Raskaana oleva raiskattiin - tekijä kerjäläinen!

Naiset raiskataan

Itäeuroopan mustalainen raiskasi raskaana olevan naisen.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288643425552.html

Tämä paskalainen raiskasi ensin raskaana olevan naisen ja vei sen jälkeen tämän kihla- ja vihkisormukset.

Kohtuuden nimissä aikaisemmasta raiskauksesta ei annettu lisätuomiota ja kun Ilta-Sanomat uutisoi, niin kommentointi on nyt kielletty uutisessa. Monikulttuuri, ymmärrättekö?

Pitää suvaita.

67

844

    Vastaukset 67

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mene pois täältä

      Olet sinä sairas eläjä, mene nurkkaan häpeämään.

    • Valehtelet!

      MISSÄ sanottiin, että oli Itä-Euroopan ROMANIKERJÄLÄINEN? Tekijähän oli YÖNMUSTA!

      • ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

        Helsingin Hovioikeus
        17.1.2014

        Raiskaaja: Raami Nuriev Orozov

        Synt: 210761-

        DNO: R 12/426


      • Näin se menee
        ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, kirjoitti:

        Helsingin Hovioikeus
        17.1.2014

        Raiskaaja: Raami Nuriev Orozov

        Synt: 210761-

        DNO: R 12/426

        Romanian kansalaiset ovat neljässä vuodessa nousseet Suomen kolmanneksi suurimmaksi kansanryhmäksi ulkomaalaisten tekemissä rikoksissa. Kärjessä ovat edelleen virolaiset ja venäläiset.

        Keskusrikospoliisin julkaiseman tutkimuksen mukaan romanialainen syyllistyy useimmiten rikokseen pakotettuna ihmiskaupan uhrina.

        Viime vuonna poliisi kirjasi Romanian kansalaisen epäillyksi rikoksesta noin 2500 kertaa. Vielä vuonna 2005, ennen Romanian liittymistä EU:n jäseneksi, romanialainen oli epäiltynä rikoksesta Suomessa 250-350 rikoksessa.

        EU-jäsenyyden jälkeen romanialaisten epäiltyjen määrä on siis yli seitsenkertaistunut.

        Keskusrikospoliisin mukaan lähes kaikki rikokset, joista epäillään Romanian kansalaista, on omaisuusrikoksia. Kaikkiaan 2 500 rikoksesta omaisuusrikoksia oli noin 2 250 kappaletta.

        Romanialaisten rikollisuus Suomessa painottuu kevät- ja kesäkuukausiin. Noin viidesosa romanialaisrikollisista on naisia.

        Poliisin mukaan romanialaisten tekemä rikollisuus on pääosin ennalta suunniteltua ja järjestettyä toimintaa. Tarkkaa tietoa siitä, kuinka moni romanikerjäläinen on osa järjestelmällistä ihmiskauppaa ja -riistoa, ei ole.


      • Kiitos Oikeus!
        ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, kirjoitti:

        Helsingin Hovioikeus
        17.1.2014

        Raiskaaja: Raami Nuriev Orozov

        Synt: 210761-

        DNO: R 12/426

        No onneksi ei ollut törkeä teko, oikeudenkaan mielestä.
        http://www.youtube.com/watch?v=-yAWTAA-Hvw


      • Euroopalaista hienoa

        Tylsä Katukuva virkistyi kansainvälisesti !


      • Anonyymi

        Kyllä se oli Romanian mustalainen ja toine vierestä katsoja joku afrohiuksinen ällötys ✌️ Pthyi vittu


    • Tiedoksesi

      Käyttäjätuki on jo vastaanottanut ilmoituksen asiattomasta viestistä.

      • Naiset raiskataan

        Ai jahas, suurin rikos tässä onkin paljastaa raiskaajan etninen tausta ja alkuperä? Raiskatuilla naisilla ei niin väliä, rikoksentekijähän tässä uhri on. Mitäs sitten sanot kun itse joudut raiskatuksi? Muista sitten muistella lämmöllä monikulttuurin tuojaa joka takapuoltasi tapillaan levitti.


    • Hei Naiset raiskataan,

      Itseäni puistatti tämä uutinen. Kaikki raiskausuutiset tapahtui ne sitten kotimaassamme tai kaukana ulkomailla, joissa naisia järjestäen alistetaan raiskaamalla.

