Poliisi on kouluttanut 50 vihapuhunnan tutkijaa. Tästä on jo seurannut, että poliisikuulusteluihin käsketään joka viikko yhä enemmän tavallisia isänmaallisia kautta maan.
Laki ei tunne sanaa "vihapuhe". Eli sitä ei ole missään määritelty.
"Vihapuhujat" ovat poliisin mukaan suomenkielisiä. Esim. arabiaksi vihapuhujia ei voida kontrolloida, koska arabiaa ei Suomessa osata.
Tuhansia isänmaallisia käsketty poliisikuulustelun
157
2071
Vastaukset
Pitäisi juhlia itsenäisen maan sekä kansan satavuotisjuhlia, mutta sen sijaan aletaan ihmisiä on alettu entistä kovemmin vainoamaan ja sensuroimaan.
- kyä.ny.kyrpii
Ja mikä vittu oli sun kirjoituksen ydin? Ootsa sä joku matu kun et osaa suomenkieltä, jos saan kysyä?
- iuiuy
kyä.ny.kyrpii
On seko. - MitäOnTekeillä
Entä svekojen vihapuheet? Uusi moderaattori naulasi RKP- palstan alkuun s24:n säännöt vain suomeksi muutama viikko sitten, ennen kunnallisvaaleja 2017. - VAIN SUOMEKSI !!!
Palstalla leimattiin rasismiksi ja vihapuheiksi suomenkielisten asialliset yritykset keskustella pakkoruotsista. En ole riittävän asiantunteva väittämään, että näiden suomenkielisten keskusteluiden poistot ja ennakkosensuuri olisivat vihatekoja, mutta vähintään huomattavan asenteellista kylläkin.
Useimmissa ruotsinkielisten kirjoituksissa esiintyivät sanat "fennopelle" tai "fennotollo". Se oli pikemminkin sääntö kuin poikkeus. Kyllä jokainen suomenkielinenkin poliisi tunnistaa nämä haukkumasanat.
Suoranaiset nimittelyt ovat aivan viime päivinä vähentyneet, mutta länsi-itä - vastakkainasettelu, vihjaukset, omakutoinen rotugenetiikka ja freudenthalilaisuus kukkivat suoraan ja epäsuorasti edelleen.
RKP painosti pakkoruotsin valmiiseen peruskoululakiehdotukseen yllättäen ja täysin "puskista" vuonna 1968, ja pääkaupunkiseudulla pakkoruotsi toteutui Suomessa viimeisenä vuodesta 1977. RKP vaatii kaikkia suomenkielisiä lukemaan pakkoruotsia edelleen, joten RKP-palsta on oikea paikka pakkoruotsikeskustelulle. Lisäksi asia on ollut erittäin ajankohtainen, kun hallitusohjelmaan hyväksytty kokeilu vapaasta kielivalinnasta uhkaa viivästyä. kyä.ny.kyrpii kirjoitti:
Ja mikä vittu oli sun kirjoituksen ydin? Ootsa sä joku matu kun et osaa suomenkieltä, jos saan kysyä?
Väitinkö että edes aikoisin osata kunnolla Suomenkieltä? Kuka muka tälläisessä maassa haluaa pysyä tai asua, itse aion muuttaa pois niin pian kuin suinkin vain mahdollista...
- TOTUUSMEDIA
ALOITTAJA ON SAASTAINEN VALEHTELIJA!!! EI OLE KUTSUTTU AINOASTAAN TUHANSIA SUOMALAISIA KUULUSTELUIHIN, VAAN TARKKAAN OTTAEN JOPA NIINKIN MONTA KUIN 164 534 SUOMALAISTA!!! Lähde: poliisin tiedote.
- pääa
TOTUUSMEDIA kirjoitti:
ALOITTAJA ON SAASTAINEN VALEHTELIJA!!! EI OLE KUTSUTTU AINOASTAAN TUHANSIA SUOMALAISIA KUULUSTELUIHIN, VAAN TARKKAAN OTTAEN JOPA NIINKIN MONTA KUIN 164 534 SUOMALAISTA!!! Lähde: poliisin tiedote.
oi tule meuvomaan vaihtoehto hoito palstllle jossa meitä KUULUSTELAAN
- En.minä.noi.muut
Rasputini kirjoitti:
Väitinkö että edes aikoisin osata kunnolla Suomenkieltä? Kuka muka tälläisessä maassa haluaa pysyä tai asua, itse aion muuttaa pois niin pian kuin suinkin vain mahdollista...
Eli olet juuri samanlainen kuin nuo tuliat: maasta pois niin pian kuin mahdollista.
Kuvitteletko olevasi jollakin lailla parempi kuin nuo tänne tunkijat, jotka tulevat paremman elämän toivossa uuteen maahan? - Sitä.mieltä
TOTUUSMEDIA kirjoitti:
ALOITTAJA ON SAASTAINEN VALEHTELIJA!!! EI OLE KUTSUTTU AINOASTAAN TUHANSIA SUOMALAISIA KUULUSTELUIHIN, VAAN TARKKAAN OTTAEN JOPA NIINKIN MONTA KUIN 164 534 SUOMALAISTA!!! Lähde: poliisin tiedote.
Eli noin moni osoittaa huonoa käytöstä, käyttää ala-arvoista kieltä, kertoo perättömiä väitteitä, nimittelee muunmaalaisia, kirjoittaa rasistisia huomautuksia, uhkailee väkivallalla, jne.
Sivistyneellä puheella saisit sanottavasti varmemmin perille, mutta kun on kouluttamaton ja laput silmillä, niin ei osaa sanojaan valita. - Anonyymi
kyä.ny.kyrpii kirjoitti:
Ja mikä vittu oli sun kirjoituksen ydin? Ootsa sä joku matu kun et osaa suomenkieltä, jos saan kysyä?
Kirjoituksen ydin on, ettei ole järkeä eikä käytöstapoja.
- järjetön-tilanne
stasisysteemit tulee näköjään Suomeen uudistetussa muodossa. Poliisi vainoaa omaa kansaa, joka maksaa sen palkan.
Yle suoltaa uusintoja ja propagandaa. Pelkkää suomalaisten solvaamista päivästä päivään. Ja kolmeenkin kertaan uusitaan nuo pilkkaohjelmat. Suomalaisuus oikein varta vasten jopa kielletään eli sanotaan että ei mitään suomalaisuutta ole koskaan ollutkaan eikä ole.
Ja sitten on koko ajan menossa jokin juutalaisista ja natseista kertova "dokumentti". Nopeasti menevistä lopputeksteistä näkee kyllä tuottajan; se on se joka maksaa ja selvää on mikä taho ne "dokumentit" on maksanut.- Crus-
Kato kun jos äänestät mitään muuta ku vassaria niin oot automaattisesti natsi ja niin edespäin. Mitään väliä, että islam tuo vielä natsismiakin suuremman pahuuden.
- SuomenGestaappo
Sitä minäkin olen ihmetellyt kun ylellä pukkaa kokoajan sarjoja malliin:Natsien kätyrit, Anne frankit, ym,ym, jatkuvaa aivopesua noista natseista mutta kas kummaa kun ei kauheasti vaahdota muista kansanmurhista, ei juutalaiset ole ainoa ja edes suurinkaan.
- Opiskelen.ankarasti
Haluan tutustua suomalaiseen kulttuuriin, niin että antaisitko tarkemmat tiedot suomalaisia pilkkaavista ohjelmista. Varmaan löytyvät Areenasta. Niistä varmasti saa paraimman kuvan suomalaisuudesta.
- eliitin_juoni
Kukaan ei olisi kaksi vuotta sitten uskonut mitä tulee tapahtumaan.Tässä
ajassa on saatu kaikki asiat käännettyä päälaelleen.Koska kehitys toimii
kiihtyvällä vauhdilla, kahden vuoden kuluttua täällä on täysi sota.- hfdjkfdjfdj
Ja vassarien sijaan vallassa onkin.. Kokoomus, keskusta ja persut.
Mitenkäs sen selitätte? - okokkoooooo
Supersuvakkeja
KOK hyötyy eniten,KOK haluaa niitä eniten! KOK mamuttaa eniten!
KOK jyrki Katainen ulkomaisen työvoiman tarpeesta (1,8milj/11v)
https://www.youtube.com/watch?v=1H4byTP1q9s&index=31&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn
KOK-EVA TV: Tulevaisuuden tekijät - SuomI TARVITSEE maahanmuuttoa
https://www.youtube.com/watch?v=RhvGfhy-sLQ&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn&index=5
Satojen miljoonien turvapaikkabisnes
http://www.iltalehti.fi/pakolaiskriisi/2015112020695298_cm.shtml
Kokoomuksen kansanedustaja mukana turvapaikkabisneksessä
poliitikot tekevät rahaa turvapaikanhakijoilla.
Lauslahti kertoo saavansa työstään Luona Oy:n hallituksen jäsenenä taloudellisen korvauksen.
Hän ei kerro tarkkaa summaa, mutta toteaa korvauksen olevan ”kohtuullista tasoa.”
Luona mukan seitsemässä turvapaikkakeskuksessa
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001017289.html
KOK-EVA: Maahanmuutto kaksinkertaistettava!!!
http://yle.fi/uutiset/eva_maahanmuutto_kaksinkertaistettava/7767100
KOK-työnantajat houkuttelevat ulkomaista työvoimaa Suomeen lupaamalla lapsilisän!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288622487599.html
Paperittomille turvattava hoitoonpääsy!
Kokomuslaisuuden ydin on auttaa niitä,jotka eivät itse pysty auttamaan itseään!
eli mamuja!
http://laurikattelus.fi/wp-content/uploads/2015/03/Auttaminen_meemi.jpg
Kokoomus aloitti rasisminvastaisen kampanjan
Kokoomus aloitti tällä viikolla sosiaalisessa mediassa rasisminvastaisen kampanjansa, #ratkaisujarasismiin.
Tiistaina aamupäivällä kokoomus julkaisi Facebookissa neljän ministerinsä kasvokuvilla ryyditetyn kampanjan, jossa vaadittiin konkreettisia tekoja rasismin kitkemiseksi. Jos Facebook-päivitys ei näy, voit katsoa sen tästä.
Kampanjakuvassa lukee: ”Asennemuutos on tärkeä, muttei yksinään riitä. Rasismin kitkemiseksi tarvitaan konkreettisia tekoja”. Kuvan jakoteksti kuuluu: ”Brysselissä tapahtuu nyt kauheita, mutta samalla on muistettava se rasismi, jota tapahtuu Suomessa joka päivä. Syrjintä, kiusaaminen ja vihapuhe ovat arkea liian monelle.”
Emme myöskään aio lopettaa vastustamasta rasismia tai hyväksymään vihapuhetta sen takia, että tapahtui terrori-isku, Pesonen totesi.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001144814.html
- KuinTurkissakohta
Jos niiden isänmaallisten määrä, jotka otetaan kiinni, kuulusteluun ja rangaistaan, nousee kymmeniin tuhansiin, mitä sitten tapahtuu?
Kuinka monia stasipoliisi voi alkaa sakottaa? 20 000? 30 000? 100 000? Missä on maksimi?
Luuletteko, että poliisissa tai sisäministeriössä on jo päätetty se lukumäärä, kuinka monta otetaan "varoittavaksi esimerkiksi" vihapuhujista?
Nimittäin jos ns. liian suuri määrä kansalaisia joutuu kohteeksi, tilanteesta tulee kestämätön. Poliisiasemat täyttyvät kuulusteluun kutsutuista tavallisista ihmisistä; eläkeläisistä, kotiäideistä, opiskelijoista, työssäkävijöistä. Jotka ovat kyllästyneet globalisaatioon ja mädätykseen, sekä politiikassa että mediassa.
Olisi oikeastaan hyvä, että mahdollisimman moni joutuisi syytteeseen ja ne tuotaisiin julkisuuteen, niin käsisi selväksi kaikille, millainen vaino on nyt aloitettu. - 79027902
On se hienoa, että poliisi ei rikoksiin kohdista voimavarojaan.
Seuraavaksi voisi ottaa erityisvalvontaan ihmiset, jotka syljeskelevät tai sinuttelevat tuntemattomia.- Åååkkonaäimistyny
Samaan aikaan nostettiin lopullisesti haudattu hallintarekisteriä koskeva lakiesitys eduskuntaan ja kiireellä.
- vittu.kun.vituttaa.niin
No tottakai se on oikein että vajakkeja seurataan ja kuulustellaan aina kun ehditään. Räkivät kaikki kadut piloille.
- mvmedia-miaminosasto
Minä asun virallisestikin Miamissa tuleeko Fobba kuulustelemaan minua tänne Miamin seriffi talolle http://www.miamicountysheriff.org
- Dipl.suvakki
Suomalaiset poliisikomisariot on kuule käyneet vuosikausia selvittelemässä eteläisen Afrikan kansanmurhiakin. Ja tuoneet itselleen sieltä ottopoikahaaremin.
- sunnuntain-coctailit
Dipl.suvakki kirjoitti:
Suomalaiset poliisikomisariot on kuule käyneet vuosikausia selvittelemässä eteläisen Afrikan kansanmurhiakin. Ja tuoneet itselleen sieltä ottopoikahaaremin.
