http://www.kummakerho.net/2010/02/16/feministi-iltamat-♥-feministisk-samkvam/
(mutta huomaa: ei naisille, vaan sukupuolettomille feministeille)
"Feministi-iltamat on toimintaa sukupuolettomuuden ja kaikkien sukupuolten puolesta kahdella kielellä. Voittoatavoittelemattoman tapahtuman järjestävät yksityishenkilöinä feministit, jotka toivovat olevansa aatteessaan aktiivisempia. Kaipaamme kaupunkiin tiloja, joissa sukupuolella ei olisi niin merkitystä. Keksitään feministisiä kepposia kaikkien iloksi!"
(muista myös tulevat tapahtumat, lesbohenkistä keskustelua sukupuolista ja sukupuolirooleista)
18/02/2011:
DRAG OVERDOSE! Hki (22:00)
20/02/2011:
Sukupuoliryhmä, Tampere (17:00)
15/03/2011:
Kutsu piirtäjille: Untold Stories (all day)
20/03/2011:
Sukupuoliryhmä, Tampere (17:00)
17/04/2011:
Sukupuoliryhmä, Tampere (17:00)
22/05/2011:
Sukupuoliryhmä, Tampere (17:00)
Feminismin todellisuus
3
200
Vastaukset
- ååååååsdf
"Paukkukoon pakkaset, queer-kerhossa tarkenee! - Jos puikot eivät meinaa pysyä käsissä, mukaan voi tulla myös purkamaan traumoja kauneimmista keskeneräisistä käsitöistä."
Sairasta touhua...- Feministikerhossa.
"Hyvä syy tulla ryhmään voi olla vaikka joku seuraavista:
-ahistaa, kun lomakkeissa pitää valita sukupuoli vain kahdesta vaihtoehdosta
-kaipaat paikkaa, jossa olla sukupuolesi tai -puolettomuutesi suhteen
oma itsesi
-mietityttää, onko sukupuolenkorjausprosessiin lähtö oikea ratkaisu
-ihmetyttää, missä ovat kaikki maailman naistransvestiitit
-haluat viettää sunnuntai-iltaa kivojen ihmisten kanssa juttelemalla kera kahvin ja keksien"
- ...lesbofemmarit
"Sisään kävelee pahaa aavistamattomia heteroita. Sisälläni tunnen syvää vihaa heitä jokaista kohtaan. Kuinka he kehtaavat tulla tähän tilaan?"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731920Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471207
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462