      Raskauttavaa tässä tapauksessa on vieläpä uhrin raskaus. Raiskaaja olisi voinut aiheuttaa keskenmenon tai pahimmassa tapauksessa tartuttaa raiskauksellaan sekä äitiin, että lapseen sukupuolitaudin.

      Ihmettelen raiskaajan saaman tuomion lyhyyttä.
      Mikään ei ole niin loukkaavaa kuin toisen yksityisyyden ja koskemattomuuden loukkaaminen.

      Toivottavasti uhri saa parhaan mahdollisen avun tilanteesta selvitäkseen ja toivottavasti tekijä joutuisi rangaistuksensa lisäksi käymään läpi tilanteen naispuolisen auttajan kanssa.

      t. Maarit.-pappi

      • kkckcklcoclfl

        Juu, aivan varmasti naispuoleista auttajaa löytyy. Kyllä rikollisille löytyy kriisiapua, sossutätiä ja ties mitä kukkahattua. Koska suomi.


      • Ai jaa?

        Haluaisit siis päästää raiskaajan kahden kesken samaan huoneeseen naispapin terapoitavaksi? Siitä vaan, naispappi, arvaat varmaan, mitä siitä tulee...

        Todennäköisesti Somalian sodan traumojen hoitaminen vaatii enemmänkin apua raiskaajalle kuin pelkän empaattisen kuuntelemisen. Esim. kemiallisen kastraation.


      • EiLainOppinut

        Eikö raskaus ole lieventävä asianhaara?? Miksi sen pitäisi olla koventava tekijä??


      • Lähes palkintaa

        Se nyt vielä puuttuisi että tämä nainen joutuisi kertaamaan asiaa saastaisen romaaniraiskaajan kanssa ja joutuisi "kukkahattutäti terapiassa" kohtaamaan tällaisen tuhoisan rikoksen tehneen, - joka pääsi valtio hoteisiin elätettäväksi tämän iljettävän rikoksen tehtyään.

        Suomessa kohdellaan aivan liian hellästi näitä mutiaisia.


      • älä tee huorin

        "Teon jälkeen nainen yritti pysäyttää autoja apua saadakseen. Paikalle tulleet poliisit veivät naisen putkaan. Poliisien mukaan nainen oli päihtynyt, sekava ja vaaraksi itselleen. Poliisiautossa nainen jouduttiin raudoittamaan, koska hän oli poliisien mukaan levoton eikä noudattanut ohjeita"


      • Tosimies.

        Jos olisin uhrin isä leikkaisin pään irti romanipaskalta ja lähettäisin sen hänen vanhemmilleen.


      • Anonyymi

        Ihana terve tyttö syntyi, kohta 12 vuotias ❤️


      • Anonyymi
        älä tee huorin kirjoitti:

        "Teon jälkeen nainen yritti pysäyttää autoja apua saadakseen. Paikalle tulleet poliisit veivät naisen putkaan. Poliisien mukaan nainen oli päihtynyt, sekava ja vaaraksi itselleen. Poliisiautossa nainen jouduttiin raudoittamaan, koska hän oli poliisien mukaan levoton eikä noudattanut ohjeita"

        Muistaakseni juuri tämän putkaan viemisen takia, hovioikeus korotti niitä mun korvauksia.


    • Hei me raiskataan
    • Voi Suomi parkaa

      Oikeuden tulkinta:

      "eikä tekotapa ollut erityisen nöyryyttävä."

      Mistä lähtien raiskaus ei ole ollut erityisen nöyryyttävä?

      Koko tuomarikunta pitäisi erottaa. Muuten tästä saastasta ei päästä eroon koskaan. Muistakaa äänestää Perussuomalaisia ensi- ja kaikissa muissakin vaaleissa niin saadaan joku tolkku tähän suomalaiseen saastaoikeuslaitokseen.

      • gggff

        Voi voi onko asiayhteys ihan tuntematon käsite? Ihan samalla tavalla raiskauksen voi luokitella eri asteisiksi niinkuin minkä tahansa rikoksen. Luulisin että ne siellä oikeudessa tietää nämä asiat paremmin kuin tavan tallukat.


      • Sakset, sakset

        Jospa teossa ei käytetty apuna puutarhasaksia, vaan ihan vain tavallisia askartelusaksia?