Totta Suomen poliisit ovat käyneet ulkomailla selvittämässä mutta kysymys on ollut lähinnä oikeista kovista rikoksista kuten kansanmurhista tai tapoista eli vakavan luokan henkirikoksista
Suomen poliisilla ei ole edes taloudellisia intressejä lähettää ketään kuulustelemaan maapallon toiselle puolelle varsin vähäpätöisistä asioista niinkuin nettiherjailu
Voihan konstu matkustella omalla kustannuksella ja epävirallisesti mutta maassa missä pyssyt paukkuu tässä tapauksessa suomalaisella poliisimerkillä ei ole virkaa yhtään sen enempää kuin Mac Donaldsin alennussetelillä ja konstu ajaa itsensä ainoastaan vaikeuksiin paikallisten poliisien kanssa urkkiessaan asioita jotka eivät
hänelle kuulu. - EnKirjoitahöpöjä
Virhe,silläSuomenVeronmaksajatMaksiovatJaMaksavatEdelleen
- suvaitsevainen_vihreä
Typerät rasset, märehtikää nyt sitten :D
- hehehe-hehe
hehe
- johanfobbad
Ma luulem että fobba on siinä jotenkin mukana
- sakkotuloja.valtiolle
Ihan oikein! Tyhmästä päästä kärsii koko kroppa.
- MuistaaTämänkin
Kuulusteussa tulee huomioida kaksi asiaa:
1. No Comments
2. Ei allekirjoita kuulustelupöytäkirjaa - TakkuHallitukseen
Toivottavasti kumipamppua käytetään sellissä asianmukaisesti eli rasismin täyskitkemiseen.
- sielläkönähdäään
Suomi on langennut alimpaan kastiin. Alkaa kansan vainot ja kohta naapuri ilmiantaa naapurin
"väärästä" mielipiteestä.
miksi suomi lähti tälle tielle?
Nyt pitää tajuta, että vihapuhe on seurausta poliittisten päättäjien päätöksistä ja sen tuloksista.
Kommunikaatio ei toimi - ei kansa ole tyhmää. Sen kanssa ei ole keskusteltu.
Ja sitten pitää tajuta, että vähemmistö jostain syystä on ottanut vallan päättää asioista.
Ja sitten pitää tajuta, että velanantaja ottaa niskaotteen jos velallinen ei pysty maksamaan.
SUOMI ON VÄÄRÄLLÄ TIELLÄ.
Niin stalinkin teloitti kaikki "väärin ajattelevat" ja sillä se
kansakunta saatiin lamaannutettua pitkäksi aikaa.
Miksi päättäjät eivät halunneet antaa päätösvaltaa kansalle?
Miksi se otti vallan itselleen, teki kansan tahtoa vastaan ja sitten
vielä pahoinpiteli kansaa kritiikistä?Edustuksellinen demokratia maassa on lakkautettu ja valta annettu brysseliin .
Kuka viime vuosina on oikeastaan kuullut mitään oikean asian ajamista tai puolustamista näiltä ns. kansanedustajilta, ylipäätään välillä vaikuttaa, ettei siinä laitoksessa ole mitään muuta toimintaa, kuin lomat.
Välikysymyskeskusteluista voi jo hyvin todeta, että edustuslaitosta voisi supistaa noin kymmenesosaan, paikalle ei vaivauduta omien asioiden hoitamiselta.
Suurinpiirtein samat edustajat hoitavat aina nämäkin pakolliset välikysymysvälttämättömyydet.
Kansan yli on kävelty täysin tietoisesti ja tämä eduskunta on pelkkä, vaikkakin kansalle kallis,muodollisuus, eliitin valmistellessa vallan lopullista luovuttamista ytimeen (liittovaltio).
Sillä välin media jakaa kansalle viihdettä ja ohjattua propagandaa (sirkushuveja) , jottei "läpinäkyvyys" näyttäisi kärsivän.
Toki tämän propagandankin terävin kärki on osoitettu kohti rahvasta, joka tämän pelleilyn maksaa, syyllistämistä ei missään tapauksessa voi unohtaa, sehän on ihan kärkihankkeita.- enoleantanutlupaa
however kirjoitti:
Edustuksellinen demokratia maassa on lakkautettu ja valta annettu brysseliin .
Kuka viime vuosina on oikeastaan kuullut mitään oikean asian ajamista tai puolustamista näiltä ns. kansanedustajilta, ylipäätään välillä vaikuttaa, ettei siinä laitoksessa ole mitään muuta toimintaa, kuin lomat.
Välikysymyskeskusteluista voi jo hyvin todeta, että edustuslaitosta voisi supistaa noin kymmenesosaan, paikalle ei vaivauduta omien asioiden hoitamiselta.
Suurinpiirtein samat edustajat hoitavat aina nämäkin pakolliset välikysymysvälttämättömyydet.
Kansan yli on kävelty täysin tietoisesti ja tämä eduskunta on pelkkä, vaikkakin kansalle kallis,muodollisuus, eliitin valmistellessa vallan lopullista luovuttamista ytimeen (liittovaltio).
Sillä välin media jakaa kansalle viihdettä ja ohjattua propagandaa (sirkushuveja) , jottei "läpinäkyvyys" näyttäisi kärsivän.
Toki tämän propagandankin terävin kärki on osoitettu kohti rahvasta, joka tämän pelleilyn maksaa, syyllistämistä ei missään tapauksessa voi unohtaa, sehän on ihan kärkihankkeita.Eikö tuo ole jo määritelmänä vallankaappaus?
Millainen poliitikko antaa salaa Suomen jollekin vieraalle vallalle? - Apatia.eli.masennus
Sitähän orpo on huudellut, EU:sta ei maa voi lähteä pois, Brexit kostetaan.
Miettikää ihmiset, voitteko mennä ulkomaille, ei ikinä Saksaan tai pro-EU-maihin. Saksa laatinut
vihapuhelait.
Voisiko joku ulkomainen järjestö avustaa ja järjestää näille kutsutuille tilapäisiä hommia ja leirintämajoitusta kesäksi ulkomaille. Jotain maasta poistumista varalta. Homma koventuu, jos aleaan kasata ihmisiä jonnekin laumoihin eikä ole rahaa. Leipäjonot muuttuvat aitauksiksi, majoituksiksi ja keskistysleireiksi. Täältä pitää lähteä, jos pääsee.
Orpo saattaisi olla tarpeeksi "sharmiton" johtava kokkare, jonka nimi ei mee kovin piloille, mikäli maassa alkaisi 1930-1940 -luku? Uhmannut sen verran kovaa, että se yllätti pehmeimmänkin suhtautumisen siihen. Kopusta ei tiedä, niillä on outo itsetunto. Käyttäkää merkkikieltä, joku asia, mikä merkitsee on se merkitys ja sitten koko ajan klappia, mikään ei pidäkään kutiaan.
Kuulustelujen sisältö tänne julki ja mitä on rangaistu, miten. enoleantanutlupaa kirjoitti:
Eikö tuo ole jo määritelmänä vallankaappaus?
Millainen poliitikko antaa salaa Suomen jollekin vieraalle vallalle?Kyllä, sitähän se mitä suurimmassa määrin on, näennäisdemoratiaa, jossa kansaa ei haluta jarruttamaan valtiovallaan päätöksentekoa.
EU on ajamassa liittovaltiota yhteisine parlamentteieen, budjetteineen ja lakeineen oikeusjärjestelmineen, jotka ohittavat kansallisen lainsäädännönen ja meillä polittikot ainoastaan myötäilevät tätä kehitystä kaikissa asioissa.
Ei meillä sanota vastaan, ei puolusteta omaa kansallista oikeutta tehdä asioita niin, ettei siitä tulisi vahinkoa, meilä ei vai sanota ei.
Hyvä esimerkki tästä on eu:n kauppasaarto Venäjälle.
Maastrichin sopimus olisi antanut oikeuden olla menemättä saartoon mukaan ja jatkaa kauppaa venäjän kanssa kuten aiemminkin, se olisi ollut kansallinen etu.
Vaan sekin käveltiin komeasti yli, kun meillä ei vain sanota EI.
Ei näistä ole kansalaisia haluttu kuulla millään tasolla, asiasta ei edes julkisesti haluta keskustella.
Eikö tämä ole melkolailla totalitarismia, jossa kansalla ei ole muuta tehtävissä kuin suostua, tai itkeä ja suostua näiden kärkihankkeiden toteuttajiksi ja meilellään aivan hiljaa, siitä on jo hyvänä takeena valvova nettipoliisi , mitä mahtaa tulla seuraavaksi.- Ft6f4d
"Voisiko joku ulkomainen järjestö avustaa ja järjestää näille kutsutuille tilapäisiä hommia ja leirintämajoitusta kesäksi ulkomaille. "
Ne harvat, joilla on hortikulttuuri- tai maatalouskokemusta saattasivat hyvinkin korvata nyt juuri Britannian maataloustyöväkeä. Osa joutuu lähtemään pois, koska kaikilla ei ole papereita tai oleskelulupaa, monet itä-eurooppalaisia ja osa kehitysmaista. Muut voivat auttaa nettihaussa, jos ei osaa, kyselkää. Näillä keinoilla, joita on olemassa voisi pelastaa suomalaisuutta. Australiakin voisi nyt tulla hätäratkaisunva, vaikka onkin ehkä liian kuuma paikka monelle, eikä tiedä tavoista.
TE-keskuksella oli ennen niitä maatalouspaikkoja, mutta ei varmaan nyt enää Englannista, joten haut sinne suoraan. Jos Norjassa on niitä kalatehtaan paikkoja, osa voisi hakeutua sinne. Hakeutukaa ihmiset nyt muualle. Suomi voi olla kohta kuin Saksa, jos mitään ei johdossa tapahdu.
- johanfobbas
"07.03.2009 16:20 <-fobba-> Huumepoliisin tutkinta taas koskee lähinnä poliisin mahdollisia vääriä menettelytapoja tutkinnassa eikä sitä, että poliisi olisi vetänyt jotain välistä tai johtaisi jotain omaa liigaa. Joten vedäppä hieman happea ennen kuin tulet päästämään tänne noita aivopierujasi:-)"
Koko poliisikööri on vielä ihan perkaamatta! Arabia ei ole vielä suomen virallinen kieli. Kuka nyt lasten puheista kuulustelua alkasi pitämään.
- HooHhoijjaaaa
Voisiko olla enää turhempia poliisivakansseja kuin nämä nettikyylät. Ei siis pienintäkään tarvetta näille lättähattukyyläpelleviroille. Niin tekemällä tehtyä kuin olla ja voi. Mutta kun EU:n virkapelleiltä tulee käskyjä on alamaisten toteltava.
- Terveisiä.Nettikyylille
Voiko "työn" ohessa kopeloida itseään?
- muutoksentuulet
odotan sitä päivää, kun suvakin puhe ja teot määritellään
yhtä vahvasti "synniksi" ja kytättäväksi pahaksi.
Tuulet ovat ennenkin kääntyneet poliittisessa ilmapiirissä.
Saksan johtoa on tuomittu ennenkin. Kaatuu se isoki laiva, vaan vähän hitaammin. - Taitolaji.ei.rikosta
Mielipide- sekä vittuilukirjoittelu onnistuu laillisestikin.
- KolehmaisenKätyrit
Poliisin rivimiehen ei sitten auta lopullisessa välienselvittelyssä sanoa : Tein vain mitä käskettiin! Näin ne sanoi Natsien rivimiehetkin ennen kaulakiikkuun joutumista! JOkainen kansan vainoamiseen osallistunut saa rangaistuksensa riippumatta siitä onko rivi vai johtojäsen!
Jos olet poliisin rivimies, EROA VIRASTASI!
Oikeudenmukaisuus on tärkeämpää kuin joku nettikytänvirka, VALA VELVOITTAA!- historia_opettaa
Näin se on , tulee aika jolloin katsotaan kenen joukoissa kukin on seissyt. Pikaoikeudenkäynti /tuomio on armoton ja lopullinen mutta oikeudemukainen. Poliisit, jotka ovat jo nyt syyllistyneet isänmaan petturuuteen ja kansalaisten vainoamiseen tullaan tuomitsemaan ankarimman mukaan, useimpia odottaa hirttolava.
Oikeutta tulevat jakamaan ne jotka nyt ovat syytettyjä siihen että ajavat Suomalaisten ja Suomen etua.
Muutos näennäisen rauhallisesta yhteiskunnasta sisäiseen konfilktiin on vallanpitäjille usein täysin ennakoimaton, niin tapahtui Romanissa, NL:ssa, Libyassa....... ja lukuisissa muissa yhteiskunnissa. Sitä edeltää aina sananvapauden tukahduttaminen erilaisilla vihapuhe yms. argumenteilla jotka ainostaan vievät mahdollisuuden rauhanoimaisen vaikuttamismahdolisuuteen.
