvin?
Kerrohan Dmitri miksi Venäjä ei taaskaan saanut osallistua jalkapallon eikä jääkiekon MM-kisohin? Eikä osallistu seuraaviinkaan.
Katsohan Dmitri kun ne kisat ovat vain ihmisille, eikä sinne lasketa moraalittomia barbaarisia elukoita.
- Anonyymi00007UUSI
Lopeta päihteiden käyttö Pietarin SS politrukki.
- Anonyymi00041UUSI
Tarkoitit zelenskyytä varmaan, se vetää samaa ko Sannakin veti ja siks avitettiin ulos tuo kassatyttö, suutarin pitäis pysyä lestissään...ja sitten crackiä zele kuulemma vetää sanoi parlamentaarikko jenkeissä.
Alkaa suominatsin jutut muuten olla aika epävireistä, Ukrainalla sama juttu kun osaavat enää joskus ampua drooejaan ulos maasta, milloin Venäjälle, milloin Iraniin, milloin Romanaan, milloin Puolaan (myöst ohjusta mennyt), Latviaan, Viroon ja jopa SUOMEEN...ajatelkaa eikä mitään huutoa - kaiken saa natsit anteeksi - olivathan he sotavelieksiä 1940 luvullakin - eikös? - Anonyymi00042UUSI
Anonyymi00041 kirjoitti:
Tarkoitit zelenskyytä varmaan, se vetää samaa ko Sannakin veti ja siks avitettiin ulos tuo kassatyttö, suutarin pitäis pysyä lestissään...ja sitten crackiä zele kuulemma vetää sanoi parlamentaarikko jenkeissä.
Alkaa suominatsin jutut muuten olla aika epävireistä, Ukrainalla sama juttu kun osaavat enää joskus ampua drooejaan ulos maasta, milloin Venäjälle, milloin Iraniin, milloin Romanaan, milloin Puolaan (myöst ohjusta mennyt), Latviaan, Viroon ja jopa SUOMEEN...ajatelkaa eikä mitään huutoa - kaiken saa natsit anteeksi - olivathan he sotavelieksiä 1940 luvullakin - eikös?Unohtui Valakovenäjä, ukronatsit ampuivaat sinne nuorten urheilijoitten bussiin sen drooninsa ja kymmeniä vammautui ja kuoli tuossa iskussa - kai luitti roskalehdistä?
:-) vari oliko edes - oliko? - Anonyymi00068UUSI
kah mittee se kiihkonen nokkii tuas tieällä? Onks itäuapuris joku tehny sul pahhaa?
- Anonyymi00008UUSI
Jos venäjä olisi ollut hyökkäämättä Ukrainaan niin kuolleita ja haavoittuneita ei olisi eikä infraa tuhottu ja kaikki eläisivät rauhassa
Pitikö venäjän munia tämäkin.- Anonyymi00019UUSI
Tietenkin. Putinhan ihmetteli ääneen että mitä ne sitten tekisimne jos ei olisi sotaa.
Elämä olisi kovin tylsää ja tasaista.
Kertoo paljon venäloisten kansanluonteesta. - Anonyymi00025UUSI
Elleivät ois sotineet etupiirinsä alueella, ois koko venäjöstä tullut natohyökkäyksen kursk.
Mut koska se on suurvalta, niin se torjuu Lönnen invaasiokieroudet rajavaltioittensa alueilla - Anonyymi00046UUSI
EIHÄN VENÄJÄ OLE MIHKÄÄ HYÖKÄNNY - se meni natona ja azovin joukkoja vastaan kun ne olivat tekemässä suurhyökkäystä itä-ukrainaan Donbassiin - etkös sinä vieläkään ole lukenut uutisia vaikka yli 4 vuotta mennyt - onko tullut otettua nuo tutkitut, turvalliset ja tehokkaat kun muisti pätkii vai mikä mättää - et kai ole natsien kannattaja ja median aivopesuun osallistunut sopuli - me emme luota kuin itseemme - se lukee Suomenlinnan portissakin.