    • jokivarrenmies

      Tämä osoittaa, että Suomi on HYYSÄRIMAA. Oikeuslaitos KOKONAISUUDESSAAN on TÄYTTÄ YMMÄRRYSTÄ VAILLA. Siis "oikeuslaitos" EI ole oikeuslaitos, se on PALKINTOLAUTAKUNTA, kun katsotaan ns. "RANGAISTUKSIA".
      Ne EIVÄT ole rangaistuksia, vaan PALKINTOJA. Kyllä olisi useammallekin "Breivikille" töitä Suomessa. Voisi aloittaa vaikka "OLESKELULAITOKSEN" (eduskunta). keltanestepäisistä OLESKELIJOISTA.

      • Tosi on

        Osuit just oikeaan Suomen Oikeuslaitos on Palkintolautakunta.


    • Ei lämmitä

      Tähän yksittäis tapaukseen en voi ottaa kantaa.

      Kuitenkin naiset ovat itse tuon kohtalon halunneet, koska
      ovat äänestäneet mahdolliseksi, nyt vaan on pöksyissä
      muutakin valuvaa kuin sitä ittiänsä.

    • Karkoitettava

      Tuollaiset raiskaajat pitää karkoittaa maasta heti lopullisesti. Nyt tuo rikoksentekijä pääsee täyshoitoon vankilaan, eikä varmasti maksa itse mitään rahakorvauksia uhrille. Kyllä Suomi on muuttunut turvattomaksi ja ulkomaalaisia suojelevaksi maaksi. Missä on isänmaallisuus ja omien ihmisten kunnioitus.

      Naispapille tiedoksi, että nimenomaan kirkko suojelee erittäin paljon rikollisia. Maastakarkoitettuja on ollut kirkon suojelussa ym. Kirkko myös tekee karhunpalveluksen kansalaisille tekemällä "lähetystyötä". Tämän lähetystyön seurauksena tulee Suomeen maahanmuuttajia verorahoilla elätettäväksemme. Törkeää toimintaa, hyväyskoiset antavat tuollaiseen rahaa. Itse en anna enää mihinkään keräykseen mitään, koska suurin osa keräysrahoista menee maahanmuuton tukemiseen tai autettavien maiden rikkaimmille maastureuden ostoon.

      • Folio Mulder

        Pelkkä karkotus on liian pehmeä rangaistus. Kyllä heitä pitää ensin rankaista täällä suomessa, jossa rikoksenkin tekivät !

        Kuvat esiin lehtiin tuollaisista ja tuomio sellainen että tuntee että on saanut rangaistuksen rikollisesta ja toista ihmistä pahasti vahingoittavasta teosta !


      • Endlösung

        On olemassa ratkaisu...


    • balkkanin makkaraa

      No naiset näitä rikastajia halusivat ja nyt he saavat. Nauttikoot nyt olostaan. Tulee oikein suvaitsevainen olo. pääsi maistamaan balkkaninmakkaraa. On se parempaa kuin HK blöö.

      Missä viipyy Hallosen huoluttelut romaanien ongelmista. Parittaja-raiskaaja romaani tarvii apua. Raiskauslakia ollaan kuulemme kiristämässä. mustamakkara ja balkaninmakkara pitää saada alennustuotteiksi. Ei ole kiva raiskata jos voi joutua vankilaan.

      Missäpäin raiskataan eniten. Jossain puistossa? Olisi kiva nähdä aito raiskaaminen. Ketkä on kovimpia raiskaajia. Afrikkalaiset vai balkkanilaiset.

    • Voi, meitä

      Mikä kiire näitä vaarallisia rikollisia on vapauttaa kaikkia porsaanreikiä käyttäen toteuttamaan itseään muiden kustannuksella? Mitään hoitoa ei tietenkään anneta, jos ei kerran itse halua, eikä jatkoseurantaa harrasteta. Halutaan kauniisti antaa ihmiselle mahdollisuus muuntautua "jotenkin vain" kelpo kansalaiseksi, onhan elämä niin lyhyt.

    • E Bidee Intiaan

      Suomen eduskunnan naisilta jotka tykkäävät hyysätä, pitäisi takavarikoida hekilöllisyspaperit ja kännykät. Sitten heidät pitäisi ripotella eri puolille Intiaa yksikseen suurkaupunkeihin hortoilemaan minihameissa, tiukka t-paita päällä ja ilman pikkuhousuja.

      Ne jotka tuolta reissulta hengissä vielä palaisivat, pitäisivät varmaan huolen siitä, että raiskauksista saadaan tuomiot kohdalleen tässä nyhveröiden perslävessä.

