Lordi näytti junttiudensa jo esiintyessään suomenlippuhattussa Kreikassa. Samanlaisia juntteja tapaa etelässä Suomilippis päässä ja jurrissa tietenkin. Lisää junttiutta tuli esiin, kun solisti käveli rööki suussa ja viinapullo kourassa median edessä. Siinä on Suomen ja Euroopan lapsille, sekä nuorisolle todellinen säälittävä esikuva.
Törkeää Lordi
9
649
Vastaukset
- on omakin
PALSTA!
- ei tuo..
Sun kuvas profiilissasi anna sen mairittelevampaa kuvaa, oma tahi ei ;)
- Kake
Vanhojen kirjoitustesi perusteella uskoin sinun olevan järkevä mielipiteissäsi, mutta nämä lordikirjoituksesi kyllä pilaa koko illuusion. Luuletko tosiaan, että euroviisut on tarkoitettu lastenohjelmaksi? Luuletko tosiaan, että rock/metallibändien jäsenet on jotain neitejä? Kyllä vaan viinan ja tupakan vetäminen käy Lordin imagoon. Ei ole lasten ohjelma ja jos sinua häiritsee, niin pistä vaikka simmut kiinni.
Miksi helvetissä pitää aina kaivamalla kaivaa kaikki epäkohdat? Saatko suurtakin tyydytystä moralisoimalla ja häpeilemällä. Se on sitä kuuluisaa suomalaista juntteutta.
Teikäläisille ei suomen ensimmäinen euroviisuvoittokaan ole enää mitään jos Lordi maistelee viskiä tai haisee hieltä. Sitä kyllä pitää hävetä. - sun kannanottoas!
Olit tietty aamuteeveen äärressä ja sieltä muka omana oivalluksenas poimit tän mielipitees! Oishan täs ollu jo aikasemminkin mahdollisuus ehdollistaa Lordin käytöstä, mut etpäs ollu huomannu! Sori et vein sun illuusios!
- Mie.roista.
Miten ois pitänyt juhlia.
Jollain stadin hienostoklubilla vetäen kokkelia nenään ja juoden valkkaria pikkusormi pystyssä?
Telkassa näytetään niin paljon paskaa nykyään ettei Lordin viskinjuominen tai röökaaminen paljoa paina. Sinä olet Suomen ja Euroopan lapsille, sekä nuorisolle todellinen säälittävä esikuva.
- miksi sine aina
haukkua soomi-mies?
Ollako sine itse ollenka soomilainen?
Kun mine katso euroviisut, mine sanoa että Loordi olla ainoa Mies! kaikki muut mies esiintyjät oli ihan hinntien näköinen! Ja lauloi hintimusiiki.
Ollako sinnä vain kateellinen kun nuin rumma mies saa nyt mainetta ja kunniaa, eikä edes esiinny humalasa tai huumeessa, niikuin andy tai hanoi roks?
Mikä on vika kun soumi voittaa rock-musiikilla koko Euroopa!?- Hitman-U(u)no
Ku minu suututa ku minaki ola ruma muta ei minule kuka tarjo eurovisu paika edusta suomi? siis minule, mina ola mailma parras laulaa.
Koulusaki vetin uko-nooa ni eta kaverit suorasta itki minu upea tulkinta. Muta opettanaji oli aikamone kusjpia sil se anto mule vaan 6..siis kuus seha on 101 vahempi ku miken prossalaskuja taitoo.
Ajai eta minnu suututta jo. Mie lahe nu kyl kylil ja osta kolm pullo lasoli. Ottaa kunno kjanni ja tula tane hauku savomies ja mikemies ja kaiki.
- ihmishirviö
ihan kun olisin nähnyt joskus tähti lippuja ties missä yhteyksissä union jackista puhumattakaan.
hivenen patriotismisempää kuin tuo lordin suomi kotsa,sinänsä aivan sama.
kerran kun olin taasen helsingissä vaihto juoppoilemassa tuli bonggattua ameriikkalainen turisti,eläke iässä oleva mies henkilö joka oli sonnustautunut vaaleansiniseen pukuun lippalakkiin ja lenkkareihin.tuumin hiljaa itsekseni kyllä minun agenttiparodia vaatetus on todella tyylikäs siihen yhdistelmään verrattuna,mitähän lenita olisi ajatellut?
God bless America,
Land that I love,
Stand beside her and guide her
Thru the night with a light from above;
From the mountains, to the prairies,
To the oceans white with foam,
God bless America,
My home, sweet home.
God bless America,
My home, sweet home.
paska kipale,jumala sitä ja jumala tätä ja siunaa myös aseteollisuutta,kuten eräs kongressin edustaja lausui taannoin.
loordi oli vain rock spajari huulessa ja viski puteli kädessä niinkuin useat eri artistit useista eri maista aikaisemminkin.siis rock klishe muttei niin rock kuin sleepy sleepersin kipale nimeltään: verotoimiston huorat.
tuossa kolme nautaa ihanaisissa iltapuvuissaan.
http://www.nfyfc.org.uk/imx/Union jack dresses.jpg
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2361825- 1861591
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä451202Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50932- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30741Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21730- 38727
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23702Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627