Mitä imeväiset tekevät lennolla ?

LastenKanssaKotona

Mitä tekemistä imeväisikäisillä on lennolla ? Tuollaisen tenavan kanssa tulee tarkaan harkita mihin reissuun lähdetään.

Ihan sama lasten suhteen - jos lapsille ei voi ymmärrettävästi selittää, että koneessa ollaan monta tuntia paikallaan istumassa ja ulos ei voi mennä, niin tällaisen lapsen kanssa on turha lähteä lennolle,

Pisemmät matkat rasittavat aikuistakin ihmistä - saatikka sitten lasta, joka ei voi ymmärtää., miksi ei voi juoksennella ympäri maita ja mantuja

22

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suckers

      Imeväiset tekevät lennolla sitä samaa kuin muuallakin, ne imevät. Hel.vatin huono provo, tai sitten ehkä oikeasti pisemmät matkat ei ole sinun juttu.

      • pientärajaarääkkäykselle

        Lentäminen paineenvaihteluineen on rankkaa jopa terveille aikuisille.

        Ahne kokkariäiti vie pentunsa heti ulostettuaan survival-matkalle. Jumalauta näiltä ämmiltä pitäisi ottaa lapsi haltuun ja viedä se johonkin turvalliseen paikkaan. Vaikka Venäjälle.


      • pientärajaarääkkäykselle kirjoitti:

        Lentäminen paineenvaihteluineen on rankkaa jopa terveille aikuisille.

        Ahne kokkariäiti vie pentunsa heti ulostettuaan survival-matkalle. Jumalauta näiltä ämmiltä pitäisi ottaa lapsi haltuun ja viedä se johonkin turvalliseen paikkaan. Vaikka Venäjälle.

        Enpä ole havainnut mitään rankkaa koneissa ollessani lentomatkoillani, mielelläni matkustelisin pitempäänkin, mutta täytyyhän sitä poiketa tankkaamaan ja välillä vaihtamaan konettakin. Jos koet sen rankaksi, niin et liene enää kovin hyvässä hapessa?


    • erilaisista.syistä

      Matkustavat paikasta A paikkaan B.

    • EiVauvojaLennolle

      http://www.iltalehti.fi/perhe/2016010220898900_pr.shtml

      Nykyäidit röyhkeitä , eivätkä ota muita huomioon-

      Äiti itsekin totesi, että lähti lastensa kanssa lentokoneeseen kun lapset olivat 7 vuotiaita ja mitään ongelmia ei ilmennyt.

      Olen itse samaa mieltä että lasten kanssa ulkomaille ei ole mitään kiirettä kun lapset ovat pieniä - eivät muista matkastaan mitään.

      • Äimä

        Nykyäideillä on oikeus matkustaa vauvoinensa juuri sinne mihin haluavat.
        Kaikilla äideillä on oikeus hoitaa, ja vaikkapa imettää, vauvansa aivan vapaasti ilman että joku umpi-idootti sitä paheksuu.


    • Kdnzkdkkddkn

      Kyllä. Äidin paikka on kotona hella ääressä. Vai eletäänköhän jo 2000-lukua?

    • rtdyutituyoyiup

      Mitä ihmettä homot tekee lennoilla? Niitten paikkahan on julkisen vessan lattialla kontillaan.

    • HullutYksinhuoltajat

      Hullut narsisti yksinhuoltajat käyvät sekoilemassa ja bilettämässä lapsilisärahoilla.

    • PianMyösTäälläOnneksi

      Onkohan noissa lentoyhtiöiden politiikoissa mitään eroja? Lapsivapaat lennot olisivat nykyisessä lähes tappiolliseksi kilpaillussa lentoliikenteessä kova valtti... Itse olisin siitä ilosta valmis maksamaan 50 euroakin lisää esmeks 400 euron lentolippuun.

      Suomalaisten vapaan kasvatuksen hedelmät ovat kyllä sellaista seurattavaa, että huhhuh. Oletus on näköjään se, että kun perheenäidillä on hankaluuksia omassa roolissaan, niin kärsikööt sitten ne muut maksavat asiakkaat myös siitä.

