Juhannuksen vietossa tähän mennessä kuolleet: 1 iäkäs nainen, 9 miestä ja 2 henkilöä. Kaikki kuolleet ovat kuitenkin uutistoimittajan mukaan ihmisiä.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013062217180787_uu.shtml
Toimittaja ei nähtävästi kuitenkaan osaa erottaa lukuja, koska 12 uhria on muuttunut 11 uhriksi myöhemmin. Tai ehkä yksi on joku muu kuin kuolonuhri. Ehkä feminismin uhri ja siksi sitä ei enään myöhemmin mainita.
Feminismiä syötetään salakavalasti median kautta
5
62
Vastaukset 5
- Viina Pullo
Mies ei ole ihminen vaan saastainen väkivaltainen raiskaaja. Ja törttö autonkin ratissa ja jopa soutuveneessä.
Minusta iltalehtien toimittajat pitäisi kaikki laittaa suurten juhlapyhien ajaksi lomille, eikä lehtien nettiversioita tarvitsisi tehdä ollenkaan.
Maikkari ja Yle kertovat kaiken tarvittavan kotimaasta suht asiallisesti, ja kansainväliset tiedottajat pitävät kyllä ajan tasalla suuren maailman menosta.
Iltapäivälehtien nettisivut kertovat, mikä on täydellinen kakku juhlapöytään ja millä joku kaijakoo lääkitsi kipeää lavakurkkuaan. "Uutisten" tekemistä tyhjästä.- Masokismin puuskassa
Nettiversioita tekevät talvisin harjoittelijat ja kesäisin niiden tuuraajat. Etenkin englanninkielisistä lähteistä käännetyt uutiset ovat niin itkettävää luettavaa, että niihin voi kajota vain masokismin puuskassa.
- Otsasuoni
Taitaapi Ylen annin, Maikkarin ja Nelosenkin toimittajat käyneet samanlaisen Bolshevistisen toimittajakoulun kuin koko muukin media. Tampereen yliopiston toimittajakoulutuksen feministis-kommunistinen koirakoulutusohjelma pitää siitä huolen. Suomi on journalisminsa osalta todellinen kehitysmaa.
- Korruptio
Toimittajat suomessa ovat todella surkeaa väkeä ammattitaidoltaan. Toimittaja ovat olleet ja ovat edelleen suomessa vallan tukipilareita. MOT ohjelma taitaa olla ainoa jossa valtaapitäviä edes jonkinverran arvostellaan. No, ok, onhan suomi viela ainoa pystyssä oleva neuvostoliiton osavaltio, mikä ei ole tehnyt tiliä itsensä kanssa tuosta neuvostoajasta. Kaikki isänmaan petturi saavat nukkua yönsä rauhassa loppuun asti. Siitä pitää huolen läpimätä ja täysin korruptoitunut poliittinen sullemulle systeemimme. Suomi kuuluu varmasti maailman korruptoituneimpien maiden joukkoon, mutta meillä korruptio on sen verran jalostuneempaa kuin näissä banaanitasavalloissa, koska edustajamme saivat sitä harjoitella 50 vuotta ja kehittää hienostuneen systeemin koodistoineen neuvostorähmälläolon aikana.
Nyt sitten kansa eikä edes ulkomaiset korruptiotutkija pysty banaanitasavaltoihin kehitettyjen mittausmenetelmien takia suomi korruptiota havaitsemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa751739- 241216
Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as341112Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu135933Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.189826- 64704
- 77632
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo192629On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79608- 49571
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,32528- 55517
- 57502
- 36484
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25457Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28432- 33423
- 40417
- 16409
- 82398