    • tukkualennus

      "Eikö raskaus ole lievantävä asianhaara??"
      No ei. Raiskaus on lieventävä asianhaara:

      "Mies tuomittiin yhdeksi vuodeksi ja kahdeksaksi kuukaudeksi vankilaan raiskauksesta ja varkaudesta. Rangaistusta kohtuullistettava otettiin huomioon miehelle aiemmin törkeästä raiskauksesta tuomittu kahden vuoden ja kahdeksan kuukauden vankeusrangaistus."

    • sosiaalitäti

      Suomalainen väkivaltainen ilmapiiri on muuttanut tänne tulevia ihmisiä että heistää tulee raiskaajia. Ainoastaan etniset suomalaiset syyllistyvät väkivaltaisuuksiin, siksi on tärkeää tuoda tänne muista maista mahdollisimman paljon rauhallista porukkaa.

      • Hei ehkä

        Ne tänne tulee ketkä on jotain pakoon lähteneet, aika pahasti
        on jo asiat kun joutuu pakenemaan ei silloin ole enää mitään väliä mitä
        tekee.
        Asia voidaan vaikka tutkia miksi ihmiset tekee rikoksia, syy on
        ettei enään välitetä seuraamuksista. Toinen syy että se on ollut
        maantapa lähtömaassa.
        Tätäkään asiaa eivät hyysärit ole sisäistäneet.


    • Lähtee tuolta

      Raiskaajakulttuuri elää vahvana monin paikoin afrikassa, jossa nuoria tyttöjäkin raiskataan pusikkohyökkäyksillä, kun nämä raahaavat pitkiä matkoja vesisankkoa, joka olisi miehen tehtävä tietysti. Tuo oli vain yksi esimerkki raiskauskulttuurin tositapahtumista.

      Lähi-idässä raiskaajakulttuuri elää myös vahvana, jossa nainen on usein pelkkä orja ja jonka ruumis tulee peittää kokonaan verholla ja silmätkin pitää paikoin peittää kokonaan, jotteivat himoitsevat katseet lipsahda kohteeseen.

      Nainen on lähi-idässä ja afrikassa paikoin kuin omistettava esine, joka tosin tekee kaikki kotityöt kuin robotti.

    • puskaraiskaus

      Ei ollut ensimmäinen romanikerjäläisen tekemä raiskaus eikä viimeinen. Muistan yhden järkyttävät ja törkeän raiskauksen, joka tapahtui jossain Töölön puistikossa muorelle naiselle.

      Silloin media kosiskeli vielä näitä uusia kulttuuriemme rikastajia ja tästäkin rikastuttajasta oli nurikon ja lapsen kuva lehdessä.

      Vasemman punaisen reunan kansanedustajat, kunnan valtuutetut ja muut päättäjämmehän heitä hoviaavat - verovaroillamme tietenlkin.

      • Balkaninmaggaraa

        Voisiko sinne töölöön puskiin asentaa IP kamerat. Olisi kiva katsoa aitoja maastoraiskauksia netistä. Kyllähän luonto-ohjelmissakin parasta antia on aina nämä pakolliset lisääntymiskohtaukset.

        "Neljäntonnin painoinen merileijona pitää torahampaillaan 500 kiloista naarasta paikoillaan. Kömpii niskaan ja tekee avuttomana pyristelevälle naaraalle sen mitä luonto sen käskee tehdä. Luonnollisen teon jälkeen naaras katsoo surullisesti isoilla märillä mustilla silmillään merileijonaa jonka kuuttia naaras joutuu nyt elättämään "

        Tykkään katsella eläimien lisääntymistä, onkohan se aivan normaalia. Minusta minulla on vain laajentunut seksuaalikulttuuri.


    • 3 + 7

      Kerjäläispaskaa on esim. Tikkurilassa jatkuvasti:

      http://www.youtube.com/watch?v=NbWo8GH_Dyo

      ............

      Ja ainoa mitä näille raiskaajille auttaisi, olisi toisen maailmansodan aikaiset polttouunit. Ei tarvita edes kaasukammioita, työnnettäisiin vain sidottuina metallipaareihin elävänä polttouuneihin.

      http://www.kotipetripaavola.com/dachau.html

      Polttouunit uudestaan käyttöön ja rakennettakoon niitä myös Suomeen! Saadaan työllisyys uudestaan nousuun. Krematorioita tarvitaan aina.

    • Joku roti sentään

      En ihmettele, miksi niitä paskakasoja syrjitään omassa maassaan.