      Huffington Postin mukaan tällaisia lentoyhtiöitä on jo useita, kuten AirMalaysia, AsiaAir jne. Saa nähdä, milloin sivistys tulee tänne raukoille rajoille.

      • eimullamuuta

        Ihmettelen eikö nuo vauvat ole kiinni jossain siis muussa kuin tississä noilla lennoilla. Jos koneeseen tulee joku ilmavirta niin äkkiä on tuollaisen niska poikki. Joskus bussissakin ihmettelin kun ottivat lapsen sieltä vaunuista syliinsä ja iskivät tissin suuhun, meinaan jos bussi jarruttaa niin se liha lähtee lentoo siitä aika nopeasti ja vauhdilla.


      • lentoäiti

        Lennolla sylillesi kiinnitetään erillisellä turvavyöllä sen aikuisen vyöhön, jonka sylissä lapsi on.


      • Sesama
        lentoäiti kirjoitti:

        Lennolla sylillesi kiinnitetään erillisellä turvavyöllä sen aikuisen vyöhön, jonka sylissä lapsi on.

        Siis sylilapsi kiinnitetään


    • törmäysalus

      lastenvaunuja kyllä käytetetään törkeästi uhoamiseen ja kiilailuun, lisäksi vaunut työnnetään ajotielle niin että autoilijat joutuvat jarruttamaan niin että hammasproteesit on tuulilasissa.

    • ImetäTuttiPullosta

      Miten on mahtanut Janin imetys hoitua ? Ihanko normaalisti tuttipullon avulla ?

    • Kivimonossa

      Mitäs sinunlaiset hintit tekee lentokoneissa?

    • EivätOsaaKäyttäytyä

      Nykyisin on lapsivapaita hotelleja ja lomamatkoja.

      Ennen ei tarvinnut olla, koska lapset osattiin kasvattaa käyttäytymään kunnolla.

      Nykyisin lapsia ei kasvateta ja tekvät mitä sattuu ja vanhemmat vain hyväksyvät kaiken.

      Lapsi vastaakin poliisille rikottuaan paikkoja : Isä maksaa ! :(

    • Historianharrastaja

      Sota-ajan lapsena olen kasvanut lapsirikkaassa yhteisössä. Olemme matkustelleet paljon lasten ja lastenlasten kanssa. Nykyisessä yhteiskunnassa on suuri joukko lapsille vihamielisiä yksin asuvia. Ei ihme, että tarvitaan Suomeen ja muuallekin Eurooppaan muslimeja pitämään huolta jatkuvuudesta.

      • nojustjoopasknuutas

        Taitaa suurin osa talouksista olla yksinasuvien, mahtaa sulla olla vaikeeta niiden lastenlastes kanssa :)


    • EiRahaamuslimeille

      Suomessa lasten saamisesta on tehty elitismiä , joten tulisi olla miljonääri. kun hankkii lapsia.

      Itse olimme työläispariskunta ja meillä oli 3 lasta ja hyvin saimme heidät aikuisiksi kasvatettua ja ilman minkäänlaista rötöstelyä

      Lapsi voi hyvin käyttää jo kertaalleen käytettyjä farkkuja tai college paitoja, samaten lasten rattaiden ei tarvitse olla uudet, vaan käytetyt kunnossa olevat.

      Suomen yhteiskunta ruokkii tätä elitismi mallia ja muslimien pennuille työnnetään yhteiskunnan rahoja täysin sumeilematta.

    • NurkkaanSeisomaan

      Ennen lapset osasi olla kunnolla kaikissa paikoissa - jos ei osannut kotona tuli vikuroinnista selkäsauna ja se auttoi asiaa.

      Ennen vanhaan opettaja saattoi laittaa kiusankappaleen seisomaan vaikka nurkkaan.

    • EiItkenytSylissä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      600
      2136
    2. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      108
      1078
    3. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      19
      1008
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      4
      887
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      845
    6. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      79
      795
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      749
    8. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      87
      727
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      715
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      563
    Aihe