-tables are turned!!! - reeealisti
historia_opettaa kirjoitti:
Näin se on , tulee aika jolloin katsotaan kenen joukoissa kukin on seissyt. Pikaoikeudenkäynti /tuomio on armoton ja lopullinen mutta oikeudemukainen. Poliisit, jotka ovat jo nyt syyllistyneet isänmaan petturuuteen ja kansalaisten vainoamiseen tullaan tuomitsemaan ankarimman mukaan, useimpia odottaa hirttolava.
Oikeutta tulevat jakamaan ne jotka nyt ovat syytettyjä siihen että ajavat Suomalaisten ja Suomen etua.
Muutos näennäisen rauhallisesta yhteiskunnasta sisäiseen konfilktiin on vallanpitäjille usein täysin ennakoimaton, niin tapahtui Romanissa, NL:ssa, Libyassa....... ja lukuisissa muissa yhteiskunnissa. Sitä edeltää aina sananvapauden tukahduttaminen erilaisilla vihapuhe yms. argumenteilla jotka ainostaan vievät mahdollisuuden rauhanoimaisen vaikuttamismahdolisuuteen.
-tables are turned!!!ja paskat, kuvittelet unelmissasi että kansa muka ottaa vallan. hah. tämä lammaskansa vaan kirjoittaa suoli24:ään ja juo viinaa unohtaakseen päättäjien sorron. ikinä ei tosiaankaan tämä kansa nouse kapinaan.
- realismi
kaikkee paskaa se poliisikin joutuu toimittamaan juu mutta vain kansallismielisiä äänestämällä voitte enää vaikuttaa?
- tarkkanäköinen
Ruotsi koulutti satoja poliseja puhumaan tavalla jolla saadaan yhteenotot islamistien kanssa ratkaistua ilman väkivaltaa. Saman aikaan otetaan pakollinen varusmiespalvelu käyttöön, vedoten itämeren levottomaan tilaan. Totuus on , ettei puhuminen auta pätkääkään , ruotsi on jo tilassa, etti ruotsin lait kata kuin osan kuningaskuntaa. Kaupungeissa alkaa laajat lisä alueiden valtaukset, tila käy ahtaaksi islamisteille , jotka lisääntyvät nopeasti. ruotsissa on lähitulvaisuudessa todellisuutta kaupunkisodat, saattaa olla , että Suomessa tutkitaan kumpi osapuoli käyttää myrkkykaasu aseita , jos historiaan on uskominen, niin eu Suomi mukaan lukien tulee tuomitsemaan ruotsin kuningaskunnan , kuten tehtiin Syyriankin tapauksessa, eihän islamisteilla, etenkään isistaistelijoilla ole mitään syytä saatikka tarvetta moiseen väkivaltaan ryhtyä.
- realismi
täysin turhaa touhua ei tosiasiat siitä miksikään muutu?
- loppu.rasismille
Onkin korkea aika laittaa täysi nollatoleranssi rasismille. Rasistit laitetaan armotta telkien taakse. Ja hyvä niin.
- Jos.rasistit
Eivät suostukkaan menemään telkien taakse vaan tekevät vastarintaa?
- ei.merkitystä
Jos.rasistit kirjoitti:
Eivät suostukkaan menemään telkien taakse vaan tekevät vastarintaa?
Mitä sitten? Tekeehän rikolliset aina vastarintaa.
- Niiionkiii
Allah on suuri
- oikeinettärangaistaan
Jotenkin käsittämätöntä, että isänmaalliset eivät tajua OMAN toimintansa aiheuttaneen sen, että tuhansia poliisikuulusteluun kutsuja on tehty jo. Itsehän te rasisti vajakit olette vihaanne huutaneet tälläkin palstalla ja nyt teidät laitetaan vastaamaan vihapuheistanne oikeudessa, viimeinkin. Itse olette oman soppanne keittäneet, olisitte pitäneet vaan turpanne kiinni ja mölyt mahassanne!
- Hienoa.päästään
Oikeuteen sanomaan suoraan mitä tästä mamupaskasta oikein ajattelemme, alkaa olla jo viimeiset ajat toimia jos pidämme Suomen Suomena eikä anneta sen muuttua rättipää-valtioksi
- syytteet.ropisee
Kyllä ne rikosilmot alkaa kohta ropista suvakkien yleistyksistä varsinkin jos on mamutausta näillä yleistäjillä.
- SyntyyRumaaJälkeä
Niinpä niin. Yhdenlaista poliisivaltiota olet näköjään sinäkin onneton rakentamassa ja ihan stalinismin hengessä. Älä sitten itke, kun siitä valtiosta ei tullutkaan ihan sellaista kuin odotit.
Toisaalta kirjoittelustasi päätellen olet vielä kehitysiässä, joten se siitä.
- realismi
ennemmin suomesta loppuu vankilat kun suulaat ja rahattomat kansalaisaktivistit joilla ei ole enää mitään menetettävää siinä saadaan näyttäviä oikeudenkäyntejä kun köyhiä kyykyttävä valtio lyö arvostelijoitaan?
- tyfgoyuhipö
Sananvapauden Muistopäivä
https://www.youtube.com/watch?v=P2_DIr4Jkow
https://www.youtube.com/watch?v=GojcZTJq1Xk - Kun.raaka-väkivalta
Alkaa puolin ja toisin niin kumman puolen luulette voittavan, isänmaanpuolustajien vai suvakkien?
- FyhrerOrpo
Laittakaa tänne viestiä jos saatte kutsun gestapon kuulusteluihin, kertokaa miten meni ja äänittäkää kaikki!
- olenpöyristynyt
Onhan meillä puolimiljoonaa työtöntä ,jokunen vielä pääsee omin jaloin kuulemaan mitä on sanottavaa.
- SuomiOnMeidän
Tulee ruuhkaa kuulusteluihin ja tällä menolla, mitä enemmän ihmiset antaa äänensä kuulua, niin kaikki ruuhkautuu väkisinkin, eikä kohta kukaan joudu kuulusteluihin.Pakkohan se on kaikkien antaa kuulua vaan suorat sanat tuota perseilyä vastaan.
Pidetään me kantasuomalaiset miehet & naiset (miksi ei muutkin) toistemme puolta tuota hulluutta vastaan.
- Hirveääkehitystä
Enpä olisi uskonut vielä muutama vuosi sitten että suomeen perustetaan mielipidepoliisi!
Mutta ehkä siihenkin tottuu. Onhan siihenkin totuttu että kamerat valvovat jokaista liikettämme.
Ehkä pian saamme koteihimmekin mikrofonit.- kamerathyväasia
Kamerat ovat hyvä asia, valvontakameroiden avulla selviävät monet rikokset ja väkivaltatapaukset on tekijän naama jää filmille. Yleinen turvallisuus vaatii valvontakameroita ja viranomaisen toimintaa.
- Pelkään.että
Poliisit jäävät jalkoihin jos rähinät alkavat ja onhan heidän suojeltava perheitäänkin?
- poliisivoittaa
Pelkään.että kirjoitti:
Poliisit jäävät jalkoihin jos rähinät alkavat ja onhan heidän suojeltava perheitäänkin?
Eivät varmasti jää. Poliisi ja puolustusvoimat muodostavat hallituksen alaisuudessa laillisesti toimivan asevoiman joka laittaa isänmaallisten pikku kapinalle äkkiä lopun tulivoimalla. Poliisi on tässä maassa laki ja järjestys ja sitä pitää jokaisen kunnioittaa kaikissa olosuhteissa.
- NihilististäTouhua
poliisivoittaa kirjoitti:
Eivät varmasti jää. Poliisi ja puolustusvoimat muodostavat hallituksen alaisuudessa laillisesti toimivan asevoiman joka laittaa isänmaallisten pikku kapinalle äkkiä lopun tulivoimalla. Poliisi on tässä maassa laki ja järjestys ja sitä pitää jokaisen kunnioittaa kaikissa olosuhteissa.
"Poliisi on tässä maassa laki ja järjestys ja sitä pitää jokaisen kunnioittaa kaikissa olosuhteissa. "
Jokaisen?
Voisin äkkiseltään luetella muutaman esimerkin tietyistä ihmisistä ja ihmisryhmistä, joita laki ja järjestys ei näytä koskettavan lainkaan. - Jos.kaikki
poliisivoittaa kirjoitti:
Eivät varmasti jää. Poliisi ja puolustusvoimat muodostavat hallituksen alaisuudessa laillisesti toimivan asevoiman joka laittaa isänmaallisten pikku kapinalle äkkiä lopun tulivoimalla. Poliisi on tässä maassa laki ja järjestys ja sitä pitää jokaisen kunnioittaa kaikissa olosuhteissa.
Eivät kunnioita ja hallitukset voivat vaihtua sellaisiksi jotka pitävät suomalaisten puolta?
"Eivät varmasti jää. Poliisi ja puolustusvoimat muodostavat hallituksen alaisuudessa laillisesti toimivan asevoiman joka laittaa isänmaallisten pikku kapinalle äkkiä lopun tulivoimalla. Poliisi on tässä maassa laki ja järjestys ja sitä pitää jokaisen kunnioittaa kaikissa olosuhteissa."
Yleensä poliisit ovat vain perheen isiä ja äitejä eivät mitään yliluonnollisia olentoja
Poliiseja on liian vähän tuohon ja mille puolelle lopulta menevät ja armeija on joukko pelkkiä vätyksiä joita ei kannata edes ottaa vakavasti
Usein tuollaisissa tapauksissa tutkitaan jälkikäteen voittajien toimesta millä puolella on ollut ja voi tulla taas uusi ehdotus juhlarahalle? - tiinanmojovat
poliisivoittaa kirjoitti:
Eivät varmasti jää. Poliisi ja puolustusvoimat muodostavat hallituksen alaisuudessa laillisesti toimivan asevoiman joka laittaa isänmaallisten pikku kapinalle äkkiä lopun tulivoimalla. Poliisi on tässä maassa laki ja järjestys ja sitä pitää jokaisen kunnioittaa kaikissa olosuhteissa.
Poliisi on aika alakynnessä jos syttyy tämän skenaarion mukainen sota kaikki edellytykset sellaiseen Suomessa on jo olemassa
http://mvlehti.net/2015/11/14/kauhuskenaario-isis-iskee-suomessa-miten-se-tapahtuu-ja-mita-pitaisi-tehda - gsmerigouhr7243qgr8qg23
poliisivoittaa kirjoitti:
Eivät varmasti jää. Poliisi ja puolustusvoimat muodostavat hallituksen alaisuudessa laillisesti toimivan asevoiman joka laittaa isänmaallisten pikku kapinalle äkkiä lopun tulivoimalla. Poliisi on tässä maassa laki ja järjestys ja sitä pitää jokaisen kunnioittaa kaikissa olosuhteissa.
poliisi on pelkkä poliitkkojen käsikassara. kolehmiasella on pää hartioita myöden pöpilän a nuksessa.
Voimasuhteista sen verran että kun vaikkapa vain 10 000 vihaista kansalaista nousee barrikadeille astaloineen niin poliisi juokseen karkuun. Vihaista ihmisjoukkoa ei mikään pidättele. Näitä vihaisia kansalaisia alkaa olemaan lähemmäs miljoona joiden toimeentulo uhrataan matubisneksiiin. Ei tarvitse arvailla kuka ottaa vallan kun valtava joukko marssii helsinkiin.
Suomessa on sellainen hieno asia että koko Armeija perustuu reserviin( kuten minä) joka edustaa sorrettua kansaa. Maanpetturi poliisit kuten politikotkin hoidellaan niinkuin parhaaksi nähdään.
- onnee
Demokratia tekee kuolemaa?
Vajaat 30 vuotta sitten lännessä elettiin euforisten tunnelmien vallassa. Neuvostoliitto ja kommunistinen blokki oli luhistunut. Demokratia oli voittanut. Uskottiin, että Venäjästäkin tulee aikaa myöten länsimainen demokratia. Todellisuudessa sen mafiamainen hallinto on vain omaksunut demokratian kulisseja ilman todellista muutosta. Useissa Lähi-Idän maissa nähtiin eri syistä sotia, joiden seurauksena niitä hallinneita hirmuhallitsijoita kaadettiin. Noihin maihin yritettiin istuttaa demokraattisia hallintoja.
Todellisuudessa esimerkiksi Lähi-Idän ja Pohjois-Afrikan islamilaisissa maissa tuollainen osoittautui epärealistiseksi haihatteluksi. Niissä maissa osoittautui valittavina oleviksi hallintomalleiksi sotilasdiktatuuri tai islamilainen hallinto. Hyvä esimerkki tästä on Egypti. Kolmas malli oli sekasortoiset sisällissodat. Tuon asian oli oivaltanut jo Turkin johtaja Kemal Ataturk sata vuotta sitten. Uusiessaan Turkkia hän määritti armeijan tehtäväksi varmistaa demokratia ja uudistukset. Nyt armeija on ajautunut sivuun ja maa luisuu islamilaiseksi valtioksi.
Euroopan, USA:n ja joidenkin henkisesti lähipiiriin kuuluvien maiden lisäksi demokratiaksi voi laskea ehkä Intian. Sitä kutsutaan maailman suurimmaksi demokratiaksi. Mutta muualla maailmassa demokratia on ajautumassa yhä ahtaammalle.
