VANAHAVAINNOT.COM

PaskaaNiskaan

Onko kenelläkään tietoa kuka on perustanut sivuston ja sitä ylläpitää?
Mistä ja tai keneltä se saa rahoituksensa?
Toimiiko se järjestö- vai yrityspohjalta?

Sivustolla on ainoastaan sähköpostiosoite jonne voi jättää kysymyksiä. Tein niitä ja odotan vastausta.
Tässä linkki sivustolle:
http://www.vanahavainnot.com/

12

271

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vanahavainnot.com, sinne ne huuhaatiedot menneet on.

    • pierusaharassa

      Katselin noita vanahavainnot.comin sivuja. Ne on ammattitaidolla tehtyjä ja maksaneetkin aika paljon.
      Tekijöistä ei ole todellakaan mitään tietoa.
      Epäröintini on nyt muuttunut varmaksi uskoksi että kemikaalivanat ovat totta.

      • LogistiikkaOntuu

        Homohavainnot saitin jutut ei pysy kasassa kun aletaan laskemaan millaisia määriä ainetta pitäisi lentsikan kuljettaa jotta se pystyisi saamaan maan pinnalle asti muutamaa atomia enempää per neliökilometri niillä kantokyvyillä mitä lentokoneet omaa. Vaihtoehtoisesti, lentsikkaa pitäisi tankata aina muutaman kilsan lennon jälkeen uudella annoksella "vana-ainetta".


        Laske itse jos et usko; jos osaat.


      • Lässynblässyn
        LogistiikkaOntuu kirjoitti:

        Homohavainnot saitin jutut ei pysy kasassa kun aletaan laskemaan millaisia määriä ainetta pitäisi lentsikan kuljettaa jotta se pystyisi saamaan maan pinnalle asti muutamaa atomia enempää per neliökilometri niillä kantokyvyillä mitä lentokoneet omaa. Vaihtoehtoisesti, lentsikkaa pitäisi tankata aina muutaman kilsan lennon jälkeen uudella annoksella "vana-ainetta".


        Laske itse jos et usko; jos osaat.

        Ei näille kannata järjellä tai faktalla mitään perustella.

        On ihan turha esittää heille mitään kaavoja, kun ei heidän matemaattiset taidot selvästi ole edes lukion lyhyen matematiikan tasolla. Pitävät vain kaikkia kaavoja ja tieteellisiä faktoja huijauksena, koska heidän älyllisesti laiska mielensä ei tajua niitä.


    • HengitämmeAlumiinia
      • gkjcfgjc

        Sori vaan, mutta en näe mitään "paskanruiskutuskoneen" sisätilaa. Näen vain testilaitteistoa, jonka käyttötarkoitus on naurettavan selvä. Kerropa miksi tuo noita "kemikaaleja" levitetään tehottomimmalla mahdollisella tavalla?


      • vanahavainnot.com

        Hei HengitämmeAlumiinia,

        Tuossa videolla on kuvattu ns. ballast barreleita. Eli niitä käytetään prototyyppilentokoneiden testausvaiheessa. Ne ovat täynnä nestettä, jota voidaan pumpata koelennon aikana eri osiin lentokonetta. Sillä voidaan simuloida lastia ja ihmisten liikkumista koneessa.

