https://www.suomenuutiset.fi/hesarin-harkintakyky-petti-taas-vertasi-suomeen-saapuvaa-donald-trumpia-sikaan-liitteen-esimies-jattaisi-julkaisematta-tarkoitus-ihmiset-ajattelemaan/
Onko oikein haukkua maailman johtavan valtion päämies? Enää ei kolahda Hesri luukusta tämän jutun jälkeen
Syytä peruuttaa Hesari!
11
539
Vastaukset
- tanakele
Eihä sikaa voi tietenkään verrata rumppiin.
- laatumediako
Hesari on painunut MV-lehden tasolle.
- jäämmeodottamaan
Ei edes MV lehti syyllistynyt henkilökohtaisiin loukkauksiin, kuten paskalehti hesari.
- fedytkryiul
Jos ketä tahansa musua verrattasiin sikaan muissa lehdissä niin johan hesari olisi vaatimassa toimittajan eroa tai julkista kivittämistä. Toivottavasti joku vie tuon jutun niin pitkälle kuin on tarpeen, että nyt-litteen ja hesarin päätoimittajat saa myös kenkää. Sikasuvakki peltomäelle tehkööt mitä tahansa, sitä ei kukaan ota enää vakavasti.
- Sanktioita_odottelen
Kuva ja englanniksi käännetty teksti on toimitettu Yhdysvaltoihin
https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-sikagatesta-elamme-mielisairasta-aikaa-reiluuden-tasapuolisuuden-yleisesti-patevien-periaatteiden-kasitetta-yksinkertaisesti/ Suomen pitäisi laittaa sikapatsaita joka paikkaan.
- Sigar
Sika on paras! Sika on parempi kuin Trump. Eikä sikoja saa loukata. Kauan eläköön sika. Onneksi on miljoonia sikoja mutta vain yksi pöhkö Trump.
Trump ja Putin muuttavat maailman. Suomi jää Venäjän vaikutuspiiriin. Suomalaisen pitää opiskella venäjää.
- qåaäzm
DonaldTruth kirjoitti:
Trump ja Putin muuttavat maailman. Suomi jää Venäjän vaikutuspiiriin. Suomalaisen pitää opiskella venäjää.
Mieluummin sitä kuin Arabiaa.
- muualla
Toivottavasti tämä ko. lehti toimitetaan Trumpin aamukahvipöytään. Saa siinä sale sitten selitellä ystävällisiä välejä kun tuollaista sontaa julkaistaan juuri vierailun alla. Voi kun Trump olisi perunut koko vierailun oisivat saaneet nenilleen . Julkaiskaapa samanlainen kuva siasta ja allahista kun noin rohkeita olette.
Nyt kun Trump ja Putin tapaavat Suomessa puuhaavat jotkut neropatit mielenosoitusta.
Paavo Arhinmäki ja muut suunnittelijat haluavat pilata Suomeen maineen.
Hesari on samoilla linjoilla, kuin Arhinmäki. Voi aikoja voi tapoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 94914
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54858Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61788Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa141698- 65665
- 78521
- 39498
- 40486
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86467Olit kyllä niin
Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki44467
