http://www.kaleva.fi/plus/juttu772470_page0.htm
Siellä katkesi lämmitys nyt yli seitsenkyppiseltä mummultakin, vaikka mummu oli laskunsa maksanut!
Jokohan nyt alkaa valkenemaan AHNEILLE Suomalaisille? mitä tapahtuu kun myy maatamme itämaan mafia johtajille, ja heidän politrukeilleen!
Noissakin rivitaloissa oli laskut maksamatta jättänyt omistaja, juuri noita itämaan tietäjiä, jotka rahoittavat elämäänsä, väkisin Helsinkiläisistä kultasepän liikkeistä! Naamarit naamoillaan!
Täällä Raine Tiessalo! Kittilän Pöntsä !
HORLOWSKILTA katkaistiin SÄHKÖT !
2
174
Vastaukset
- jo tiedetään.
Mutta jonka kiistävät maanpetturit ja korruptoituneet likaiset politiikko-loiset.
Paavo Lipponenkin alkaa huutaa "ENERGIAFASISMISTA" kuin pistettävä sika, kun kotimaisen energiatuotannon turvaamisesta joku hiiskahtaakin, ja höpisee perään jotakin sekavaa puskista ja giljotiineista ja irtopäitä potkivista hipeistä. Venäläisten "firmojen" palkatulle lakeijalle se toki on aivan luonnollistakin. Tiedän taustat, sillä olin itse ostamassa ko. kiinteistöä ja tein Kemijoki OYJ:lle tasan euron tarjouksen, koska tiesin kokeneena sijoittajana, että suuret lämmitys ja muut kulut tulevat olemaan jatkossa suuri ongelma.
Kun Kemijoki Oyj tuotti tähän kiinteistöön sähköä itse, niin se ei ollut mikään ongelma isolta pörssifirmalta.
Kemijoki OYJ ei kuitenkaan halunnut toimittaa jatkossa sähköä tähän kiinteistöön, siellä siellä varmaakin arvattiin miten tulisi käymään, kun kulut karkaavat lopulta käsistä.
Varoitin myynnistä vastaavaa henkilöä nimenomaan siitä, että jos myyntihinta on liian korkea, niin voi käydä niin, että ostaja ei pysty maksamaan tulevia suuria yleiskuluja ja niin myös kävi.
Onnistuakseen tässä projektissa olisi suurin osa asunnoista pitänyt saada nopeasti myytyä, taikka vuokrattua ja näin kuluille olisi tullut tarpeeksi maksajia.
Paikka on sinänsä hieno, mutta itse talot eivät mitenkään erikoisia ja sen auttamatta liian sivussa.
Osasyyllinen tähän, että mummot joutuvat pihalle on Kemijoki OYJ, joka ei piitannut varoituksistani, vaan myi kohteen varmaankin eniten tarjoavalle.
Suurella yhtiöllä, jossa vielä valtiokin on mukana pitäisi olla sen verran moraalia ja kokemusta, ettei töpeksi noin pahoin, vaan varmistaa ostajan taustat ja vaatii vaikkapa takuut siitä, etteivät ostajatoholta asunnon ostaneet joudu myöhemmin kärsimään.
Käytännössä saattaa olla niin, että koko kiinteistö joutuu vasaran alle. Mahdollinen rahoittajapankki ja velkojat ottavat kauppahinnasta mitä saavat ja asunnon ostaneille mummoille jää luu käteen ja rahat menneet kankkulan kaivoon.
Vaikka asuntoja on kymmenittäin, niin sillä ei ole juurikaan merkitystä, koska yleiskulut ovat liian suuret ja kulujen jakajia liian vähän.
Paikkaa varten perustetun yhtiön kunkin osakkeen omistajan pitäisi maksaa yhtiövastiketta myös tyhjillään olleista asunnoista.
Ostajalla oli siis velvollisuus maksaa omia osakkeitaan vastaavat yhtiövastikkeet, mutta jos rahat loppuivat, taikka ostaja käsitti, että teki todella huonon kaupan, eikä halua sijoittaa enää yhtään enempää, niin peli on pelattu.
Kymmenien asuntojen lämmittäminen, hoitaminen ja korjaaminen ei ole halpaa lystiä, joten paikka on lähes arvoton, sillä noinkin syrjässä sijaitsevien asuntojen ostajat ovat harvassa, eläkeläisiä ym.
Nyt kun paikasta on ollut vielä negatiivista julkisuutta, mahdolliset ostajat ovat vieläkin harvemassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M827443Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044734Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn734688Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584150HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen734147Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333639Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e623072Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty682786Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401970- 471705