    • Suunnittelua peliin

      Jos jonkin maan naiset ansaitsevat tulla raiskatuksi, niin suomen naiset. Valittavasti vain jotkut harvat kunnolliset suomalaiset naiset joutuvat myös tämän kokemaan, mikä on suuri epäkohta, mutta yleisessä suuressa kuvassa suomalaisten naisten raiskaaminen on hyvästä. Oikeuslaitos on ymmärtänyt hyvin asian oikean laidan ja päästää erityyppiset raiskaajat lyhyiden tuomioiden jälkeen jälleen vapaalle jalalle. Seuraavalla kerralla raiskaaja raiskatessaan on toivottavasti oppinut paremmin tämän lajin pelisäännöt.

    • olisin ampunut

      sitä Sika jalkaan, jos minua tai sukulaista.

    • Pahaa-

      sikiöle.

    • VIHREÄ VOIMA

      Toivottavasti raiskattu oli persu ja sai ainakin aidsin ja hepatiitin. Siinä sai rasisti kerrankin semmoista kyytiä ettei paremmasta väliä. Persuperseet on pellejä LOL!

      • Tosi on

        Kiitos hyvästä vaalityöstä laariin sataa ääniä jatka vaan samalla linjalla kiitos!


    • Vapautukaa ennakkolu

      Eräs akateemisesti koulutettu balkanilainen oli fiksu ja sivistynyt heppu, sekä varsin liberaali ajatuksiltaan. Mutta kun puhe kääntyi heidän maassaan asuviin romaaneihin, niin heppu kuulosti pahimmaltakin rasistilta.

      No, sillä ei ollut enää ennakkoluuloja, niin kuin vielä monilla suomalaisilla. Vaan kokemusta.

    • balkkaninmagara

      Kyllä raskaus on raskauttava tekijä. Raskaudesta tulee painoa lisää kymmenenkin kiloa. Se on vaikeampi juosta raiskaajaa karkuun kun painaa paljon. Ei ole raiskarillekaan haastetta. Sen vuoksi sitä ei voi laskea niinkuin normaalin naisen juoksuraiskaus teoksi.

      Kertokaa kokeneet missä noita juoksuyhdyntöjä sattuu eniten ? Voisin mennä päivystämään. Jos sinne laittaisi jonkun minihamanuken houkuttelisikohan se raiskareita ? Ainakin likinäköisiä. Tietenkään jos nukke tulee raiskatuksi, se ei johdu siitä minihameesta vaan siitä raiskarin laajentuneesta seksuaalikäsityksestä.

      Ne raiskarit raiskaa kotimaassaan vuohiakin, mutta kun suomessa ei ole vuohia niin joutuu tyytymään raskaana oleviin "vähän kännissä" oleviin naisiin. Niillä vuohilla ei ole minihameita eikä ne ole kännissä. Ei se voi johtua siis siitä minihameesta eikä siitä raiskauspuistosta

      • no niin joo

        Normaali hyvätapainen ja tolkussaan oleva nainen ei joudu raiskatuksi. Tietty kaikenmaailman tatuoidut ja kokemuksia etsivät naikkoset, alkoholin vaikutuksen alaisina saattavat päätyä raiskatuksia. Mutta, tämä ei ole pois suomimieheltä.

        Eli kuten todettiin, todellakin raiskatuksi päätyneet usein vuohen korvikkeita.


      • vesiselvänäkin
        no niin joo kirjoitti:

        Normaali hyvätapainen ja tolkussaan oleva nainen ei joudu raiskatuksi. Tietty kaikenmaailman tatuoidut ja kokemuksia etsivät naikkoset, alkoholin vaikutuksen alaisina saattavat päätyä raiskatuksia. Mutta, tämä ei ole pois suomimieheltä.

        Eli kuten todettiin, todellakin raiskatuksi päätyneet usein vuohen korvikkeita.

        Ei pidä paikkaansa, ei alkuunkaan. Etkö muista, kuinka nainen on joutunut raiskatuksi omalla työpaikallaan, suuren keskusliikkeen palveluksessa, heinäpellolla, puutarhassa ja uimakopissa ja vaikka missä. Meillähän vaanijoita riittää.


    • oikea rangaistus

      Ei Suomen vankilaan täysihoitoon näitä, vaan heti maasta ulos eikä koskaan takaisin.

    • Munat pois kirveellä

      teon saisi tehdä raiskattu voisi vähentyä nämä teot tässäkin maassa. Kirveellä vehkeet poikki ja elävänä tietenkin.

    • POIS

      MAASTA !