Kohta tulee rauha ja Ukrainan kansa kiittää vapauttajia - pääsevät ahdingosta mitä neoatsit ovat aiheuttaneet jo 12 vuotta.
- Anonyymi00009UUSI
Igor iki-ihana Pietarista aktivoitui jälleen suoltamaan tuubaansa eetteriin.
- Anonyymi00047UUSI
Ja ryssyttäjä on alati aktivoituneena vetämässä yksrivistä hanuriaan ja rivit on hanurista ja täysin mitäänsanomatonta vihan purkamista - mutta kade on kun Venäjä menestyi interventiossa ja sai alueet hallintaan.
Nyt ottavat varoalueet jottei neonatsit enää aloita uudelleen pahantekoaan.
- Anonyymi00010UUSI
Onko teillä Igor Pietarissa myös tänä yönä Zelenskyin järjestämä ilotulitus?
Joudutaanko lentokenttäkin jälleen sulkemaan?
Kuuluuko jo taivaalta mitään DEMOKRATIAN surinaa?
SLAVA UKRAJINI 🇺🇦💪🚀🚀🚀🥰- Anonyymi00014UUSI
Россия проигрывает войну, главным проигравшим является Путин, приговоренный к пожизненному заключению за геноцид на Украине.
- Anonyymi00036UUSI
Kamali taas noi sun hallusinaatiosi!
- Anonyymi00013UUSI
Ryssänsaatanat ovat ryöstäneet Ukrainasta 35 000 lasta joita ovat jo myyneet orjiksi Pohjois-Koreaan asti!!!
- Anonyymi00049UUSI
Elä ryssyttäjä jauha jatkopotaskaa - kerro huolesi kerralla ulos ja tyhjennä vihan valtaama sielusi ja tunnusta kaikkivaltiaalle pahoinvointisi jota media sinuun syötti.
Olet nuori poika ja tosi pihalla.
Ukronatsit ovat myyneet ja adopteoieet aina näitä lapsia rahasta - USA on tavanomaisin kohde - lapsettomille pariskunnille yleensä. Juuri oli yksi rikossarjakin jossa ukrainalaine adoptiolapsi murhattiin kun oli toki hieman erilainen kuin muut.
Samalla Venäjä paljasti elinluovutuspaikan jossa oli paljon alastomia lapsia alakerrassa, yläkerrassa oli elintenluovutus osasto lääkäreineen.
Toisessa kohteessa lapsiin oli ytketty letkkuja, joilla otettiin lisämunuaisista nesteitä lääketehtaille - jotkut luulevat pysyvänsä nuorina näillä tuotteilla sitte. Venäläiset tuhosivat autonkin joka oli lähdössä kuljettamaan näitä nesteitä - Anonyymi00084UUSI
Anonyymi00049 kirjoitti:
Elä ryssyttäjä jauha jatkopotaskaa - kerro huolesi kerralla ulos ja tyhjennä vihan valtaama sielusi ja tunnusta kaikkivaltiaalle pahoinvointisi jota media sinuun syötti.
Olet nuori poika ja tosi pihalla.
Ukronatsit ovat myyneet ja adopteoieet aina näitä lapsia rahasta - USA on tavanomaisin kohde - lapsettomille pariskunnille yleensä. Juuri oli yksi rikossarjakin jossa ukrainalaine adoptiolapsi murhattiin kun oli toki hieman erilainen kuin muut.
Samalla Venäjä paljasti elinluovutuspaikan jossa oli paljon alastomia lapsia alakerrassa, yläkerrassa oli elintenluovutus osasto lääkäreineen.
Toisessa kohteessa lapsiin oli ytketty letkkuja, joilla otettiin lisämunuaisista nesteitä lääketehtaille - jotkut luulevat pysyvänsä nuorina näillä tuotteilla sitte. Venäläiset tuhosivat autonkin joka oli lähdössä kuljettamaan näitä nesteitäAivokuollut putinaZi ei koskaan ymmärrä että typerät valheet kannattaisi pitää edes jossain uskottavuuden rajoissa. Eikä aina suoltaa onnetonta sontaa joka vain naurattaa ääneen surkeudellaan.
