Köyhä Halonen

13

416

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on saman

      näköinen kuin muutkin kassialmat,joten ei voi tunnistaa.

      • jouluterveisiä

        Suomen tasavallan Presidentille.
        Tod. näk. olet niin tyhmä, että et osaa edes hävetä.


    • eri-mies

      kenellekkää lahjoja. Sehän on häpäisy. Kai tuttavillasi on vara ostaa itselleen joululahjat.

    • tauno tavis

      Puhut nyt Suomen korkeimmassa asemassa olevasta ihmisestä... Tuntuu joskus kaiken tasa-arvon keskellä unohtuvan tietty kunnioitus. Kannattaa hyväksyä, että kaikki ei ole samalla viivalla. (itsellä ei ole kuusta eikä kinkkua)

      • sanottu

        Lähtökohtaisesti kaikki ovat samalla viivalla (syntyminen).
        Toiset sitten juoksee pidemmälle, kuin muut.
        Jokainen voi omalta kohdaltaan miettiä, että miksi minä en pääsyt tämän kauemmas.

        ”jokainen on oman onnensa seppä”


      • Pois vaan ja pian

        Halonen on kaikkien aikojen vastenmielisin pressa. Ei ole tehnyt mitään, mikä toisi esiin, hänen vaalien aikana esiin tuomansa sloganin "arvopresidentti".
        Takaisn vaan SETAN palkkalistoille.


      • vai ?
        Pois vaan ja pian kirjoitti:

        Halonen on kaikkien aikojen vastenmielisin pressa. Ei ole tehnyt mitään, mikä toisi esiin, hänen vaalien aikana esiin tuomansa sloganin "arvopresidentti".
        Takaisn vaan SETAN palkkalistoille.

        Omituista. Ensin haikailet arvojen perään ja samalla syljet niiden päälle. Muutenkin kirjoituksesi on suoraan varjoisemmalta puolelta katua. Matkit mm. toisen puhevikaa...


    • teeskenteletkö?

      Nuohan ovat olleet perinteitä jo kauan.
      Ihan okei perinne.

      • aikoinaan

        haukea,joten saaristolaiset uhkasivat lopettaa jalon perinteen.


    • Joulunaika

      Tuo on vanha hieno tapa ja ollut käytössä ties kuinka kauan, lahjoittaa Suomen presidentille nämä tuotteet Jouluna.
      Hienoa, että kalaksi oli valittu hauki eikä mikään altaassa kasvatettu kirjolohi.

    • Ethän sinä köyhä ja kateellinen pikkumökin äijä tietenkään tajua, että kun kyse vanhoista perinteistä. Ei Halonen voi sille mitään, jos hänen nimellään halutaan jukisuutta. Halonen ei voi määrätä palkaansa lainkaan. Etkö sitäkään tiennyt? Mitä itse olisit halunnut sinulle lahjoitettavan?

      • "köyhä" rikkaus on ihmisessä.....mitä rikkaampi sitä köyhempi. "pikkumökki" pikkumökkini on juuri sopiva ei siis mitään turhia neliöitä. "Halonen ei voi määrätä palkaansa" no voiko duunari määrätä palkkansa. "Mitä itse olisit halunnut sinulle lahjoitettavan?" En mitään ja aikuisten kesken on myös vuosikausia ollut sopimus että keskenään ei lahjoja ostella. Toisaalta odotan kyllä yhtä suurta "lahjaa" eli työpaikkaa joka selvinnee ensivuoden puolella. Lapset on aina saanut lahjoja ja koirakin on saanut oman pienen makulahjan jonka sai itse avata.
        http://koti.mbnet.fi/rauno2/todiste/bellalahja.jpg

        Tuo pitkäaikainen perheenjäsen nukkui pois 1.12.2008 lähes 15 vuoden ikäisenä.


    • Jospa arvojohtajattaremme haluaakin levittää hyvää tahtoa ja lahjoittaa saamansa joululahjat edelleeen -vaikkapa Hurstin kovaosaisten ystävien iloksi.

      Näin Halonen todistaisi ihan käytännössä, että hän on sittenkin lupauksensa mukaan "koko kansan presidentti"!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      54
      2063
    2. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      146
      1935
    3. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      63
      1580
    4. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      222
      1364
    5. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      1355
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      294
      1237
    7. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      72
      1198
    8. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      34
      1070
    9. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      74
      985
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      118
      976
    Aihe