Ei saa leimata väkivaltakulttuurien miehiä, ei saa leimata väkivaltauskontoa, ei saa leimata sosiaaliturvapakolaisuutta, ei saa leimata raiskaajia.
Noilla asenteilla kaikki rikolliset (myös suomalaisten omat rikolliset, mamut ja matut saavat rauhassa ilman kansan tuomiota jatkaa yhteiskunnan terrorisoimista.
Minua vaan vituttttaa nuo suvakkien selittelyt saaatana siinä kuin yhteiskunnan palveluista riippuvaisten rikollisten teot ja niiden hyysääminen.
Aivan passkasakkia ihan kaikki nuo.
Eikä saaa sanoa mitään, ettei vaan vihapuhe tai rasismi perrrkele.
Ei saa leimata, ei saa leimata
6
57
Vastaukset
- pgkofg
Älä huoli, kyllä se tasoittuu sillä, kun kaikki suomalaiset leimataan rasisteiksi,raiskaajiksi, polttopullonheitelijöiksi jne.
Kyllä rikolliset saa leimata. Kunnollisia ei. Sanoakin saa ihan rauhassa. Vihapuhe ei ole maassamme sallittua, mutta osaa kai sitä jokainen mielipiteensä ilmaista asiallisestikin niin halutessaan.
- 5plus19
Älä mainitse herra sinun matusi nimeä tai joudut edesvastuuseen.
- SaatananPaskat
Kohta joku alkaa tappamaan noita saatanaa palvovia kultamunia:
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016012921037387_ul.shtml
Sittenhän ne suvakit vasta paniikissa olevattenkin. - 534545453
Ei saa leimata ei. Mutta ampumisesta ei ole puhuttu mitään.
- VihaanElintasoPakolaisia
Saa sanoa aina. Rikoslaki ei tunne viharikosta. Se on poliitikkojen ja suvakkien luoma sana, joka ei tarkoita mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1931442
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138913- 85882
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?56849- 53806
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t255683Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10680Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä333651Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58644Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol72609