Kukaan täysjärkinen ei usko Kremlin sontavalheita.
- Anonyymi00015UUSI
KYLLÄ ON!
- Anonyymi00023UUSI
SAK SE PAHUUS!
- Anonyymi00031UUSI
Anonyymi00023 kirjoitti:
SAK SE PAHUUS!
Kuule Igor, tämä keskustelu ei koske Suomen työmarkkinajärjestöjä ollenkaan.
- Anonyymi00050UUSI
Kyllä näin on ja onneksi venäläiset veivät näitä ukrainalaislapsia turvaan etteivät natsit saaneet heitä myytyä ja adoptoitua jenkkeihin. Hieno homma vaikka media se muutti asiaa taas nurin narin valheeksi. Venäläiset on ihmisrakkaita, eivät kuten ukronatsit, jotka juuri tappoivat useita lapsia droonllla uimarannalle kun olivat lomalla.
- Anonyymi00060UUSI
Anonyymi00050 kirjoitti:
Kyllä näin on ja onneksi venäläiset veivät näitä ukrainalaislapsia turvaan etteivät natsit saaneet heitä myytyä ja adoptoitua jenkkeihin. Hieno homma vaikka media se muutti asiaa taas nurin narin valheeksi. Venäläiset on ihmisrakkaita, eivät kuten ukronatsit, jotka juuri tappoivat useita lapsia droonllla uimarannalle kun olivat lomalla.
Höpöhöpö Igor.
- Anonyymi00085UUSI
Anonyymi00050 kirjoitti:
Kyllä näin on ja onneksi venäläiset veivät näitä ukrainalaislapsia turvaan etteivät natsit saaneet heitä myytyä ja adoptoitua jenkkeihin. Hieno homma vaikka media se muutti asiaa taas nurin narin valheeksi. Venäläiset on ihmisrakkaita, eivät kuten ukronatsit, jotka juuri tappoivat useita lapsia droonllla uimarannalle kun olivat lomalla.
Venäläiset varastivat Ukrainasta lapsia ja sitten myivät näitä netissä kuin karjaa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/tyrmistyttava-sivusto-ilmi-venaja-kauppaa-ukrainalaisia-orpolapsia-verkossa/9201810
Putin on kansainvälisesti etsintäkuulutettu sotarikollinen. Fakta.
- Anonyymi00016UUSI
Makeesti siellä rannalla lensi lihanpaloja kun drooni putosi....lisää tätä.Venäjän loiset kaipaa sotaa.
- Anonyymi00026UUSI
Ja FSB rekisteröi suomalaismielipitwitä ja saa teistä tukholman profetiaansa PR matskua.
Olette te sitten aivsn jäätävänkin "välkkyjä"
...toivoton kansa - Anonyymi00027UUSI
Lihavat maatuskat lämmittelivät läskejään uimarannalla ja sitten putos Zelenskyin drooni päähän. Veriset ihrankappaleet vaan lenteli ilmassa ja muut maatuskat molottivat pakoon💣💦🚀🚀🚀🐖🇺🇦💪
- Anonyymi00028UUSI
Ihana näky🚀🥰🥰🥰
- Anonyymi00033UUSI
Anonyymi00026 kirjoitti:
Ja FSB rekisteröi suomalaismielipitwitä ja saa teistä tukholman profetiaansa PR matskua.
Olette te sitten aivsn jäätävänkin "välkkyjä"
...toivoton kansaRyZZä ja Tukholman profetia🙈🤣🤣🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🤣🤣🤣🤣🤣
- Anonyymi00051UUSI
Joo tämä osoittaa tätä sairasta suominatsa miten kieroutunut on hänen sielunsa ja vaatisi pikaista hoitoa.
- Anonyymi00052UUSI
Tuosta sairaasta tokaisustasi on ilmoitettu jo ylläpidolle kuulemma ja mekin teimme saman. Harkitse puehitasi ja pitää osoittaa olevansa ihminen.
- Anonyymi00061UUSI
Anonyymi00051 kirjoitti:
Joo tämä osoittaa tätä sairasta suominatsa miten kieroutunut on hänen sielunsa ja vaatisi pikaista hoitoa.
