Lähes kaikki YLE-ohjelmat nykyään samaa kommunistista julistusta- huom mahdollisesti myös viihde ajaa samaa meininkiä, mm. värit on jo latistettu lähes kaikissa elokuvisa ja tv-sarjoissa kommunistisen ikäväksi ja latteaksi katsottavaksi?
YLE-dokumentissä välillä väsyttävää ikävää luetteloa tasaisella äänellä, ja välillä pelottavaa musiikkia ja sekavia kuvia, sensijaan että kerrottaisiin asiallisesti ja tietoihin perustuen tilanne.
Monet tosiasiat kyllä ainakin Suomessa totta- ilmeisesti EU;n koemaa olemme- jossa nyt -tuloeroja kasvatetaan äärimmilleen,
-ihanteena suomalaiset vankiloissa, huumeen orjina, pakkotyössä tai pahempaa,
-ja mamut halpatyövoimana ja virkailijoina, kokoomus-kommunistisessa rikkaiden hallitsemassa pakkovaltiossa jossa vapauksia ja oikeuksia on vain rikkailla?
Tämä loppukin on kommunismia, mutta totta nykyhetkessä.
Ratkaisu tosin on helppo- irti EU:Sta- oma maa takaisin suomalaisille. Ja tämän sanominen taas ei ole kommunismia, vaan järkeä. Järki on aina vapaata kommunismista, koska kommunismi on hypnoosia eli perustuu hypnoottisuuteen, joka taas merkitsee sitä etä ihmisen mieli on ajettu osittain järkytykseen ja ajattelu ei tällöin ole täysin toiminnassa. Noissa propaganda-ohjelmissa se järkytys luodaan luettelemalla kauheuksia ja pelottavalla musiikilla ja kuvilla, jne. Samalla ajetaan 'kommunismi-ajatuksia' ihmisten mieliin osittain alitajuisesti, koska se ajattelu siis on satu osittain pois toiminnasta.
Tämä on se tila jossa Suomen kansa on ollut jo ainakin 40 vuotta, siitälähtien kun tämä kommunistiaivopesukoneisto-YLE aloitti toimintansa.
Kommunistinen YLE-talousohjelma tvssä nyt
SF-Aivopesua
3
76
Vastaukset
- ylläoleva ehkä
suomen historian merkittävin tiedonanto.
se poistuu palstalta vikkelään? Tiedustelen, mikä oli tuo kuohuttava talousohjelma. Voisin minäkin pohtia tuon ohjelman sisältöä.
- yle.fi/ohjelmat/1561641
yle.fi/ohjelmat/1561641
http://tv1.yle.fi/juttuarkisto/dokumentit/dokumenttiprojekti-talouden-madonluvut
Kiinnostavaa oli se että esitettiin että kansainvaellukset on aikaansaatu suurvaltojen toimesta poliittisin toimin- eli tavallaan sanottiin että maahanmuutto on aiheutettua, eikä olotila jolle ei voitaisi mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 97962
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54898Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61798Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa141728- 65675
- 78531
- 39498
- 40496
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86487Olit kyllä niin
Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki44467