        http://imgur.com/a/AKEqt


    • fdgfhgdjg

      Tuosta myrkkyjen levittämisestä puhuttiin joskun vuosituhannen vaihteessa ihan avoimesti mm Australian ABC-radion ohjelmissa. Sitä nimitettiin geo-engineering, ja sen tarkoitus oli muka heijastaa auringonsäteitä takaisin avaruuteen, jotta ilmasto ei lämpenisi. Se oli se tekosyy silloin. Kai he päättivät myöhemmin, että on parempi vaan levittää myrkyt ilman mitään selityksiä. Kieltää kaikki ja pilkata arvostelijoita salaliittoteoristeiksi. Tavoite käsittääkseni on vähitellen nostaa maaperän alumiinipitoisuus niin suureksi, että missään ei voi kasvattaa muuta kuin Monsanton erityisiä alumiinia sietäviä siemeniä. Ja muitakin myrkkyjä taitaa olla alumiinin ohella. Ja kun ilmasto ei tietysti lämpenekään, jossain vaiheessa he saattavat myöntää tekonsa ja yrittää ottaa kunnian 'maailman pelastamisesta', tuholta, joka ei koskaan edes ollut tapahtumassa. Paitsi, että se tuli sitten heidän myrkyttämänsä maan muodossa. Raamatussakin sanotaan, että viimeisinä aikoina suuri osa maasta saastuu. Tämäkö nyt on sitä? Se sukupolvi, joka näki Israelin valtion perustamisen, näkee Jeesuksen paluun, sanotaan Raamatussa. Eli saavatko meidän myrkyttäjämme piankin rangaistuksensa?

      Ja edellä olevalle naureskelijalle: Miten monta grammaa per lentokilometri per yksi lentokone on sinun mielestäsi myrkynlevityksen standardi? Onko sellaista standardia? Ja kuinka monta kilometriä sitä pitää levittää, jotta siitä voisi alkaa pitää meteliä? Koko lentomatkanko? Vai viljelymaiden yläpuolella? Sitä on jatkettu vuosia, ja myrkky kerääntyy luontoon. Pienistäkin määristä kerääntyy vähitellen monopolia Monsantolle.

    • vanahavainnot.com

      Hyvää päivää kaikille,

      Ylläpidän vanahavainnot.com sivuja ja vastaan mielelläni kysymyksiinne. Tässä vielä varmistus.
      http://www.vanahavainnot.com/kylla-se-olen-mina.html

      Olen täysin yksityishenkilö, joka on joskus uskonut itse kemikaalivanateoriaan.

      Ihmettelen muutenkin puheita rahoituksesta, mitä ihmeen rahoitusta tarvitaan nettisivun tekemiseen? Domain maksoi 50e viideltä vuodelta ja kotisivueditori maksaa muistaakseni 3 euroa kuussa.

      Kiitos kuitenkin ystävällisistä sanoistanne, mukava että sivusto on "ammattimaisen näköinen".

      Sivuston ylläpito on jäänyt vähän vähemmälle, kun kiinnostus aihetta kohtaan on lopahtanut. Jos löydätte sivuilta virheitä tai tahdotte lisätietoa jostain, kerron mielelläni!

      • EiVakuuta

        Kiitoksia vanahavainnot.com- sivuston luojaa joka on antanut minulle myös henkilökohtaisesti vastauksia kysymyksiini.

        Kyseessä on siis vain yksityishenkilö jonka kirjoituksilla on täysin sama painoarvo kuin minullakin.
        Minä uskon että paskaa ruiskutetaan niskaamme. Voi olla että kyseessä on vain ilmaston muokkausta mutta kuitenkin se on rikos ihmiskuntaa vastaan koska sitä ei toteuteta parlamentaarisesti.

        Miljoonat ihmiset ympäri maailmaa ovat tästä huolissaan.


    • vanahavainnot.com

      Toki saat uskoa mitä haluat.

      Sivut ovat laajentuneet pienestä blogista vähän laajemmaksi kokonaisuudeksi, olen yrittänyt kasata sinne itseäni mietityttäneitä asioita.

      Yksi suuri ongelma kemikaalivanateoriassa on se, että kaikki lähdemateriaali on englanniksi. Tahdoin antaa suomenkielisen lähteen.

      Kemikaalivanateoria on virheellinen useilta kohdiltaan. Teoria uppoaa moniin ihmisiin, koska lentokoneet ja tiivistymisvanat eivät juurikaan kiinnosta ihmisiä. Ihmiset eivät tiedä niistä mitään. Siksi tällaisen teorian on helppo tulla selittämään jotain pähkähullua.