      • Suomen vankila on

        K Y L P Y L Ä H O T E L L I !!


      • Tosi on
        Suomen vankila on kirjoitti:

        K Y L P Y L Ä H O T E L L I !!

        Tuota kylpylä ajatusta voisi vielä jalostaa suosittelen Happokylpyä noiden raiskaajien kulttuurin mukaisesti.


    • balkaninmaggara

      Kuuleeko seurakunta ?

      Minusta olisi kaunista jos tuota romaania kävisi auttamassa kirkon naisdiapami. Vaikka se joka putkaraisgasi sen hullun pojan. Varsinkin jos paikalla olisi vielä lestadiolainen isoisä, jolla on kymmenien vuosien kokemus lasten ja lastenlasten ja lastenlastenlasten raiskailuista.

      Tuo romaaniparka ei kyllä ymmärrä varmaan körttiläisten apua kun lienee ihan muun uskonnon tavoille opettama. Pääkin on varmaan kerjätessä jäätynyt.

      Jos aikoo liittyä kirkkoon´, niin missä uskonnossa raisgataan eniten ? Lars Levin heimolla on kova sexuaalivietti, mutta kun siinä ei oikein ole kyse kunnon raisgauksesta, vaan ihan suvun resurssien hetkellisestä uudelleenallokoinnista. Kyllä EVlutitkin on hienosti kunnostautuneet ja onhan siellä niitä raiskaavia naisiakin. Niitä ei ole monellakaan muulla uskonnolla. Miten islam. Raisgataanko siellä paljon ? Siellä saa niitä neitsyitä kauhean kasan kun KUOLEE, mutta lestana ei tarvitse odottaa. Katolisilla on niitä orpoja huori-poikia minkä kanssa ne soittelee milloin mitäkin soitinta.

      On tämä vaikea. Mikä uskonto kenellekin ? Uskovaisilla tuntuu olevan kaikilla kovat drivit. Mitä hullumpi uskonto - sitä hurjemmat raisgaukset. Ketä ne oli ne kenen pesukoneissa ei saanut olla ikkunaa, ettei näe kalsareita ? - Hurjia hässijöitä ja lastenraisgareita.

    • koperniku

      Nainenon ollut selvästikin Shokissa.

      Tollot lättäjalat veivät veivät naisen kaiken huipuksi PUTKAAN

      • Näitä lisää?

        Normaalia suomalaista viranomaistoimintaa: uhria rangaistaan ja mustalaisia paijataan. Rasismia suomalaisia kohtaan!

        Mustalaisten kulttuuriin kuuluu väkivalta, varastelu ja sontiminen. Kertokaapas sossut miksi sellaista kulttuuria pitäisi arvostaa? Kun ei ole vielä itelle valjennut.

        Ehdottaisin että kaikki suomen sossut saisivat viettää vuorotellen yhden yön tämän miehen sellissä, ja bidee myös. Niin vois loppua ne halut auttaa rikollisia. Tosin varmaan joku niistä akoista haluis ton kanssa sit naimisiin...


    • rikolliset on rikos

      suomalainen, romani, romanialainen, mitä välii?

    • Teija 43v

      Mikään ei olisi oksettavampaa kuin tulla romanin raiskaamaksi, hyi saatana.

      • Anonyymi

        Erikoisia Tuomareita Demla järkännyt suomeen . Jos on tuomio edellisestä rikoksesta olemassa , niin kannustaa tekemään vähän mukamas lievemmän rikoksen perään . Niin alkuperäinen tuomio lähes nollaantuu !!!


    • Anonyymi

      Mitäs ei antanu pimpsaa suosiolla :-p

    • Anonyymi

      Joku Airis vihermädistä oli taannoin hyvin tuohtunut, kun hänen reisiään katseltiin, vaikka olivat laitettu ihan julkisesti näkyville.

    • Anonyymi

      Sehän on selvää ministerisinesta tai vähintään joku kiva siisti sisätyö maahanmuuton puolelta. Maahanmuuttokoordinaattori tai tulkki, tai jengejä puhuttamaan steissille ja ostateille. Kaikella on virkansa...

    • Anonyymi

      VIHREÄ SIIRTYMÄ

    • Anonyymi

      Ei ollut romani tämä Raami vaan tataari. Varma tieto tämä.

    • Anonyymi00065

    • Anonyymi00066

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1670
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1172
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      906
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      609
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      561
    10. 70
      539
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    16. 34
      424
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe