Biritannian prinssi Harry kehuskelee kuinka hän nakutti Apache-taisteluhelikopterista Taleban-kapinallisia kuoliaaksi.
http://www.iltalehti.fi/kuninkaalliset/2013012116586167_kg.shtml
Olisi nyt älynnyt pitää turpansa kiinni, ja olisi hovi edes vaientanut typerän 2.-tason kruununperijänsä hiljaiseksi.
No, maito on nyt kaatunut maahan, eikä se takaisin purkkiin mene. Ennustan että Prinssi Harry kuolee alle 5 vuoden sisällä tästä päivästä lukien.
Surman tekijänä ovat fundamentalistiset muslimit. Joko oman Britanniassa asuvat kajahtaneet musut tai sitten ulkomaan reissulla pommilla viedään henki. Mutta kyllä lähtee ei auta mikään.
Ennustan lyhyttä prinssin elämää Apache-Harrylle
13
122
Vastaukset
- Halli hautaan
Tulee kauniit kuninkaalliset hautajaiset Britanniassa.
- Ennustan että
koittaa vielä se päivä, kun islamistit saavat kuulan otsaansa ja loppusijoituksen jättimäisiin monttuihin.
- Tosimies.
En malta odottaa.
- fgrd
Tosimies. kirjoitti:
En malta odottaa.
Enkä minä se olisi parasta mitä tapahtua voi noille!
Sehän olisi kovaa markkinointibusinesta Englannille* jos tämä Harry kaatuisi tai muutoin tapettaisiin. Kaikkihan muistamme miten saarivaltion image parani, kun (Harryn äiti?) Diana kokkeleissaan kuoli rattijuopon ajamassa kolarissa. Maailmansuruhan siintä seurasi. Ja taas myytiin karvapäitten kiljumia cd-levyjä ja typeriä televisio-ohjelmia miljardeilla £:illa.
Oikeita kuninkaita siis ei ole ollut enää aikoihin; heiltä on riisuttu kaikki valta. He ovat vain markkinointi-ihmisiä, joiden nimellä myydään "kuningaskuntien" roinaa ja turismia.
*Asiayhteydestä päättelin hänen olevan englantilainen- Uhoavat ehkä mutta
Tuskin tappavat, englannilla on euroopan vahvin armeija, pystyisi yksinäänkin yhä valloittaan puolet muslimimaista jos niin päättäisivät.
Ei tietty voi verrata jenkkeihin mutta silti.- mieti..
Jaa. Ovat silti pilanneet oman maansa ottamalla sen täyteen muslimeita.
Joten miten armeija nyt liitty asiaan, kun maa on jo valmiiksi täynnä potentiaalisia prinssin salamurhaajia? - heh no..
mieti.. kirjoitti:
Jaa. Ovat silti pilanneet oman maansa ottamalla sen täyteen muslimeita.
Joten miten armeija nyt liitty asiaan, kun maa on jo valmiiksi täynnä potentiaalisia prinssin salamurhaajia?Siellä ovat myöskin terroristien varalta varautuneet hyvin, koska ira.
- Tosimies.
Hyvä Harry, jokaisen miehen tulisi saada ampua muutamia terroisteja elämässään.
- Kidney pie kansa
"Tuskin tappavat, englannilla on euroopan vahvin armeija, "
Britannialla on kyllä suurimmat sotilasmenot, suuremmat kuin vaikka Ranskalla. Mutta ei se silti sitä sano että Britannialla joku hirmuisen vahva armeija olisi, edes muihin Euroopan maihin verrattuna.
Briteillä ei ole kovin kummoista sotilasmainetta loppujen lopuksi.
USA:han nuo kaksi viimeistä maailmansotaa on sotinut Englantilaisten puolesta. Brittien rooli oli suhteellisen pieni, niin Normandian maihinnousussa kuin Manner-Euroopan sotatoimisskain.
Ällöttävän, pissan hajuisen kidney pien mussuttaminen ei vielä tee noista pelottavia sotilaita.
http://static.ifood.tv/files/steakandkidneypie.jpg- tjuuhhh
Ei sotilaan tarvitse olla pelottava.
Rauhallinen on parempi joskus.
Kreikalla taitaa olla korkeimmat menot suhteessa asukaslukuun. Ketkäs sitä ilolla maksaakaan samalla kun täällä supistetaan loppukin jo ennestää naurettava uskottavuus pois tilanteessa jossa euroopan laajuinen lama sotineen on hyvin mahdollinen. Tämä on sotaisa maanosa.
- aesdrytfuhgkjiolpöå'
Sisällön koodausvirhe
Avattava sivu on pakattu virheellisesti tai tuntemattomalla tavalla, eikä sivua voida näyttää.
* Ilmoita sivuston omistajalle tästä ongelmasta. - Brititkin heräsivät
»» Harryn sanomiset ovat nostaneet suuren mediahuomion
myös Britanniassa. Esiin on nostettu myös pelko, että
ylimielisiksi tulkittavat lausunnot saattavat entisestään
lietsoa prinssiin kohdistuvaa turvallisuusriskiä."»»
http://yle.fi/uutiset/talibanin_arvio_prinssi_harrysta_mielenterveysongelmia/6462351
Ihan samalla tavalla näämmä britit itsekin lukivat tuon oman kukkopoikansa kehuskelun "hyödyllisistä peukaloistansa".
Kukaan ymmärrä miten tällainen taliban-tappajia puoleensa vetävä lausunto on päässyt Brittien turvallisiuustarkistuksista printtimediaan saakka.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 94914
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54848Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61788Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa141698- 65665
- 78521
- 39488
- 40476
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86467Olit kyllä niin
Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki44467