      Kemikaalivanateoria mm. väittää, että taivaalla pitkään pysyvät vanat, ns. "persistent contrails" ovat uusi asia. Ne eivät ole. Pitkäkestoisia vanoja nähtiin jo 1950 luvulla, kun koneet nousivat tarpeeksi korkealle.
      http://www.vanahavainnot.com/magneettimedia---kemikaalivanatko-eivat-pida-paikkaansa.html

      Kemikaalivanateoria väittää, että koneista ruiskutetaan alumiinia ja että näytteistä löydetty alumiini on siitä todiste. Se ei ole. 8% maankuoresta on alumiinia, tottakai sitä löytyy kaikkialta.
      http://www.vanahavainnot.com/miksi-chemtrail-testeissauml-loumlytyy-alumiinia-ja-muita-metalleja.html

      Lisäksi kemikaalivanateorian tueksi kierrätetään kaikenlaisia kuvia oudoista säiliöistä, jotka ovat todellisuudessa lentokoneiden testausvaiheessa käytettyjä, ns. ballast barreleita.
      http://www.vanahavainnot.com/kuvat-levityksestauml-levityslaitteista-ja-sisaumltiloista.html

      Muutamat sivustot tekevät kemikaalivanateorian leviämisellä huikeat tulot. Jätetäänpä pieni kotitehtävä. Käyttäkää netistä löytyviä palveluita ja katsokaa miten paljon vaikkapa GeoEngineeringWatch tuottaa mainostuloja ylläpitäjälleen. Kokeilin ensimmäisellä joka tuli vastaan, ja se kertoi että $50,000 dollaria vuodessa.

    • vanahavainnot.com

      "Kyseessä on siis vain yksityishenkilö jonka kirjoituksilla on täysin sama painoarvo kuin minullakin. Minä uskon että paskaa ruiskutetaan niskaamme."

      Hauskaa tässä on se, että jos Vanahavainnot olisikin jonkun järjestön sivu, niin sitten siihen ei tarvitsisi uskoa, koska se on "disinformaatiota". Kyllähän uskovaiset aina löytävät jonkun verukkeen, jolla faktat voidaan sivuuttaa.

      Kirjoituksen painoarvo riippuu siitä, miten se perustellaan ja minkälaiset todisteet sen puolesta esitetään.

      Haaste on edelleen voimassa. Jos sivuilta löytää jonkun virheen tai disinformaatiota, lupaan korjata sen heti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      106
      1572
    2. Miksköhän mä oon tuolla

      Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup
      Ikävä
      8
      1031
    3. Tiedätkö miten pahalta tuntui

      Kun vetäydyit? Ei kuukausiksi vaan vuosiksi.
      Ikävä
      59
      917
    4. Epäiletkö että kaivattusi

      On tai on ollut ihastunut sinuun?
      Ikävä
      64
      758
    5. Onko Lahdessa juhannuskokkoa?

      Entä vähän kauempana?
      Lahti
      1
      750
    6. J miehestä oikeaa

      Nimeä ei voi tänne julkaista mutta kannattaa olla varuillaan jos ”aistit” auki t nainen
      Ikävä
      67
      688
    7. Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TARINALTA ISOISÄSTÄ, JOLLA ON PARTA

      Pinnalliset käsitykset korkeammasta Todellisuudesta Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TAR
      Hindulaisuus
      329
      681
    8. Vanhemmalle naiselle

      Juhannussauna on lämpiämässä. 🌿🥵💦
      Ikävä
      43
      660
    9. Kysyit firman bileissä..

      .. että tulisinko luoksesi yöksi... Oliko se vain heitto. Mitäs jos olisin tullut? Naiselta
      Ikävä
      8
      629
    10. Miksi Suomessa uskotaan Usan kanssa tehtyihin sopimuksiin

      Kaikki viestit Usan suunnasta on ollut jo pitkän aikaa sen kaltainen että muiden liittolaismaidenkin sotilaallista autta
      Maailman menoa
      58
      617
    Aihe