Igorilla hoono soomi.
- Anonyymi00029UUSI
Patric Lancaster voi varmaan vastata tuohon.
Hän kertoo ukronatsien hyökkäyksistä lomailijoihin ja siviileihin. Näin saastaista porukkaa löytyy tuolta entisestä Neuvostoliiton Ukrainasta, jotka eivät kaihda edes lasten tappamista - samaa ilmenee toki israleilaisssa Gazan iskuissa ja jenkkien iskuissa Iranin kouluihin
https://www.youtube.com/watch?v=K8IBrOvVrWg- Anonyymi00053UUSI
Patric on pitkän linjan mies ja aina asiaa, kiitos linkistä
- Anonyymi00086UUSI
P. Lancaster on kremlin miehiä. Mustallamerellä 3.8.2026 Arhipo Osipovkan kylän uimarannalle putosi 7 ihmistä tappanut ukrainalainen droni venäläisen torjuntatulen/häirinnän seurauksena. Minne ikinä se olikaan matkalla niin sen kohde ei taatusti ollut tuo uimaranta. Edes venäläiset eivät tekisi tahallisesti niin brutaalia iskua. Tietenkin siitä otetaan kaikki propagandahyöty irti, onhan viattomien lomanviettäjien silpoutuminen räjähdyksessä järkyttävää, kontrastina auringosta ja uimisesta nauttimiseen. Dronen syöksystä ja räjähdyksestä on videomateriaalia joka aiheuttaa näkyvyytensä ja dramaattisuutensa vuoksi helpommin vihaa ja raivoa eri tasolla kuin venäläinen 8.4.2022 Kramatorskin rautatieasemalle harhautunut ohjus joka tappoi 63 ihmistä. Tarkoituksellisesti venäjä sen sijaan iski 16.3.2022 Mariupolin teatteriin jossa arvioidaan kuolleen 600 ihmistä. Emme unohda Osipovkan uhreja mutta on myöskin syytä muistaa että yli 16000 ukrainalaista siviiliä on saanut surmansa useimmiten yön pimeydessä ohjusten, liitopommien ja dronien iskuissa.
- Anonyymi00034UUSI
Zelenskyi haluaa tuhota Euroopan!
- Anonyymi00070UUSI
Hyvin osuvasti sanoit...se todella näyttää siltä ettei rauhaa haua tehdä eli antautua.
Se olisi kaikkie parhaaksi eikä tulisi enää turhaa verevuodatusta.
- Anonyymi00039UUSI
Venäjä tuhoaa koko ukrainan rääpälekommuunin
- Anonyymi00045UUSI
Höpöhöpö Igor Pietarista.
- Anonyymi00072UUSI
Älä nyt sentäs tapa ihteäs tuolla russofobialla vaikka Ukraina jouuu anantutumaan enen talvea, muuten siviilit ei kestä pakkasta, ehkä joukkoevakuointi sitten jos länsi vielä tulee aseilla ja etelä-amerikasta tulee vielä kokemattomia palkkasotiaita. Helppo saalist venäjäisille ikävä kyllä
- Anonyymi00074UUSI
Anonyymi00045 kirjoitti:
Höpöhöpö Igor Pietarista.
kyll se maar näin on. tv:ssäkin mainoksesa et tuu putin vaan
- Anonyymi00048UUSI
Kestää vuosikymmeniä ennenkuin maailma antaa Venäjälle anteeksi. Siis todella kauan. Ja kuhan oligargit sun muut rikkaat apinat menettävät omaisuuttaan niin nousevat varmasti johtoa vastaan. Siis sisällissotaa odotellessa. 🙂
Tv TimmyH- Anonyymi00056UUSI
Venäjältä on pyydettävä anteeksi, että Ukrainaa oltiin liittämässä Natoon ja että Ukrainaa on autettu.
- Anonyymi00059UUSI
Anonyymi00056 kirjoitti:
Venäjältä on pyydettävä anteeksi, että Ukrainaa oltiin liittämässä Natoon ja että Ukrainaa on autettu.
