Kannabisnikkari whitney houston on kuollut kannabikseen

Kannukseni mittainen

No niin! vai ei ole kannabis vaarallista! Miksi ei sitten pelastanut Whitneytä, on sanonut, että tykkää kannabiksesta ja näin siinä sitten kävi.

Melko tuttu juttu, miten kävikään Bob Marleylle ja Sid Vicioukselle?

Miksi nyt ei todella julkaista tutkimuksia siitä, miten vaarallista kannabis on?

Olen vuosikymmeniä kantanut sielussani poltetta tämän asia vuoksi! Minua ei kuunnella, olen kirjoitellut lehtiin ja verkkoforumeihin asian tiimoilta. Mutta ei mitään, ei palkintoa ei kunniamainintaa ei edes mitään tunnustusta tästä kaikesta. Olenko tehnyt turhaa työtä? Nyt sitten vielä ihan tosissaan puhutaan, että pitäisikö kannabis julkaista laillisena! Miksi minua ei kuunnella, tiedän olevani oikeassa (kuten lähes aina olen), mutta tämä raaka ja nautinnonhaluinen maailma ei ole minun ajatuksille vielä valmis. Saan voimaa siitä, että itse tiedän tekeväni oikean moraalin mukaan. Olen tallentanut kirjoituksiani ja aina niitä lueskellessani tulen ylpeäksi. Tuntuu niin epätodelliselta huomata olevansa hyvä ihminen tässä sairaassa maailmassa. Maailmassa, jossa niin harva ansaitsis elää. Minä olen taistellut saavuttaakseni tämän aseman. Olen kiitollinen talvisodan veteraaneille ja heidän sissiretkilleen, Kekkoselle ja monelle muulle minun veroiselle suurmiehelle.

Nyt vain on tehtävä vieläkin selvemmäksi se asia, että kannabis tappaa. Kaikenlainen nautinto vie ennenaikaiseen hautaan ja orjuuttaa ihmisen. Miksi niin harva on saanut vapaan miehen mielen, miksi niin moni haluaa vain tuhota itsensä ja toisensa. Tosin kun on valintansa tehnyt, saa tuhoutuakin, kannabisnarkkarien tuhoamisesta unelmoin.

9

92

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kannabiton.
      • Raakkuna!

        Näin on


    • raakkuna1

      Kukaan ei ole koskaan kuollut cannabiksen käyttöön. Ja kun kysyt Bob Marleyn kuoleman syytä, niin se oli hänen kohtalonsa, joka toteutui syövän kautta. Ja toi kuuluisa punkkari Sid Vicious oli tyypillinen sekakäyttäjä kovimmasta päästä, ja kuoli lopulta Heroiiniin.

      http://keskustelu.suomi24.fi/node/10450257

      • Tosissaa.

        Kaikki kyseiset ovat aluksi käyttäneet kannabista, sitten kun se ei ole riittänyt ovat lisäksi käyttäneet vahvempia huumeita.

        Yhteenvetona kannabis on edesauttanut kuolemiin, tura kiistää tosiasioita.


      • .

        raaskuna


    • taas yksi

      kuollut todiste.

    • tura väittää vastaan

      täysin turaa kiistää, ensin alkoholi siten kanabis sitten amfetamiini sitten kokaiini, sitten heroiini ja sitten kräck.

      Täysin turaa kiistää tosiseikkoja, turaan huudatte siellä.

      Tutavapiirissäni ainoa, joka ei ole kokeilut mitään pähdettä ja hyvin menee!

      Muut poltelleet ja odotan, milloin minut palkitaan ja he kuolevat.

    • kannabis laittomaksi

      koviljelijät tappoivat whitneyn!!!!!

      Saamarin humpuukkiveikot!!!

      Pentele teidän kanssaanne!!!!

      Pahu soikoon, jos tuo peli ei lopu!!!

      Soitan POLIISILLE JA ILMIANNAN KAIKKI!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      67
      799
    2. En olis uskonu

      et kuulut tollaseen porukkaan
      Ikävä
      113
      752
    3. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      37
      706
    4. Meiltä löytyy kyllä älliä

      Vai mitä oot mieltä...
      Ikävä
      130
      667
    5. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      40
      609
    6. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      67
      589
    7. Miltä tuntuu

      olla erossa kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      495
    8. Vasemmiston aloite

      Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja
      Pyhäjärvi
      58
      493
    9. Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?

      Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      469
    10. Onko suhtautuminen kaivattusi

      Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin
      Ikävä
      35
      468
    11. Miksi vihainen

      Miksi olet vihainen mulle?
      Ikävä
      41
      432
    12. Tunnistan mun rakkaan

      Kirjoituksen heti kun se on täällä. Mä vaan tiedän sen ja tunnen 🤗
      Ikävä
      68
      430
    13. Näyttää siltä ettet edes sinä.

      Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa
      Ikävä
      30
      408
    14. Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu

      Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i
      Maajussille morsian
      0
      405
    15. Hei, alettaisko oleen yhdessä?

      Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys
      Sinkut
      68
      401
    16. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      59
      395
    17. Miten oletkin noin

      osaamaton kaikin tavoin :)
      Ikävä
      35
      393
    18. Muistelen lämmöllä

      Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti
      Ikävä
      27
      384
    19. Tyrkytät ittees liian

      tasokkaille :)
      Ikävä
      44
      383
    20. Kun asiat pitkittyy niin ne mutkistuu

      Mutkaista jo on, ei nämä enää selviä.
      Ikävä
      29
      374
    Aihe