Huonoin entinen neuvostotasavalta?

melko velokonian

Taitaa ylivoimaisesti olla Armenia. Glendalessakinhan Amerikassa nämä mustalaisia muistuttavat Neuvostoliiton viemäristä ryömineet rikolliset tunnetaan.

10

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuleehan sieltä hyvää konjakkia!

    • LaD

      Ite arvaisin Uzbekistania. Mongoloidikansa on Mongoloidi

      • ruhrapurrot kirjuri

        Lopputulos on kuitenkin lopulta se, että venäläisten tehtävä on elättää nämä. Ei länsisaksalaisten, amerikkalaisten tai suomalaisten. Turkin on myös toki otettava vastuuta. Tätä jätettä ei saisi kipata esimerkiksi Glendaleen, Suomeen tai Länsi-Saksaan. Amerikkalaisten pitäisi karkottaa kaikki Kalifornian armenialaiset vaikkapa Ankaraan. Turkkihan niitä raiskasi ja murhasikin eniten. Suomi kantakoon vastuun inkerikoista ja muista sodasta ja Stalinista selvinneistä Karjalan asukeista. Siihen pitäisi loppua meidän "pakolaiskiintiömme".


      • oleta näin

        Uzbekistani tai Tadzikistani, molemmat on rutiköyhiä, ei mainittavia luonnonvaroja, diktatuureja joissa kehitystä ei paljon ole, islamin uskoista väkeä.


      • Eiköhän ne
        oleta näin kirjoitti:

        Uzbekistani tai Tadzikistani, molemmat on rutiköyhiä, ei mainittavia luonnonvaroja, diktatuureja joissa kehitystä ei paljon ole, islamin uskoista väkeä.

        olleet toinen toistaan huonompia. Ehkä Baltian maat olivat hieman muita edellä.


    • Surkein taitaa

      sittenkin olla Moldovia. Moniko tietää edes, missä päin se sijaitsee?

    • Se oli toi Venäjä. Vennäänmaalta kaikki surkeus alkoi eikä se olisi halunnut lopettaa ollenkaan mutta kun oli pakko.

      • Tiedätkö, misssä

        on Transdnistria? Sitä suosittaisin surkeimmaksi.


    • Se taitaa olla se

      entinen Bessarabia, vai olisiko? Sitä ei ole tunnustettu itsenäiseksi oikein missään.

      • Hehee!!!!

        Transnistria sijaitsee Euroopassa. Se julistautui Moldovasta itsenäiseksi 1990. Toistaiseksi yksikään maa ei ole sitä tunnustanut, mutta käytännössä se on täysin itsenäinen.

        http://www.transnistria-tour.com/en/


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      95
      943
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      898
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      798
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      141
      718
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      675
    6. 78
      531
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      498
    8. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      487
    9. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      486
    10. Olit kyllä niin

      Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki
      Ikävä
      44
      467
    Aihe