Entä mikä on demokratian tila lännessä? Otetaan esimerkki Suomesta. Vielä reilut 100 vuotta sitten Suomen hallintomalli on säätyvaltiopäivät. Eri säädyt saivat valita tietyn määrän edustajiaan valtiopäiville. Valta oli toki rajallista. Se oli ollut hyväksytty legitiimi hallintomalli monta vuosisataa. Viime vuosisadan alussa kuitenkin huomattiin, että järjestelmä ei kyennyt ratkomaan ajan ongelmia. Siellä ei ollut edustusta esimerkiksi kasvavalla työväestöllä. Tuo järjestelmä oli pakko uusia ja tilalle luotiin edustuksellinen demokratia. Sen edustajilla oli alkuaikoina selvä käsitys keitä he edustivat ja järjestelmä toimi kohtalaisen hyvin vuosikymmeniä. Sen tehtävänähän oli edistää edustettavien etuja. Sanomalehdistö oli kohtalaisen monipuolinen ja eri suunnilla oli omat julkaisunsa. Ne kertoivat asioista ja samalla vahtivat toistensa toimintaa.
En missä ollaan nyt? Edustaako edustuksellinen demokratia äänestäjiensä etuja? Kytkös edustajan ja edustettavien välillä on huomattavasti heikompi kuin aikaisemmin. Valittavaksi tuleva ei useinkaan tiedä ketä hän edustaa. Hän on jonkin puolueen listalla yksi nimi, jolle mediajulkisuus on ratkaisevaa valinnan kannalta. Valintatavan vuoksi hän myös on riippuvainen puolueesta, rahoittajista ja mediasuhteista. Pitää äänestää mitä puolue määrää, oli sitten luvannut äänestäjilleen mitä tahansa.
Kuinka paljon poliittinen päätöksenteko sitten heijastaa kansalaisten mielipidettä ja toiveita? Heidän etujensa valvojiksi ja toteuttajiksihan edustajat valitaan? Erittäin hyvä esimerkki tästä tilanteesta on ns. maahanmuutto. Brittiläisen tutkimuksen mukaan 55% eurooppalaisista haluaa lopettaa kokonaan maahanmuuton islamilaisista maista. 20% halusi jatkaa sitä. Kantansa ilmaisseista siis 2/3-osaa halusi lopettaa koko maahanmuuton. Suomessa sisäministeriön teettämä tutkimus tuotti samansuuntaisia kansalaismielipiteitä. Toteuttaako edustuksellinen demokratia kansalaisten mielipidettä? Ei, poliittinen koneisto ei piittaa siitä. Se ajaa eri verukkeilla päinvastaista politiikkaa. Aikaisemmin EU järjesti mielellään kansanäänestyksiä asioista. Kun jossakin maassa kansa äänesti ”väärin”, kyseinen maa joutui ankaran painostuksen kohteeksi ja asiasta äänestettiin uudelleen kunnes saatiin ”oikea” tulos.
Tuolloin edustuksellinen koneisto ei edustanutkaan kansaa. Sillä oli oma käsityksensä siitä mihin Eurooppaa pitää viedä ja kansalaisten mielipiteellä ei ole siinä merkitystä. Asennehan oli aivan samanlainen kommunistisissa maissa Marxin ja Leninin oppien suhteen. Jos kansa asettui vastustamaan jotakin suuntaa, asiat ruhjottiin sen ylitse.
Ketä eurooppalainen edustuksellinen demokratia edustaa, jos ei kansalaisia? Taustalla oli ilmiselvästi jokin ryhmittymä, jonka intressejä toteutettiin ja jonka vaikutusvalta perustui rahaan. Olen aikaisemmin arvellut, että Euroopassa tuollaista tahoa edustaa European Round Table on Industrialists (ERT) eli eurooppalaisten yritysjohtajien järjestö. Siinä on n. 50 pääosin länsieurooppalaista yritysjohtajaa. Suomea järjestössä edustivat aikaisemmin Antti Herlin ja Jorma Ollila, jotka ovat laittaneet nyt edustajikseen Henrik Ehrnroothin ja Risto Siilasmaan. Jos joku tietää paremmin, kertokoon julki.
Tuollainen joukko ei voi suoraan ohjata Eurooppaa, kansalaiset eivät sellaista hallintoa hyväksyisi. Siksi se tarvitsee peitokseen ”demokraattisen” kulissin, jonka kansalaiset muka itse valitsevat. Nuo kulissithan toteuttavat taustalla olevien tahtoa – käytännössä piittaamatta kansalaisten mielipiteestä. Muuten on vaikea ymmärtää, miksi väestön valtaosan mielipiteestä ei välitetä päätöksenteossa. Maahanmuutto on vain yksi esimerkki tästä.- onnee
Sama rakennelma on myös Suomessa. Useita vuosia on ollut käytäntönä se, että hallitusohjelman keskeiset kohdat päätetään jossakin jo ennen vaaleja. Vaaleissa vain ratkaistaan, kuka saa toteuttaa sitä ohjelmaa ja käyttää valtaa omiensa ja lähipiirinsä hyväksi. Hyvä esimerkki tästä oli vuoden 2011 eduskuntavaalit.
Silloin pinnalla oli Kreikan ja muiden kriisimaiden tukijärjestelmät eli muut euromaat (vastoin nimenomaisia sopimuksia) takasivat niiden lainat, joilla pankkien riskit ja tappiot todellisuudessa siirrettiin veronmaksajien niskaan. Ennen vaaleja useat puolueet (persut, demarit, vasemmistoliitto, kristilliset,…) julkisesti ilmoittivat vastustavansa tukijärjestelmiä.
Vaalien tulos oli erikoinen, kun persut saivat jytkynsä. Oli vaikea saada kasaan hallitusta, joka toteuttaisi kriisimaiden tukipaketit. Persuille luvattiin, että saavat pari kertaa muodollisesti äänestää paketteja vastaan antaakseen äänestäjille kuvan lupaustensa pitämisestä. Syistä, jotka itse parhaiten tietävät, eivät lähteneet mukaan. Oli siis pakko koota Kataisen sekametelihallitus, jossa oli mukana puolueet kokoomuksesta kommunisteihin. Sen myötä demarit, vasemmistoliitto ja kristilliset käänsivät takkinsa ja tukivat eurotukipaketteja.
Monien keskeisten elinten poliitikot Suomessa eivät tunnu hallitsevan perusasioitakaan.. Vieläkin netistä löytyvällä videolla Jyrki Katainen innoissaan selittää, että Suomi tarvitsee 10 vuodessa 1,8 miljoonaa maahanmuuttajaa. Siis keskimäärin 180.000 vuodessa kymmenen vuoden ajan. Muistamme millaisen kaaoksen sai aikaan 30.000 maahanmuuttajaa yhtenä vuonna 2015. Kataisella ei ollut minkäänlaista käsitystä Suomen realiteeteista. Hän selvästi vain hoki muualta tuotettua puppua.
Edustuksellisen demokratian elimet ovat vain kulisseja joidenkin muiden vallankäytölle. Poliitikot ovat kuin teatterinäyttelijöitä. Kun joku menettää uskottavuutensa (Katainen, Stubb,…) heille keksitään jokin hienolta kalskahtava virka eurooppalaisessa koneistossa.
Tuota varjohallintoa pönkittää yhä keskittyneempi media. Yle on poliittisen koneiston käsissä. Vaikuttaa kuin esim. Ylen uutis- ja ajankohtaistoimituksessa olisi jokin oma agendansa, jota toteuttavat veronmaksajien rahoilla ja julistavat siihen puuttumisen olevan hyökkäys sananvapautta vastaan. Siis toimittajilla olisikin jokin jumalainen oikeus kertoa asioista omien lasiensa läpi – veronmaksajien rahoilla. Yksityisessä mediassa tällaisen propagandan lippulaiva on Sanomat ja erityisesti Helsingin Sanomat. Hassu sattuma, että nykyään Sanoman keskeinen vaikuttaja on – Antti Herlin.
Propaganda menettää tehonsa, jos oikeaa tietoa leviää esimerkiksi sosiaalisen median kautta. Nyt ilmeisesti EU:n ja sisäministeriön toimesta painostetaan alan yrityksiä sensuroimaan väärin ajattelevia. Oikeuslaitos yrittää vaientaa myös kriitikkoja. Esimerkiksi maahanmuutto on poliittisen päätöksenteon piiriin kuuluva asia. Kansalaiset voivat päättää asiasta vasta, jos saavat oikeaa tietoa asioista. Faktojen sensurointi on avoin hyökkäys demokratiaa vastaan.
Yhdeksi keinoksi kansalaisten mielipiteen esille saamiseksi on esitetty suorat kansanäänestykset. Niitä poliitikot ovat raivokkaasti vastustaneet. Kuulemma kansa on niin tyhmää, ettei se voi itse päättää asioista. Se äänestäisi väärin. Näin julistavat poliitikot, jotka ovat perusteellisesti sotkeneet asiat ja jotka mitä ilmeisimmin ovat lähinnä kulissinäyttelijöitä todellisille vallankäyttäjille.
Sveitsiläiset ovat tottuneet kansanäänestyksiin. Varmaan sellaiseen muutkin oppisivat. Mielenkiintoista on Trump ja Brexit maailmassa miettiä missä maissa tuo ajettu linja on murtunut? Britannia ja USA. Molemmissa vaalit ovat aika pitkälle henkilövaaleja, ehdokkaalla on oma vaalipiirinsä, jota edustaa. Hän ei voi paeta ryhmäkurin, puoluepäätösten ym. taakse. Siellä taitaa olla vielä jäljellä ripaus ”edustuksellisen demokratian” ajatuksesta. Mistä sitä saataisiin eurooppalaiseen politiikkaan? Nyt euforia demokratiasta on haipumassa ja demokratia tekee kuolemaa sen ydinalueillakin?
- kansalainen.xx
Edelleen ihmettelen ketkä tämän EU raportin olivat tehneet, jossa vihapuhe määriteltiin Suomen suurimmaksi ongelmaksi. Ketkä suomalaiset siellä on taustalla. Edellinen viestini poistettiin jostain syystä. Mielestäni tällainen ihmisten mielivaltainen syyttäminen on skandaali, eikä sitä saa missään yhteydessä hyväksuä. Ihmettelein jo Hakkaraisen tokaisun syytekynnystä.
- realismi
ei suomalaiset tule sietämään sananvapautensa rajoittamista?
- Parasitoidimatut
Näissä EU-raporteissahan on kyse vain ojassa makaavasta omasta lehmästä.
Sananvapauden rajoittamisella yritetään tukahduttaa ja piilottaa maton alle poliitikkojen harrastamien EU-hiekkalaatikkoleikkien kritisointia... - yRc5
Älä ihmettele, puheet vain yksi keino purkaa, kun muuta ei voi.
EU on nähtävästi Saksan kontrollin tuomiskeino Euroopan mantereelle. Sitä kautta velkaannutetaan ja siirreetään omaisuudet poliitikkojen avittamana suoraan EU:n ja USA:n yms. tosirikkaille lainoittajille ja siitä saa siivunsta poliittinen eliitti.
Puheet vain sivuseikka, tekosyillä annettiin josku daavidin tähdet ja ohjattiin puhutteluun, josta junilla asioiden pahennuttua itä-saksan rajoille leiriin. Onko Itä-Suomessa leirikeskuksia?
Valtaa tuetaan teikosyillä. - eioleongelmaa
realismi kirjoitti:
ei suomalaiset tule sietämään sananvapautensa rajoittamista?
Suurimmalle osalle suomalaisista ei ole mikään ongelma, että sananvapauden rajat laitetaan täytäntöön. Rasistiset ulkomaalaisvastaiset ja inhimillisyyden vastaiset pakolaisvihamieliset puheet ovat väestön suuren enemmistön mielestä rikoksia. Suomi näytti mielipiteensä vihervasemmiston voittona kuntavaaleissa.
- faktatpuhuu
eioleongelmaa kirjoitti:
Suurimmalle osalle suomalaisista ei ole mikään ongelma, että sananvapauden rajat laitetaan täytäntöön. Rasistiset ulkomaalaisvastaiset ja inhimillisyyden vastaiset pakolaisvihamieliset puheet ovat väestön suuren enemmistön mielestä rikoksia. Suomi näytti mielipiteensä vihervasemmiston voittona kuntavaaleissa.
onko se sitten vihapuhetta jos julkaisen tutkimuksen jonka mukaan jopa 80-90% suomalaisista haluaa rajat kiinni tai että maahantunkeutujat raiskaavat 17 kertaisesti enemmän kantaväestöön nähden?
- rajataukaikille
faktatpuhuu kirjoitti:
onko se sitten vihapuhetta jos julkaisen tutkimuksen jonka mukaan jopa 80-90% suomalaisista haluaa rajat kiinni tai että maahantunkeutujat raiskaavat 17 kertaisesti enemmän kantaväestöön nähden?