Sinä ja sinun kamut. Mitä huumeita te vedätte? Haluaa kans. 😮😆
Tv TimmyH - Anonyymi00063UUSI
Anonyymi00056 kirjoitti:
Venäjältä on pyydettävä anteeksi, että Ukrainaa oltiin liittämässä Natoon ja että Ukrainaa on autettu.
RyZZältä ei kukaan pyydä mitään anteeksi, kun ei ole aihetta.
- Anonyymi00076UUSI
Anonyymi00063 kirjoitti:
RyZZältä ei kukaan pyydä mitään anteeksi, kun ei ole aihetta.
Mitä ihmeen aihetta. Vaiko Zele pyytää anteeks, ett olisko ainetta (nenään) :-))
- Anonyymi00054UUSI
Ompa osuva OTSIKKO
- Anonyymi00055UUSI
On.
- Anonyymi00065UUSI
OMPA 🤣🤣🤣
- Anonyymi00077UUSI
Se herätti suomifassistin intohimoisen yksirivisenkin soiton täällä ja palkeethan paukkuu ihan, että varmasti on nähnyt jjo punaisia efelantteja :-))
- Anonyymi00064UUSI
ukraina ihmiskunnan syöpä !
Jaa että Ukrainan ehtymätön pahuus ja syöpäisyyskö?🤔
😂😂😂
Igorin ihanat aivopierut❤️
Tässä teille ihmiskunnan syöpää ja pahuutta: https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/ac2391e6-d301-418d-a3bf-4ae9563e8d25- Anonyymi00079UUSI
Roskalehden lukijan linkki - virusvaroitus - tuota ei olla koroakusetuksen aloituksesta alkaen enää luettu - se on sopuleitte kielitaidottomille tarkoitettua pesusettiä.
Meille on tärkeää saada oikeaa tietoa eikä manipuoloitua sensuroitua ja vihamielistä tarinaa tyhjäntoimittajilta - hekin ovat vain ihmsiä, vaikkei aina uksoisi - ainakaan aikusiksi.
LUE ITSE VAAN JA NAUTI JOS SE TYYDYTÄÄ - meille totuus on räkeää ja muitten kunioitus- tuo aviisihan räävii ja solvaa jopa naapurimaan päämiestä ja vuositolkulla- se on sairasta journalismia jos mkä. - Anonyymi00080UUSI
Onhan se ihanaa jos voi ilahduttaa ja natseja naurattaa hihihihhhhihh
Anonyymi00079 kirjoitti:
Roskalehden lukijan linkki - virusvaroitus - tuota ei olla koroakusetuksen aloituksesta alkaen enää luettu - se on sopuleitte kielitaidottomille tarkoitettua pesusettiä.
Meille on tärkeää saada oikeaa tietoa eikä manipuoloitua sensuroitua ja vihamielistä tarinaa tyhjäntoimittajilta - hekin ovat vain ihmsiä, vaikkei aina uksoisi - ainakaan aikusiksi.
LUE ITSE VAAN JA NAUTI JOS SE TYYDYTÄÄ - meille totuus on räkeää ja muitten kunioitus- tuo aviisihan räävii ja solvaa jopa naapurimaan päämiestä ja vuositolkulla- se on sairasta journalismia jos mkä.Opettele Igor kirjoittamaan suomea ja tule vasta sitten öyhöttämään sammakkomyrkyttäjän propagandaa.
Koska kyseessä ovat drooneilla leikkivät moraalittomat sadistiset toppahousut niin ei ole kovin suurta syytä epäillä uutisen aitoutta. Tämä ei edes ollut ensimmäinen kerta kun siviilejä kiusataan toppiksien toimesta.
- Anonyymi00078UUSI
3.8. Venäjän uudet valtaamat alueet tästä lyhyesti
https://www.youtube.com/shorts/c29RLs7zuWs
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.812506Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt422116Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.28965- 32867
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,154788Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?58650Paikallinen autokorjaamo
Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi6538- 21505
Vihdoinkin tarjolla sushia!
Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su78501- 33492