http://yle.fi/uutiset/halogeenilamppu_on_vanhanaikainen/6218925
http://www.hs.fi/kotimaa/A-luokan makkara on kohta historiaa/a1305583968167
jännittävää herätä ja joka aamu katsoa mitä eu on tällä välin päättänyt kieltää. ihan kuin olisi joulu joka päivä kun saa jännittää.
no tämän päivän uutisten mukaan eu kieltää tällä kertaa halogeenilamput ja makkarapakettien laatumerkinnät.
taidan torkahtaa vielä hetkeksi ja katsoa mitä sen jälkeen on kielletty..
onko niillä joku pätemisen tarve kun koko ajan pitää jotain kieltää? eikä nuo kiellot perustu laisinkaan järkeen. kuten se, ettei huussin jätettä saa enää haudata maahan. no noudatetaan sitä pykälää nyt sitten. en ole huussin jätteitä enää haudannut maahan. olen välivarastoinut ne metsään läjälle odottamaan eu:n hajoamista.
eu kieltää halogeenilamput ja makkaroiden merkinnät
11
96
Vastaukset
- kakspiippuista
toisaalta toopeja täytyy paimentaa kun eivät tajua edes omaa parastaan... toisaalta jos syö lihaa kuin lihaa, voi elintarviketehtaat sekoittaa maksalaatikkoon vaikka kuolleen ihmisen maksaa, eikä kukaan huomaa mitään. Ai että kun maistuu hyvältä, nami nami.
- dscgfdasfasdf
jahas, kenen parasta on elohopeaa sisältävät energiansäästölamput, joiden käyttöaika on jopa pienempi kuin hehkulampuilla?
miten korvaat halogeenin pihavalaistuksessa? suurpainenatriumilla jonka käynnistyminen kestää minuuttitolkulla. fiksua jos pihalla on hoidettavana pieni asia.
sitten vielä narkit tulee ja varastaa sen suurpainenatikan kukkapuskiensa kasvatusvaloksi. - Jatkat entiseen tapa
dscgfdasfasdf kirjoitti:
jahas, kenen parasta on elohopeaa sisältävät energiansäästölamput, joiden käyttöaika on jopa pienempi kuin hehkulampuilla?
miten korvaat halogeenin pihavalaistuksessa? suurpainenatriumilla jonka käynnistyminen kestää minuuttitolkulla. fiksua jos pihalla on hoidettavana pieni asia.
sitten vielä narkit tulee ja varastaa sen suurpainenatikan kukkapuskiensa kasvatusvaloksi.No halogeenit on halpoja. Ostat 10 semmoista varastoon, niin voit antaa muutaman naapureillekin sitten jos niitä ei enää helposti saa.
Tai tilaat netistä vaikka USA:sta sitten joskus... - dsfgdfadfdafd
Jatkat entiseen tapa kirjoitti:
No halogeenit on halpoja. Ostat 10 semmoista varastoon, niin voit antaa muutaman naapureillekin sitten jos niitä ei enää helposti saa.
Tai tilaat netistä vaikka USA:sta sitten joskus...eiköhän igor noitakin ota sitten hiaceensa myyntiin..
ja kierrettiinhän se hehkulamppukieltokin samantien kun se tuli:
http://yle.fi/uutiset/saksalainen_lampopallo_kiertaa_eun_hehkulamppukiellon/5653386 - tukanleikkuurajat
dscgfdasfasdf kirjoitti:
jahas, kenen parasta on elohopeaa sisältävät energiansäästölamput, joiden käyttöaika on jopa pienempi kuin hehkulampuilla?
miten korvaat halogeenin pihavalaistuksessa? suurpainenatriumilla jonka käynnistyminen kestää minuuttitolkulla. fiksua jos pihalla on hoidettavana pieni asia.
sitten vielä narkit tulee ja varastaa sen suurpainenatikan kukkapuskiensa kasvatusvaloksi.Kielletäänhän ne hehkulamputkin,mikä se takaraja nyt olikaan.
Nehän lämmittää samalla,eikä sen valo ole epäterveellistä
silmille.
Milloinhan annetaan ohjeistus kuinka usein saa käydä
kaupassa autolla viikossa tai kuinka usein saa käydä
pesulla?
tai milloin koittaa aika kun pitää hengittää suodattimen kautta,
ettei pilaa ilmastoa.
Jos viranomaiset saavat tietää, että sinulla on ulkohuussi, jota et huolla asetusten mukaan, on sama, vaikka laittaisit pontikankeittovehkeet. Yhtä suuri rikollinen olet.
Suosittelen tarpeiden tekemistä suoraan luontoon, paikkoja vaihdellen. Niin tekevät linnut, hirvet ja sudetkin. Voidaanko se kieltää, jos toimii näin omalla maallaan?- tarviiko olla omamaa
eikös metsään kakkiminen kuulu jokamiehen oikeuksiin?
- fdsgasdfadfadfadf
näyttää tulevan vankiloihin ahdasta:
http://www.tekniikkatalous.fi/rakennus/hs neljannesmiljoona kiinteistoa ilman jatevesien remonttia/a822705
neljännes miljoona kiinteistöä, joissa siis asuu ainakin puoli miljoonaa ihmistä, ei ole välittänyt eu-määräyksistä paskan vertaa. - Viekää vankilaan sit
fdsgasdfadfadfadf kirjoitti:
näyttää tulevan vankiloihin ahdasta:
http://www.tekniikkatalous.fi/rakennus/hs neljannesmiljoona kiinteistoa ilman jatevesien remonttia/a822705
neljännes miljoona kiinteistöä, joissa siis asuu ainakin puoli miljoonaa ihmistä, ei ole välittänyt eu-määräyksistä paskan vertaa.Näin on moni päättänyt, että VIEKÄÄ VANKILAAN SITTEN, SAAT...!
- eu666
Asiasta kolmanteen, EU sanoo olevansa rauhan asialla mutta mites sitten tämmönen paraati:
http://www.youtube.com/watch?v=MEJxdpOILcw
Orwell sanoi että War is Peace ja niinhän se on - Wernri Puu..asta
Jaa, ei kai se metsään kakkiminen ole sen suurempi synti kuin se, että eräät leiriytyvät kaupunkien liepeille ja tekevät tarpeensa juuri siihen mihin huvittaa ja jättävät siivoamisen muiden huoleksi.
Kaiken maailman nippelin vääntöä sitä jaksetaan , mutta kun pitäisi saada pimeä työvoima, huumekauppa tai muu rikollisuus kuriin , niin se ei byrokraatteja kiinnosta. Miksiköhän ? Eikös kaikkeen motivaationpuutteeseen aina löydy se syy ihan läheltä. Jos esin ei saada vaikka tätä junalippujen ostamista asakkaille turvalliseksi automaateilla niin miksi , kuka hyötyy tästä pankkitunnusten urkintarikollisuudesta ? Miksi sitä ei voi estää, mikä tai kuka jarruttaa? Tutkiva journalismi on ehkä kuollut . Nyt on vain nuolevaa ja halua kuulua eliitin joukkoon, on se eliitti sitten kuinka "harmaata" tahansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1497451Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305149Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y382624- 2612228
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812198Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont592054Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5611998Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.541023Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.64974Uusi Haapakannel
Avaa ovensa 7.1. Aamupalalle pääsee jo 5.30 hintaan 13,50e Lounas 12,50e Avoinna klo 14:sta18808