Suurin osa suomalaisista EI halua rajoja kiinni. yli 87% kansasta kannattaa Suomen EU-jäsenyyttä ja Schengen-järjestelmää joka helpottaa matkailua, työllistymistä ja tavaran vapaata liikkumista. Suurin osa suomalaisista EI ole niitä rajat kiinni rasisteja joiden jutut ovat täyttä paskaa kun väitätte olevanne kansa. Ette edusta kansan tahtoa millään tavoin ja kuntavaalien tulos todistaa sen.
- EiVaanMeePerille
rajataukaikille kirjoitti:
Suurin osa suomalaisista EI halua rajoja kiinni. yli 87% kansasta kannattaa Suomen EU-jäsenyyttä ja Schengen-järjestelmää joka helpottaa matkailua, työllistymistä ja tavaran vapaata liikkumista. Suurin osa suomalaisista EI ole niitä rajat kiinni rasisteja joiden jutut ovat täyttä paskaa kun väitätte olevanne kansa. Ette edusta kansan tahtoa millään tavoin ja kuntavaalien tulos todistaa sen.
Ai? Ja sinäkö luulet, että ennen EUta oli kovinkin vaikeaa matkailla, työllistyä ja rahdata tavaroita?
Ei ollut vaikeaa. Nykyään jo Helsingissäkin joutuu varaamaan pelkkään lähtötarkastukseen kolme-neljä kertaa enemmän aikaa kuin ennen tätä jumalaista EUta.
Tavaraliikenteessäkään tuskin on saavutettu mainittavaa etua muutoin kuin rahtiasiakirjojen osalta, ja senkin edun syövät tehostetut tavaratarkastukset mm satamissa ja lentokentillä.
Nollapeliä kokonaisuutta katsoen.
Niin: mikä tai kuka sinä olet määrittelemään sen, mikä on kansa? Tai sen, kuka tai mikä edustaa kansan tahtoa? Kuntavaalituloksella ei ole sen asian kanssa mitään tekemistä.
Taidat taas eksyä väärille raiteille, sinä vanha tuttavamme äspeeärräläinen. Eikös sinunkin pitänyt lähteä kv tehtäviin, niinkuin erään nimeltä mainitsemattoman kirkon työntekijänkin? Menikö sullakin suunnitelmat uusiksi.....? - realismi
rajataukaikille kirjoitti:
Suurin osa suomalaisista EI halua rajoja kiinni. yli 87% kansasta kannattaa Suomen EU-jäsenyyttä ja Schengen-järjestelmää joka helpottaa matkailua, työllistymistä ja tavaran vapaata liikkumista. Suurin osa suomalaisista EI ole niitä rajat kiinni rasisteja joiden jutut ovat täyttä paskaa kun väitätte olevanne kansa. Ette edusta kansan tahtoa millään tavoin ja kuntavaalien tulos todistaa sen.
Orpo Verkkouutisissa: Suomen rajat voitaisiin sulkea pakolaiskriisin vuoksi
Sisäministeri Petteri Orpo (kok.) sanoo, että Suomi voisi sulkea rajansa pakolaiskriisin vuoksi. Orpo sanoo Verkkouutisten haastattelussa, että jos kriisiin ei löydetä eurooppalaista ratkaisua, Suomen pitää itse piirtää rajat hallitsemattomalle maahanmuutolle.
Orvon mukaan Suomen täytyy kantaa vastuunsa, mutta tietyn rajan jälkeen rajojen sulkemista voitaisiin harkita.
– Se olisi raja, jossa Suomi voisi perustellusti sanoa kantavansa vastuunsa ja osuutensa, mutta jonka jälkeen Suomi voisi harkita rajojensa sulkemista. Tämänkin jälkeen Suomi siis kantaisi vastuunsa ottamalla kiintiöpakolaisia Etelä-Euroopan hotspoteista ja pakolaisleireiltä, Orpo sanoo Verkkouutisille.
Orpo pohtii ratkaisuksi kriisiin Euroopan tasoista sopimusta turvapaikkakiintiöistä. Hänen mielestään ratkaisun etu olisi se, että Euroopan maat tietäisivät toistensa kiintiöt ja myös turvapaikanhakijat olisivat niistä tietoisia.
Ministeri ei ota kantaa, mikä voisi olla Suomen kiintiön suuruus.
-Kiintiön pitää olla riittävä, jotta Suomi voi perustellusti sanoa hoitavansa vastuunsa, mutta se ei voi olla kantokykyä korkeampi.
Äänestys
Pitäisikö Suomen rajat pitää auki?
kyllä 12%
ei 88%
ääniä 29146 kpl
- dg6dfw3s
Sukulaiset ja tutut ovat kertoneet, että sodan aikana muutama suku, joka hyötyi sodasta ja saksalaisten tukemisesta oli myöhemmin rikas tai aika rikas suku.
- nnkolakisamakaikille
Tämä taas kohdistuu ainoastaan perussuomalaisiin, näinhän se menee, kaikki muut saa kyllä tässä maassa solvata ja laukoo noita vihapuheita ja tappouhkauksia,,,,
- tyhmätpersut
Persut nyt ovat tehneet ennätyksen rikostuomioiden keräilyssä muutenkin. Juntit idiootit rikkovat lakia puhumalla isänmaallisuuksia ja sitten ihmettelevät kun tulee tuomioita.
- ciccelisoo
oho, tuliko vassarille freudilainen lapsus , isänmaallisuuksista saa viharikostuomion.
- Joku.jää.joku.ei
" tyhmätpersut
7.5.2017 12:06
Persut nyt ovat tehneet ennätyksen rikostuomioiden keräilyssä muutenkin. Juntit idiootit rikkovat lakia puhumalla isänmaallisuuksia ja sitten ihmettelevät kun tulee tuomioita. "
SDP:stä ei koskaan voi jäädä kiinni, vaikka lahjoittaisi koko Suomen jollekin. Se vaan on fakta, samoin heidän pikku beibet ja rkp:n beibet.
Sdp istu karensseja määräämässä, niiden ei tarvitse hakea työtä, kun puolue varaa kiintiöt parhaille lojalisteille. Näin se menee on ,aina mennyt ja kokoomus tekee yhteistyötä SAK:n kanssa. - Yyfr45
"puhumalla isänmaallisuuksia"
Hitto mikä tapaus, järkyttävää skeidaa . Isänmaallisuus heh, uskoton syy jollekin.
Hommaa poika paikka heti nuivasta, se helpottaa pään pakotusta.
- näinjuuri
Näin juuri kun muita isänmaalisia ei ole,, tässä maassa,,,
- Maailma.näyttää
Kauniilta hiusritikon takaa!
- säälin_heitä
Voi noita reppanoita, minimipalkalla tekevät halveksittavaa työtä.
- poliisityötärkeää
Tekevät tärkeää ja lain noudattamiseen ohjaavaa työtä. Isänmaallisten vihapuheillepitää tulla stoppi vaikka väkisin ja poliisivoimalla toteutettuna. Olen itsekin ilmiantanut isänmaallisten tekemiä uhkauksia ja vihapuheita poliisille ja ilmiannan jatkossakin. Jos ja kun näen rikoksen niin sen myös poliisille ilmoitan. Laki koskee sinuakin!
- SaatanallisetSäkeet
poliisityötärkeää kirjoitti:
Tekevät tärkeää ja lain noudattamiseen ohjaavaa työtä. Isänmaallisten vihapuheillepitää tulla stoppi vaikka väkisin ja poliisivoimalla toteutettuna. Olen itsekin ilmiantanut isänmaallisten tekemiä uhkauksia ja vihapuheita poliisille ja ilmiannan jatkossakin. Jos ja kun näen rikoksen niin sen myös poliisille ilmoitan. Laki koskee sinuakin!
Jos näen sinut jossakin niin hakkaan skramalla pääsi irti koko sieluni kyllyydestä.
- isontalon-antti
poliisityötärkeää kirjoitti:
Tekevät tärkeää ja lain noudattamiseen ohjaavaa työtä. Isänmaallisten vihapuheillepitää tulla stoppi vaikka väkisin ja poliisivoimalla toteutettuna. Olen itsekin ilmiantanut isänmaallisten tekemiä uhkauksia ja vihapuheita poliisille ja ilmiannan jatkossakin. Jos ja kun näen rikoksen niin sen myös poliisille ilmoitan. Laki koskee sinuakin!
Ei kannata olla tyhmänrohkea sillä isänmaallisten kosto on aina k a u h e a
- realismi
vieläkin ihmettelen miksei tämän tekijää ole tuomittu vihapuheistaan?
http://www.ruutu.fi/video/1115752 - pitkä_lista
Poliisi kerää vain porukkaa kasaan jolla kaadetaan hallitus.
- RantaudutaanKaduille
Kun kerran Suomessa ei saa enää puhua asioista niin ryhdytään sitten sanoista tekoihin.
- eikaivituta
Ei kai isänmaallisella rasistireppanalla vain ole pinna kireällä? ei teistä vajakeista ole mihinkään tekoihin muuta kuin siihen, että pystytte rähisemään keskikaljabaarissa järjestyksenvalvojille ja puhumaan rumia.
- erwwtytyr
eikaivituta kirjoitti:
Ei kai isänmaallisella rasistireppanalla vain ole pinna kireällä? ei teistä vajakeista ole mihinkään tekoihin muuta kuin siihen, että pystytte rähisemään keskikaljabaarissa järjestyksenvalvojille ja puhumaan rumia.
Sanoo mt-ongelmainen suvakki joka päivystää 24/7 internetissä, eikä uskaltaisi sanoa sanaakaan edes tavalliselle suomalaiselle miehelle.
- MuistaTärkeysjärjestys
Aivan, sitähän näillä suvakistisilla ajojahdeilla on varmaan koko ajan ajettukin.
Tositoimiin ryhdyttäessä täytyy vain muistaa, että suvakit ovat syy ja matut pelkkä seuraus, joten..? - ettekykenesiihen
MuistaTärkeysjärjestys kirjoitti:
Aivan, sitähän näillä suvakistisilla ajojahdeilla on varmaan koko ajan ajettukin.
Tositoimiin ryhdyttäessä täytyy vain muistaa, että suvakit ovat syy ja matut pelkkä seuraus, joten..?Ei teistä isånmaallisista rasistiressukoista ole mihinkään tositoimiin. Olette vähä-älyisiä, syrjäytyneitä ja ikuisesti työttömiä vajakkeja.
- TheWhistleblower
ettekykenesiihen kirjoitti:
Ei teistä isånmaallisista rasistiressukoista ole mihinkään tositoimiin. Olette vähä-älyisiä, syrjäytyneitä ja ikuisesti työttömiä vajakkeja.
Voi, voi kuinka väärässä taas tälläkin kertaa oletkaan sillä suurin osa maahantunkeutumista ja äärisuvakismia vastustavista henkilöistä on juurikin niitä kovimpi duunareita ja sellaisia, jotka pystyvät ryhtymään sanoistaan tekoihin kunhan vain kunnon syyt annetaan...
Ei montaa enää ole ketkä eivät ole hankkineet edes jonkinnäköistä aseistusta suvakkeja vastaan, skrama ja saman tyylisensä lienevät yksiä suosituimmista. - aseetminullakin
TheWhistleblower kirjoitti:
Voi, voi kuinka väärässä taas tälläkin kertaa oletkaan sillä suurin osa maahantunkeutumista ja äärisuvakismia vastustavista henkilöistä on juurikin niitä kovimpi duunareita ja sellaisia, jotka pystyvät ryhtymään sanoistaan tekoihin kunhan vain kunnon syyt annetaan...
Ei montaa enää ole ketkä eivät ole hankkineet edes jonkinnäköistä aseistusta suvakkeja vastaan, skrama ja saman tyylisensä lienevät yksiä suosituimmista.Myös me suvaitsevaiset olemme hankkineet aseita teitä isänmaallisia vastaan. Itse kannan taskussani aina taittoveitsen ja yleensä mukanani kulkee Peltosen sissipuukko. Takaan ja alleviivaan, että osaan käyttää sissipuukkoa armotta ja tehokkaasti, lisäksi selviydyn suomalaisessa metsässä paremmin kuin kukaan teistä muka isänmaallisista. Saatte vastaanne miehen joka on teitä kovempi sissi. Ai niin, en tarvitse edes puolustusvoimia avukseni, survivalistina pärjään omillani ja käyn omaa sotaani jos se aika koittaa. Meillä suvaitsevaisilla on toisaalta takanaan yhteiskunnan eliitin täysi tuki ja sotilaallinen turva meille. Me tuemme eliitin suunnitelmaa ja eliitti tukee meidän suunnitelmiamme tämän mana tulevaisuuden suhteen. Yhteinen maanpetos teidän isänmaatanne vastaan.
- VaroUnelmasiPoksahtaa
aseetminullakin kirjoitti:
Myös me suvaitsevaiset olemme hankkineet aseita teitä isänmaallisia vastaan. Itse kannan taskussani aina taittoveitsen ja yleensä mukanani kulkee Peltosen sissipuukko. Takaan ja alleviivaan, että osaan käyttää sissipuukkoa armotta ja tehokkaasti, lisäksi selviydyn suomalaisessa metsässä paremmin kuin kukaan teistä muka isänmaallisista. Saatte vastaanne miehen joka on teitä kovempi sissi. Ai niin, en tarvitse edes puolustusvoimia avukseni, survivalistina pärjään omillani ja käyn omaa sotaani jos se aika koittaa. Meillä suvaitsevaisilla on toisaalta takanaan yhteiskunnan eliitin täysi tuki ja sotilaallinen turva meille. Me tuemme eliitin suunnitelmaa ja eliitti tukee meidän suunnitelmiamme tämän mana tulevaisuuden suhteen. Yhteinen maanpetos teidän isänmaatanne vastaan.
Liika selittely ja jauhaminen paljastaa, että olet pelkkää kuraa ja täysi jauhopää...
- Ette.suvaitse
aseetminullakin kirjoitti:
Myös me suvaitsevaiset olemme hankkineet aseita teitä isänmaallisia vastaan. Itse kannan taskussani aina taittoveitsen ja yleensä mukanani kulkee Peltosen sissipuukko. Takaan ja alleviivaan, että osaan käyttää sissipuukkoa armotta ja tehokkaasti, lisäksi selviydyn suomalaisessa metsässä paremmin kuin kukaan teistä muka isänmaallisista. Saatte vastaanne miehen joka on teitä kovempi sissi. Ai niin, en tarvitse edes puolustusvoimia avukseni, survivalistina pärjään omillani ja käyn omaa sotaani jos se aika koittaa. Meillä suvaitsevaisilla on toisaalta takanaan yhteiskunnan eliitin täysi tuki ja sotilaallinen turva meille. Me tuemme eliitin suunnitelmaa ja eliitti tukee meidän suunnitelmiamme tämän mana tulevaisuuden suhteen. Yhteinen maanpetos teidän isänmaatanne vastaan.
Suvaisemattomia vai mitä sinä tarkoitat?
- QBC528JK
Saa nähdä koska poliisi alkaa kärrätä ajatusrikollisia uudelleenkasvatusleirille.
- Eivät.tajunneet
Sotaaikana olisi ollut apajat viedä isänmaallisia kuulusteluihin.
- Umpitunneli.on.loppu
Voi, pienta pallukkaa.
- omavikanne
Kannattaako tehdä rikoksia puhumalla vihamielistä isänmaallista Suomi ensin-paskaa? Kyllä ihan varmasti pääsee kuulusteluun rikkomalla sananvapauden suomia rajoja räikeästi puhumalla vihaisia puheita ja kirjoittamalla sinivalkoista sontaa somen ja nettipalstat täyteen!
Minulle ei ole tulossa kutsua kuulusteluun koska olen valinnut puoleni oikein ja edustan suvaitsevaisia.- Ptyyiiiih
"räikeästi puhumalla vihaisia puheita ja kirjoittamalla sinivalkoista sontaa somen ja nettipalstat täyteen!"
Urpoko se siellä, uskollinen saksalainen?
Miten sinusta tulikaan itsenäisen suomen asukas, jos sinivalkoinen on nyt paskaa.
- ibicudugohifucjbj
Ma luulen, etta vobba on tassa jotenkin mukana
- OJhdiha
No on tietenkin kun kännykän viestejä kaivaa. Se lukee ip-numerot tai kommentit, sitten ne kerätään ja niillä on suora tietokanta jonnekin puhelinserveriin, josta saa nimet ja osoitteet. Ei yhtä ilman toista.
Nykyinen "natsi-Saksa" liputtaa etusivut täysillä hullua vaalia ranskassa, macron on kuvissa suurena. Loppuuko EU vankila-valtio-neuvostoliiton kopioon vai mihin?
Sipilän tilanne on kiinni vain rahasta. Hän oli aika "kipee", ennen vaaleja, mutta nyt on friski jälleen. - lystikästäeikö
OJhdiha kirjoitti:
No on tietenkin kun kännykän viestejä kaivaa. Se lukee ip-numerot tai kommentit, sitten ne kerätään ja niillä on suora tietokanta jonnekin puhelinserveriin, josta saa nimet ja osoitteet. Ei yhtä ilman toista.
Nykyinen "natsi-Saksa" liputtaa etusivut täysillä hullua vaalia ranskassa, macron on kuvissa suurena. Loppuuko EU vankila-valtio-neuvostoliiton kopioon vai mihin?
Sipilän tilanne on kiinni vain rahasta. Hän oli aika "kipee", ennen vaaleja, mutta nyt on friski jälleen.Suurin osa tutkimuksista kaatuu siihen että ip:t on kierrätetty kahdellakin eri serverillä ja kännyköiden takana joiden tiedot on lailla suojattu ja jos poliisi yrittää tarjota tuomarille niistä tutkimus tuloksiaan juttu kaatuu jo porstuassa ennenkuin ehtisi oikeuteen ja noloimmassa tapauksessa konsti saisi itse syytteen ronkkimisesta
- saastepivi
Ketkähän tässä maassa niitä reppanoita on,, kalikka on tälläkin sivulla kalahtanut omaan nilkaan useasti,, eli punavihreet, hävetkää petturit,,,
- sinivalkoinen.kommentti
Tässä teille vihapuhetta tuutin täydeltä:
https://www.youtube.com/watch?v=7QQZ4vmdh_o - Kannattaa.miettiä
Millä puolella on jos kansa saa tarpeekseen https://fi.wikipedia.org/wiki/Kim_Jong-un
- NurnberginOikeudenkäynti
Sitä todella kannnattaa miettiä jopa kahdesti! Ei auta selitykset että tein mitä käskettiin!
Niin ne sano keskitysleirin vartijat ja kiduttjatkin ennen hirsipuuta.
- Ohjeita-
Onneksi isänmaallisia on.
Nyt on annettava neuvot heille, joita nuo 50 nettitarkkailijapoliisia on alkanut kerätä ja vainota kutsumalla kuulusteluihin.
1. Odotettavissa on tiukkaa kuulustelua. Älä säikähdä. Sinun ei tarvitse vastata mihinkään.
Jos kuitenkin haluat vastata, mielellään myönnä reilusti, että olet isänmaallinen ja haluat matut pois, rajat kiinni ja niin edelleen. Kuten kirjoititkin. Mitä enemmään suoraselkäisiä isänmaallisia on, sitä nopeammin isänmaa pelastuu.
2. Saat ottaa kuulusteluun mukaan avustajan, jonka saat valita itse. Pyrkikää filmaamaan tai nauhoittamaan kuulustelu.
3. Todennäköisesti et saa syytettä, (koska tarkoitus on vain pelotella isänmaalliselta paskat housuun) mutta jos saat, tiedä, että sakko lasketaan palkan mukaan. Joku sellainen 20 päiväsakkoa.
Jos et saa palkkaa, raha otetaan tililtäsi, jos siellä on rahaa. Poliisi soittaa pankkiin ja kysyy onko siellä nimissäsi talletusta, ja jäädyttää tilin, ettet pysty nostamaan rahojasi ennenkuin olet maksanut sakon.
Jos Sinulla ei ole rahaa, sakko voidaan periä esim. takavarikoimalla TV tai koruja, esim. vihkisormus.
4. Tiedä kuitenkin, että on olemassa monia varakkaita isänmaallisiä, joita poliisi ei (vielä) ole sakottanut ja jotka ovat valmiita korvaamaan saamasi sakon Sinulle. Kun he kuulevat tilanteestasi, he ovat valmiita auttamaan talkoohengellä.
5. Oikeusylimystollä on hankkeena kiristää rangaistuksia ns. viharikoksista(jahka ensin pystyvät määrittelemään, että mikä se viharikos oikein on. Saatikka vihakuvaaminen...)
6. Ole turvallisella mielellä, muut isänmaalliset ovat kanssasi.
7. Valtiovalta, jota johtavat suvakit, pystyy kuitenkin aiheuttamaan nuorille ja työiässä oleville suurtakin haittaa, rikosrekisterien ja opiskelu- sekä työpaikkojen eväämisen kautta. Siksi olisi suotavaa, että varattomat eläkeläiset mieluummin joutuisivat noihin kuulusteluihin ja tuomiolle.
8. Isänmaalliset, älkää antako tukkia suutanne.- orwell-uusiokieltä
Teit sitten isänmaallisista ylläolevassa MV-naaaatseja.
- ding.dong
Onko tehty rikosilmoituksia jo suvakeista kiihottamisesta? Siellä on muutama politiikko joista voisi kokeeksi tehdä kiihottamisesta suomalaisia vastaan ilmoituksen. Jos syyttäjä nostaa syytteen yleistämisestä niin se pätee myös toiseen suuntaan. Tässä maassa on kuitenkin jo sen verran mamuja, että kiihotuspykälän pitäisi toimia myös suomalaisia kohtaan.
- loskunlouskun
Ne mitään isänmaallisia ole. Leukojen louskuttajia jotka saa tuomion ihan ansionsa mukaan.
- Mitäsmitästäh
Ei jukoliste milloin suomessa viimeksi tällaista on puhuttu? Ei koskaan aikaisemmin? Isänmaalliset valmiita korvaamaan sakon? En usko noista vakuutteluista puoliakaan. Alkaako tapahtua edes mahdollisen ekan terrori-iskun jälkeen mitään? Joku pikku suomalaisporukka aseistautuu ja alkaa koota jotain ryhmää tai joukkuetta isänmaan puolesta? Lehdille todella herkullinen uutisaihe. Kansa saa taas lukea, miten valtiovalta hoitaa kapinoitsijat? Varmasti nousee uutislehtien myynti - suomen sisällissota estettiin? Media on se, joka on suurin ongelma.
- Kuormita-viranomaista
Voisi olla hyvä taktiikka tehdä kanteluita suvakkien puheista. Samoin Yle:n ohjelmista, joissa jatkuvasti solvataan suomalaisia. Poliisia pitää työllistää, jos se katsoo, että vihapuhe on kitkettävä.
Samoin jokaisesta moskeijasta ilmoitus poliisille, tutkintapyyntö, että mitä vihapuhetta niissä puhutaan. Oletushan on se, että siellä luetaan koraania.
Poliisi alkaa ehkä sitten tulla järkiinsä, kun kaikki aika menee kanteluiden lukemiseen.
(Vertaa: työttömien pitää tehdä kasoittain hakemuksia, joihin työnantajat hukkuvat. Jokainen esim. heti hakemaan oikeuskanslerin paikkaa. Kaavalla: "Haen tätä työtä. Olen siihen sopiva."...) - 100vVankeuttaniille
Nämä 50 "vihapuhe" poliisia tulee laittaa välittömästi vankilaan vuosikymmeniksi yhdessä eduskunnan terroristien kanssa poliisijohto kirkonjohto yms sekopäät ääriporukat, jotka ovat kunnollisten kantasuomalaisten kimpussa.
- Polliisimafiosot
-29.02.2008 Ilmianto: "Huumepoliisi johtaa suomalaista huumekauppaa" Vähitellen mukaan on otettu myös korkeita poliisijohtajia, kuten Helsingin apulaispäällikkö Jari Liukku sekä ylikomisariot Tero Haapala ja Jari Aarnio.
"07.03.2009 16:20 <-fobba-> Huumepoliisin (Jari Aarnio) tutkinta taas koskee lähinnä poliisin mahdollisia vääriä menettelytapoja tutkinnassa eikä sitä, että poliisi olisi vetänyt jotain välistä tai johtaisi jotain omaa liigaa. Joten vedäppä hieman happea ennen kuin tulet päästämään tänne noita aivopierujasi:-)"
-29.12.2016 Helsingin käräjäoikeus on tuominnut Helsingin huumepoliisin entisen päällikön Jari Aarnion 10 vuoden ehdottomaan vankeusrangaistukseen.
Torstaina annettu tuomio koskee päähaaraa eli niin sanottua huume- ja virkarikoshaaraa.
Oikeuden mukaan Aarnio syyllistyi useisiin törkeisiin huumausainerikoksiin sekä virkarikoksiin. - nyt.loppu.vttuilu
Nyt kannattaa muistaa, että rasistiksi haukkuminen on myös sanktioitu. Meillä on näitä politiikkoja, jotka sanoo että suomalaiset on rasisteja. Laitetaanpa tuohon joku muu suomalaiset tilalle ja sitten sanan rasisteja kohdalle sana terroristi. Heti paukahtaa syyte. Kyllä sieltä keskusteluohjelmista mihin nämä politiikot on itsensä ja naamansa tunkeneet kiihottamaan löytyy materiaalia ihan syytettä varten. Olisihan se hauska seurata mitä siitä seuraa. Toinen juttu, tekaistut rasistiset tarinat. Jos rasismista saa kovennettua niin tekaistuista tarinoista pitäisi saada myös kovennettu tuomio.
- sdsdweweer
vielkun sais markan ja 80-luvun takaisin
- bbbhhyyttr
Mitä ihmettä on vihapuhe ja kuka ja missä sellainen on keksitty?
Onko tämä siis vihapuhetta vai mitä helvettiä se on:
Naapurini nimittäin kertoi vihaavansa lumitöitä.
Täytyykö hänet ilmiantaa vihapuhepoliiseille?
Saapuvatko vihapuhepoliisit leiskut vilkkuen ja sireenit ulvoen pidättämään hänet?
On tämä maa mennyt kertakaikkiaan aivan mielipuoliseksi suvakkien vuoksi,,vihapuhe...hah...anna mun kaikki kestää helvetti sentään.
Tarkoittaa sitä että sanavapaus on viety ja kirjoittaa ja sanoa saa sen mitä valtio määrittelee oikeaksi.
George Orwellin 1984 kirja on siis todellisuutta suomessa, ei olisi ikinä uskonut!!! - EiPaljonOleErilaisuutta
Suomi ja Pohjois-Korea mitä eroa on näissä valtioissa?
- faktaa33
Viha on yksi tunne ihmisessä. Jotenkin tuntuu oudolta, että ihmisen tunteitakin aletaan luokitella poliittisesti, ne mahdollisesti kiellettäisiin ja alettaisiin tunteittein ilmaisijoita laittaa lopulta vankiloihin. Jos ihmiset saataisiin sitä kautta niin kaikkinaiseen pelon valtaan, voisi lopulta käydä niin, että kansallisvaltiot häviäisivät tyystin ja eläisimme lopulta miten sattuu sekavassa ihmismeressä. Siinä on siten esim. väkivaltaisten uskontojen helppo ottaa valta itselleen ja alkaa alistaa ihmisiä.
Ihmisten apaattisuutta lisäämällä siten, että joudutaan patoamaan tunteita saamatta ilmaista niitä muuten kuin nyrkkiä puristelemalla omassa taskussaan, voi lopulta johtaa suurempaan purkaukseen ihmisten keskuudessa. - nostrad
faktaa33 kirjoitti:
Viha on yksi tunne ihmisessä. Jotenkin tuntuu oudolta, että ihmisen tunteitakin aletaan luokitella poliittisesti, ne mahdollisesti kiellettäisiin ja alettaisiin tunteittein ilmaisijoita laittaa lopulta vankiloihin. Jos ihmiset saataisiin sitä kautta niin kaikkinaiseen pelon valtaan, voisi lopulta käydä niin, että kansallisvaltiot häviäisivät tyystin ja eläisimme lopulta miten sattuu sekavassa ihmismeressä. Siinä on siten esim. väkivaltaisten uskontojen helppo ottaa valta itselleen ja alkaa alistaa ihmisiä.
Ihmisten apaattisuutta lisäämällä siten, että joudutaan patoamaan tunteita saamatta ilmaista niitä muuten kuin nyrkkiä puristelemalla omassa taskussaan, voi lopulta johtaa suurempaan purkaukseen ihmisten keskuudessa.Aivan totta, vihakin on luonnolinen tunne jolle on aina henkilökohtaiset syynsä, jokainen vihaa jotakin.
Eurooppa on vajomasssa hyvin synkkään "keskiaikaan" jossa inkvisition tavoin harhaoppiset tuomitaan valtaeliitin luomien säääntöjen mukaan. Totuudella ei ole mitään merkitystä, ismit kuten suvakismi on nostettu totuuden yläpuolelle..
Totuudenmukainen lause mutta eliitIn mukaan vääräoppinen johtaa tuomioon , (Hakkarainen jne.)
Ihmisten mielipitetä valvomaan perustetaan kokonainen divisioona poliiseja, siis todellakin se että joku sanoo totuuden on kaikista suurin rikos. Samaan aikaan räjähdysmäisesti lisääntyneeseen rikollisuuteen: väkivaltaan, raiskauksiin jopa terorismiin ei regoida mitenkään, paitsi että kerrotaan että pelolle ei saa antaa valtaa. Siis todellakin politikot kertovat jälleen mitä tuntemuksia ihmsillä saa olla!!!!!!!!!!!!
MIELIPUOLISTA!
Emme saa tuntea vihaa emme pelkoa, vaikka ne ovat tärkeä ja luonnollinen osa inhmillisyyttä.
Eurooppa on syvässä henkisessä kriisissä!!
- ihansamaa
Ei mitään eroa ainakaan sen jälkeen jos rajat suljetaan ja ihmisten liikkuminen kielletään.
- siinä.totuus
"4. Tiedä kuitenkin, että on olemassa monia varakkaita isänmaallisiä, joita poliisi ei (vielä) ole sakottanut ja jotka ovat valmiita korvaamaan saamasi sakon Sinulle. Kun he kuulevat tilanteestasi, he ovat valmiita auttamaan talkoohengellä."
=Putin. - SuvivirsiJaJoulu
Virkamies- ja poliitikkorikolliset (ym, joista en edes tiedä) luovuttivat meidän isänmaamme, Suomen, Eurostoliitolle jo parikymmentä vuotta sitten. Silti ollaan juhlivinaan Suomen satavuotista itsenäisyyttä. Ja samalla on alettu vainota isänmaallisia ihmisiä! Veteraaneja tuodaan näytille vielä, kun muutama heistä on elossa, mutta heille kerätyt miljoonat on pistetty omaan pussiin, eikä heidän tekojaan enää arvosteta.
Eli ihanneasukki noille globalisteille tässä entisessä Suomessa on muualta tänne tunkeutunut suomen kieltä osaamaton henkilö, joka tykkää juhlia jotain Suomi 100 -juttua, josta hän ei edes ymmärrä, mitä se on. Lopulta 'suomalaisuus' olisi heidän unelmissaan vain joku 'itsenäisyyspäivänä' näyttämölle nostettu kuvaelma tai laulunluritus, ja siinäkin esiintyjinä mieluiten mustapartaiset miehet ja kaapunaiset. - fgvjghvk
Sinisilmäisyyden hintalappu.
Arvoisa lukijani. Toivoisin sinun ymmärtävän, kuinka sinua on petetty jo hyvin pitkään tietämättäsi. Käytännössä olet putsattu ja petetty kirjaimellisesti lähes jokaisella elämän osa-alueella. Sitä Suomea, jossa luulit eläväsi, ei yksinkertaisesti enää ole olemassa. Se on vain illuusio, harhakuva tai ehkä vain unelma mielessäsi.
Olet uskonut luottavaisesti ja sinisilmäisesti vuosia johtajiisi ja siihen, että he tekevät Suomen, sinun ja läheistesi kannalta vilpittömästi hyviä ratkaisuja. Valitettavasti olet ollut täysin tietämätön, muutenhan tämä ei näin kauan olisi voinut jatkua. Siis on heräämisen aika.
Politiikka voi olla mielestäsi tylsää, mutta pyydän sinua hetken miettimään muutamia alla olevia asioita, jotka ovat olleet meidän poliittisen eliittimme tahto. Pyydän siis arvioimaan, ovatko nämä asiat olleet mielestäsi meille jokaiselle kansalaiselle hyviä vai huonoja ratkaisuja hyvinvointivaltiomme Suomen suojelemiseksi. Luettuasi nämä voit tehdä omat johtopäätöksesi.
1.) Suomi luovutti täysin itsemääräämisoikeutensa Euroopan unionille laukaustakaan ampumatta. Annoimme käytännössä koko hallintavaltamme pois. Unionin laki on oman maamme lakien yläpuolella. Tästä luopumisesta saamme bonuksena maksaa huikeita summia tälle unionille, josta kaikessa hiljaisuudessa pyritään tekemään liittovaltiota.
2.) Suomi on ollut tukemassa ja takaamassa ulkomaisia pankkeja kymmenillä miljardeilla euroilla, jotka realisoituvat meille erittäin todennäköisesti kaikki maksettavaksi täysimääräisenä. Tämä toiminta perusteltiin kansalaisille niin, että jotain vakuuksia olisi olemassa ja että me tienaisimme tällä. http://www.taloussanomat.fi/jan-hurri/2013/05/29/epaily-vahvistuu-kreikka-vakuudet-yhta-tyhjan-kanssa/20137544/12
3.) Suomi on järjestelmällisesti ajanut omia puolustusvoimiaan alas ja tehnyt NATO:n kanssa niin kutsutun isäntamaasopimuksen, jossa Suomen puolustusvoimat ja Suomi luovutetaan vieraan hallinnon alle. http://www.ipu-satakunta.net/natotus-eli-mou-sopimus
4.) Viime vuoden lopulla valtioneuvosto muutti Suomen huoltovarmuuden tavoitteita. Polttoöljyn ja leipäviljan varmuusvarastoa päätettiin pienentää niin, että se riittäisi enää puolen vuoden tarpeisiin. http://www.ilkka.fi/mielipide/pääkirjoitus/varmuusvarastojen-puolittamista-olisi-viisasta-harkita-viela-kertaalleen-1.1667140
5.) Valtiollemme on pumpattu ulkomaista velkaa jo kohta huikeat 100 miljardia euroa. Tämä summa tarkoittaa jo 17 000 euron velkamäärää jokaista kansalaista kohden vauvasta vaariin. Ymmärtääkseni osaisimme tehdä rahaa myös aivan itse.
6.) Maa-alastamme on lahjoitettu tavalla tai toisella monikansalliselle kaivosteollisuudelle 10 % eli noin Belgian kokoinen maa-alue.
7.) Maaomaisuuttamme, yhtiöitämme, metsiämme ja kaikkea omistaamme on myyty pilkkahintaan ulkomaisille monikansallisille jättiläisille. http://karirosenlof.puheenvuoro.uusisuomi.fi/178374-suomalainen-tiesitko-etta-sinut-on-ryostetty
8.) Terveyspalvelujamme tuottavat tahot vievät veroeuromme laillisesti veroparatiiseihin. Täysin päättäjiemme suosituksella. http://www.hs.fi/talous/a1382938345181
9.) Vanhukset makaavat aliravittuina vanhainkodeissa märissä vaipoissaan sidottuina peteihin ja teljettyinä lukkojen taakse ulkoilmaa näkemättä. http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/70748-vanhustenhoidon-hirvea-tila-sidotaan-petiin-teljetaan-lukkojen-taakse
10.) Suomessa harjoittavat huippuperintäbisnestä yksityiset toimistot kuten Aktiv Kapital, Lindorff ja Intrum Justitia, jotka myös vievät hulppeat rahansa veroparatiiseihin ja orjuuttavat kansaamme. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012100416084939_uu.shtml
11.) Hallitsijasi ovat suunnitellet kaikessa hiljaisuudessa pohjavesiemme myymistä. http://www.adressit.com/oikeuspohjaveteen
12.) Politikkomme ovat mukana Venäjän pakotteissa, mistä kansana saamme kärsiä. Lisäksi ministerimme ei edes suostu keskustelemaan naapurimaamme kollegojen kanssa. Tässäkin Suomelle osuu suurimman häviäjän rooli, vaikka maataloutta ja yrityksiä luvattiin tukea. http://www.maaseuduntulevaisuus.fi/politiikka-ja-talous/eu-kiristää-venäjä-pakotteita-ja-lupaa-tukea-maataloudelle-1.69162
13.) Ulkomaiset työntekijät tekevät puolestamme työt ja vievät kaupan päälle huikeat summat tukia mukanaan esimerkiksi lapsilisän muodossa. http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288652013062.html
14.) Energia-asiamme on päätetty niin, että yli 70 %:a käyttämästämme energiasta tuodaan ulkomailta, vaikka itse lukeudumme maailman energiarikkaimpiin maihin. Hintalappu tällä päätöksellä on noin 8,7 miljardia vuodessa. Voisimme työllistää kymmeniä tuhansia ihmisiä tuottamalla itse enemmän energiaa.
15.) Valtion yhtiöissä irtisanotaan jatkuvasti, vaikka johtajat nauttivat miljoonabonuksia ja -palkkioita. http://www.iltasanomat.fi/tyoelama/art-1288531656514.html- fcgjyghvk
16.) Käytännössä kaikesta leikataan. Ihmisiä irtisanotaan, veroja korotetaan, tiet rapistuvat, kouluja lakkautetaan. Valtiosta on tullut kuin molokin kita, johon uppoaa jatkuvasti enenevissä määrin rahaa, mutta vastineeksi emme saa kuin huonompia palveluja.
17.) Eläkeläiset vaikertelevat hyvin pienellä eläkkeellään, kun samanaikaisesti eläkeyhtiöiden johtajat nauttivat satojen tuhansien jättipalkkioistaan sekä -bonuksistaan. http://www.kaleva.fi/uutiset/talous/hs-elakeyhtioiden-johtajien-lisabonukset-maksuun/638586/
18.) Erilaiset hallitsijoidemme säädökset, maksut, valvonta, lait , direktiivit ja pykälät hankaloittavat arkista elämääsi joka päivä. Asioit sitten missä tahansa tai teit mitä tahansa. Velvoitteet haastavat sinua -olitpa sitten maanviljelijä, ravintoloitsija, keittäjä, timpuri, virkamies, rakennusalan yrittäjä, parturikampaaja tai työtön työnhakija.
Listaa voisi kirjoittaa huomattavasti pidempäänkin, mutta tämä jo kaiketi todistaa sen, että asioistamme päättävät henkilöt eivät ole olleet puolellamme vaan meitä peruskansalaisia vastaan. Hallituksia on vaihtunut, mutta politiikka ei ole muuttunut ja tämä kaikki jatkuu todellakin niin kauan kuin annamme sen itse jatkua. Valta täytyy saada takaisin Suomea ja isänmaata aidosti kunnioittaville ja rakastaville johtajille ja kansalle. Itsemäärämisoikeus on saatava täydellisesti takaisin. Muuta tietä maamme nousuun ei yksinkertaisesti ole.
Suomalaiset ja media näyttivät valtavan voimansa homoäänestyksessä. Olisiko nyt aika näyttää voima myös näiden muidenkin asioiden hoitamisessa ja rummuttaa niitä yhtä voimallisesti?
Cheers
Kari R - Allerhomot
Tästä on homomedia poistanut järjenvastaisesti viestejä, vituttaako? kuuntelen?
- JosepGoebbells
Joukkovoima on ainoa voima millä muutos saadaan aikaan mutta suomen läskiperseet eii siihen yllä! toista se on eteläeuroopassa!
- IsänmaanPuolesta
fcgjyghvk kirjoitti:
16.) Käytännössä kaikesta leikataan. Ihmisiä irtisanotaan, veroja korotetaan, tiet rapistuvat, kouluja lakkautetaan. Valtiosta on tullut kuin molokin kita, johon uppoaa jatkuvasti enenevissä määrin rahaa, mutta vastineeksi emme saa kuin huonompia palveluja.
17.) Eläkeläiset vaikertelevat hyvin pienellä eläkkeellään, kun samanaikaisesti eläkeyhtiöiden johtajat nauttivat satojen tuhansien jättipalkkioistaan sekä -bonuksistaan. http://www.kaleva.fi/uutiset/talous/hs-elakeyhtioiden-johtajien-lisabonukset-maksuun/638586/
18.) Erilaiset hallitsijoidemme säädökset, maksut, valvonta, lait , direktiivit ja pykälät hankaloittavat arkista elämääsi joka päivä. Asioit sitten missä tahansa tai teit mitä tahansa. Velvoitteet haastavat sinua -olitpa sitten maanviljelijä, ravintoloitsija, keittäjä, timpuri, virkamies, rakennusalan yrittäjä, parturikampaaja tai työtön työnhakija.
Listaa voisi kirjoittaa huomattavasti pidempäänkin, mutta tämä jo kaiketi todistaa sen, että asioistamme päättävät henkilöt eivät ole olleet puolellamme vaan meitä peruskansalaisia vastaan. Hallituksia on vaihtunut, mutta politiikka ei ole muuttunut ja tämä kaikki jatkuu todellakin niin kauan kuin annamme sen itse jatkua. Valta täytyy saada takaisin Suomea ja isänmaata aidosti kunnioittaville ja rakastaville johtajille ja kansalle. Itsemäärämisoikeus on saatava täydellisesti takaisin. Muuta tietä maamme nousuun ei yksinkertaisesti ole.
Suomalaiset ja media näyttivät valtavan voimansa homoäänestyksessä. Olisiko nyt aika näyttää voima myös näiden muidenkin asioiden hoitamisessa ja rummuttaa niitä yhtä voimallisesti?
Cheers
Kari RAivan. Erittäin täsmällinen ja ammattimainen kirjoitus, hyvin perehdytty asiaan.
Mutta yksi vielä unohtui: Euroopan omien kansojen vastainen, ulkopuolinen ja vieraskulttuurinen, väkivaltainen ja laiton maahanmuutto / -tunkeutuminen. Oman kansan kriminalisointi jos vastustaa tätä omansa ryöstöä, syyte vastustuksesta: vihapuhe = viharikos.
Tässä mielessä kun lukee tuon edellä olevan hitaasti, ymmärrämme, että olemme valtavan rikoksen uhreja ja jos tuomme asiaa esiin, meidät taas tänäpäivänä voidaan ilmeisesti salassa vangita, sillä äärikapitalistien ja heidän muka humanisteiksi ja vasemmisto-"työläisiksi" tekeytyneiden oman kansansa pettureiden hallitsemat viranomaiset ja mediat vaikenevat.
Mahdollisesti me Isänmaamme viimeiset aktiivit olemme myös joidenkin tahojen tappolistoillakin, kun aika koittaa.
Mitä voimme tehdä? Yksin emme mitään. Yhdessä: jotakin.
Mutta ilmeisesti kommunistisen rikoksen on jälleen edettävä omalla painollaan, keräten ehkä seuraavan sadankin vuoden ajan poliittisissa, ei-toivottujen henkilöiden ja toisinajattelijoiden vainoissa, tai muutoin alkuperäiskansojen etnisissä puhdistuksissa mahd. satoja, jopa tuhansia miljoonia (miljardeja) kulttuuristen ja talousrikosten uhreja.
.
- VihanPuHunTaa
Mitä puhutaanko täällä VIHAISIA? HYI! sellainen ei vetele.
- vaaran_merkit
Suomessa on pitkään oltu aika maltillisia mielenilmauksissa mutta se on johtunut siitä että:
-Olimme kansakuntana varsin yhtenäinen: valkoisia peruarvoihin uskovia ihmisiä, jotka olivat valmina tekemään Suomesta hyvän paikan samoihin arvoihin uskoville ihmisille.
- Kattava sosiaaliturva joka mitoitettiin suomalaisia varten vähensi jännitteitä pieni- ja suurituloisten välillä.
Tuo kaikki hyvä on kuitenkin nopeasti tuhottu poliitikojen toimesta:
-Nyt tänne on tuotu matuja jotka eivät tänne sopeude eivätkä jaa samaa arvomaailmaa .
-Suomesta tehtiin globaali sosiaalitoimisto eikä sitä jaettavaaa riitä enää edes kaikille kantasuomalaisillekaan
Mitä tuosta seuraa ??
-Kun suomalaisten olot kurjistuu tapahtuu aivan sama ilmiö mitä muuallakin eli kynnys hakea muutosta vaikka sitten väkivallan avuilla madaltuu. Vain satavuotta sitten tuo kynnys väkivalttaan ylittyi suomessakin. Me olemme geneettisesti edelleen samanlaisia ja väkivalta on meissä jokaisessa sisäänrakennuttu tapa yrittää selvitä kun muita vaihtoehtoja ei enää ole. Pikkulapsesta vaariiin ihminen käyttää fyysistä voimaa kun pakko on.
Näennäisen rauhallinen käytös on vain ihmisen ulkokuori kun yhteiskuntaan kuuluminen ja normit sitä edellyttävät.
Mutta kun se hyvinvointiyhteiskunta rapautuu ympäriltä myös sen asettamat normit menettävät merkityksen yksilölle. Elämä muuttuu selviytymistaisteluksi jossa pätee vain vahvimman laki.. Nykyinen matulointi politiikka tuhoaa hyvinvointiyhteiskunnan 5-10 vuoden sisään ja sitten on piru merrassa!!!!
On aika paradoksaalista että poliitikot suunnittelevat miten ihmisten suut tukittaisiin ns. vihapuhe laeilla kun se väistämättä johtaa siihen että väkivallasta tulee ainoa keino vaikuttaa asioihin. Eivätkö poliitkot ole oppineet mitään mailmalla olevista sisällissodista?. Nimittäin yksikään sota ei ole johtunut siitä että ihmisillä on ollut "liikaa sanavapuksia" vaan päinvastoin sananvapuden rajoittaminen varmin tapa horjuttaa yhteiskuntarauhaa..
"Sitä saa mitä tilaa" -toivottavasti Pöpilä ja kumppanit ovat valmiita seuraamuksiin- Senpituinensesiinäseoli
Tämä on ihan suunniteltu juttu.
Isänmaallisuudesta on jo rikos.
Pyritään siihen , että ei olla kansallismielisiä.
Eliitti ottaa vallan. Tavan kansalla ei ole mitään oikeuksia. Ollaan orjan asemassa , tältä ei säästy suvaitsevaisetkaan.
Olemme toisen luokan kansalaisia.
Muslimit ottavat jossain vaiheessa vallan ja tappavat kaikki vääräuskoiset.
- UusSosTurva
No hyvä.
Olenkin ollut jo huolissani, mistä katto pään päälle ja leipää vatsaan jos ei saa riittävästi hakemuksia väsättyä.
Pitää siis vihapuhua oikein kunnolla.
Ikkunoissa voi olla kalterit, mutta onpahan tunti ulkoilua ja töitäkin saa tehdä.- Älämene
Ei siellä helppo ole linnassaan. Eikös siellä miesten puolilla ole näitä matuja suurinosa.
- kukas.sanoi.näin
"Suomalaiset on rasisteja". Eikö tämä ole kiihottamista kansanryhmää vastaan ja siis sanktioitava vihapuhe?
- VasemmistonRiistoKaverit
On vihapuhetta väittää suomalaisten rasisteiksi nimittelyn olevan rasismia ja vihapuhetta!
Selliin siitä, vedelle ja leivälle!
Ja naapurisellin kaverille: "Ja siis halal-kidutettua kebabia, tuoretta leipää ja ei vittu mitää maitoa, vaan punaviiniä, ainoa halal-juoma pyhän lihan kanssa, tietty! Kuuluu uskontoon. Ja vihannessalaatti. Valitettavasti meillä ei ole pepperoneja... anteeksi.... järjestyy (jospa Esko juoksisi Elanto-Prismassa...)."
Jo rasisti-Kari* n. 30 vuotta sitten piirsi näistä ennustuksia.
. - muorituomiolle
Kuopionbella haukkui kaikki suomalaiset miehet rasisteiksi mennen-tullen.
Muori joutuu vielä häränsavuille sanomisistaan.
- kymysykyksiä
Kysymys 1: Miksi natosta ei saa keskustella natopalstalla, kun siellä riehuu ja osassa suomi24:ää (isänmaa, karjalanpalautus, maailmanmenoa, maanpuolustus, imatra, nato, yms) palstoilla pakkomielteinen mielisairas häirikkö, joka väittää olevansa sanoma oy:n palkkaama trolli?
Kysymys 2: Miksi näille palstoille ei tarvi kirjautusmispakkoa, ei tarvi todistaa sukupuoltaankaan?
Kysymys 3: Miksei täällä ole mahdollista nähdä moniko seuraa näitä kirjotteluja? - Inhottaa
Kirjoitan ihan vain että kutsutaanko kuulusteluun; inhoan elintasopakolaisia ja niitä riittää
- hyväkysymys-
Olisiko parempi jopa joutua vankilaan, kuin että maamme muuttuu islamin temmellyskentäksi?
- Ihansairasta
Älkää antako pelolle valtaa. Sananvapautta ei tule riistää koskaan !
Nuo kutsut haastatteluihin ovat häpeällisiä kutsujille ja ne jotka niitä määräävät , tulee tuomita kansanpetoksellisina !
Onhan se hävytöntä, että rauhallisia eläkeläisnaisiakin kutsutaan haastatteluun syynä "kansanryhmän kiihottaminen". Siis aivan sairasta ja syyllisiä tuohon ovat EU käskyttäjineen. EU:ssa on Euroopan kantaväestöjen vastainen kampanaj täydessä vauhdissa. He noukkivat tuhansia Afrikan miehiä joka viikko Pohjois-Afrikan rannoilta Eurooppaan ja kutsuvat sitä pelastamiseksi. Kyse on rikollisesta ihmiskuljetuksesta, väestönvaihtopuuhasta.
Tuokin pitää pysäyttää ennen kuin on myöhäistä. Afrikan ja Lähi-idän miehet takaisin kotimaihinsa vain. vain Syyrialaisia piti tulla, mutta valuukin vain miehiä muista maista. - puheviha
Voi perse ny mä kyl pistän vihapuheeks heti. Mä vihaan maahantunkeutujia sekä näitä paapovia suvakkeja ihan prkleesti!
- hätätila
Kun poliisilaitoksilla kautta Suomenmaan alkaa eteisissä istua satoja ja tuhansia, kohta kymmeniä tuhansia kansalaisia joka päivä kuulusteluaan odottamassa, niin alkaa olla erikoinen tilanne.
Uusi vero on keksitty: vihapuhevero. Köyhiltä eläkäläisiltäkin otetaan 300 euroa, jos arvostelevat maahanmuuttoa.
Suomalaisista, jotka haluavat puolustaa maan rajoja, tehtiin rikollisia.
Missä poliisi, armeija, joiden tulisi puolustaa Suomea????? - Suojelua
Virallinen likaisen työn tekijä porukka suojelee eduskuntatalon suvakkeja kuten rissikko oli määränyt ja samalla etsii vihapuhe kansalaisia joita se sama koneisto ei suojele.. onpahan vaan perin outoa "lokiikkaa"
- Anonyymi
Poliisi ja syyttäjä ajaa isänmaalliset ahtaalle.
- Anonyymi
Voi lasta. Vihapuhe on määritelty monessa lainkohdassa. Sitä ovat mm. 1) kunnianloukkaus, 2) laiton uhkaus 3) kansanryhmää vastaan kiihottaminen.
- Anonyymi
Joo. Eräs ulkomaalainen kysyi "mitä väliä sillä, mitä kieltä täällä puhutaan..."
Ei ne paljoa ajattele muuta kun omaa etuaan.
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662288Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381883Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣241578Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711550Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.901318Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1841214Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1111135Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬241130En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9952- 77949